fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

🙅‍♀️ Науковці виявили, де краще сидіти за столом, аби не заразитись COVID-19

🙅‍♀️ Naukovci vyjavyly, de krašče sydity za stolom, aby ne zarazytyś COVID-19
Вчені розробили симуляцію розповсюдження COVID-19 в ресторані за допомогою суперкомп'ютера.
Včeni rozrobyly symuljaciju rozpovsjudžennja COVID-19 v restorani za dopomogoju superkomp'jutera.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Як не заразитись COVID-19 за столом. За допомогою суперкомпютера Fugaku японські науковці відтворили точну модель розповсюдження COVID-19 за столом у ресторані. Вони зробили симуляцію спілкування чотирьох людей за столиком 60 на 60 сантиметрів — це стандартні розміри столів у закладах Японії. Виявилось, якщо сидіти поряд зі своїм співрозмовником, то ризик захворіти підвищується у пять разів, аніж якби ви сиділи навпроти. До того ж шанси зараження збільшуються, якщо співрозмовник повертає голову до вас. Також експеримент показав, що за 30% вологи у приміщенні поширення аерозольних часток збільшується у два рази в порівнянні з рівнем вологості в 60% і вище. Тобто, якщо використовувати зволожувач повітря, то можна суттєво зменшити шанс захворіти. Максимально зменшити ризик захворіти на COVID-19 під час спілкування за столом можна за умови, якщо сидіти по діагоналі зі своїм співрозмовником. Так буде потрапляти мінімальна кількість шкідливих частинок. Детально ознайомитись з результатами дослідження можна за посиланням. Раніше ми вже писали, як Оксфорд розробив тест на COVID-19, що показує результат за 5 хвилин. Читатйте також: 😈 Sound the Excuse: створили аудіобібліотеку, аби завершити відеоконференції. Швидкий тест. Науковці Оксфордського університету винайшли тест, який може виявити, чи є у вас хвороба лишень за пять хвилин. На відміну від звичайних тестів, цей не шукає геном COVID-19, а лише виділяє наявність вірусних часток. Це тест робить за допомогою коротких флуоресцентних ланцюжків ДНК. Вже потім протягом пяти хвилин мікроскопом можна переглянути, чи є віруси з підсвіткою. Тест визначає лише частки коронавірусу, тому він не сплутає COVID-19 з іншими схожими хворобами. На думку дослідників, за допомогою цього тесту можна заощадити гроші, оскільки їх тип тестування не потребує особливих витрат на виготовлення. Науковці планують вже до кінця цього року зареєструвати свій винахід. У 2021 році розпочнуть масове виробництво тестів, які використовуватимуть у громадських місцях для швидкої перевірки на наявність хвороби. Раніше ми вже писали, як вакцина проти COVID-19 може з’явитись до кінця 2020 року.
Реклама 👇 Замовити

Як не заразитись COVID-19 за столом

За допомогою суперкомп’ютера Fugaku японські науковці відтворили точну модель розповсюдження COVID-19 за столом у ресторані. Вони зробили симуляцію спілкування чотирьох людей за столиком 60 на 60 сантиметрів — це стандартні розміри столів у закладах Японії.

Виявилось, якщо сидіти поряд зі своїм співрозмовником, то ризик захворіти підвищується у п’ять разів, аніж якби ви сиділи навпроти. До того ж шанси зараження збільшуються, якщо співрозмовник повертає голову до вас.

🙅‍♀️ Науковці виявили, де краще сидіти за столом, аби не заразитись COVID-19 1

Також експеримент показав, що за 30% вологи у приміщенні поширення аерозольних часток збільшується у два рази в порівнянні з рівнем вологості в 60% і вище.

Тобто, якщо використовувати зволожувач повітря, то можна суттєво зменшити шанс захворіти.

Максимально зменшити ризик захворіти на COVID-19 під час спілкування за столом можна за умови, якщо сидіти по діагоналі зі своїм співрозмовником. Так буде потрапляти мінімальна кількість шкідливих частинок.

🙅‍♀️ Науковці виявили, де краще сидіти за столом, аби не заразитись COVID-19 2

Детально ознайомитись з результатами дослідження можна за посиланням.

Раніше ми вже писали, як Оксфорд розробив тест на COVID-19, що показує результат за 5 хвилин.

Читайте також: 😈 Sound the Excuse: створили аудіобібліотеку, аби завершити відеоконференції

Швидкий тест

Науковці Оксфордського університету винайшли тест, який може виявити, чи є у вас хвороба лишень за п’ять хвилин.

На відміну від звичайних тестів, цей не шукає геном COVID-19, а лише виділяє наявність вірусних часток. Це тест робить за допомогою коротких флуоресцентних ланцюжків ДНК. Вже потім протягом п’яти хвилин мікроскопом можна переглянути, чи є віруси «з підсвіткою». Тест визначає лише частки коронавірусу, тому він не сплутає COVID-19 з іншими схожими хворобами.

На думку дослідників, за допомогою цього тесту можна заощадити гроші, оскільки їх тип тестування не потребує особливих витрат на виготовлення.

Науковці планують вже до кінця цього року зареєструвати свій винахід. У 2021 році розпочнуть масове виробництво тестів, які використовуватимуть у громадських місцях для швидкої перевірки на наявність хвороби.

Раніше ми вже писали🙅‍♀️ Науковці виявили, де краще сидіти за столом, аби не заразитись COVID-19 3🧪 ВООЗ: вакцина проти COVID-19 може з’явитись до кінця 2020 року, як вакцина проти COVID-19 може з’явитись до кінця 2020 року.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: