fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

💣 Рада посилила відповідальність за неправдиві дзвінки про вибухівку

💣 Rada posylyla vidpovidaľnisť za nepravdyvi dzvinky pro vybuhivku
Лише з січня по березень 2020 року розпочали 213 кримінальних проваджень про неправдиві повідомлення про вибухівку в громадських місцях.
Lyše z sičnja po berezeń 2020 roku rozpočaly 213 kryminaľnyh provadžeń pro nepravdyvi povidomlennja pro vybuhivku v gromadśkyh miscjah.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Відповідальність за дзвінки про вибухівку . 2 березня 2021 року 286 депутатів ухвалили внесення змін до статі №259 Кримінального кодексу України Щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян. Відтак за завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу чи інших видів теракту пропонують карати позбавленням волі на строк від двох до шести років з конфіскацією майна. Раніше обмежувались лише увязненням. Якщо відбудеться повторне правопорушення чи якщо воно призвело до тяжких наслідків, то каратимуть позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна. Аби закон остаточно набрав чинності він ще має отримати підпис від президента. Читатйте також: 🤖 Касандра: Мінюст анонсував технологію оцінки повторного злочину на базі штучного інтелекту. Проблема неправдивих повідомлень. Відповідно до відомостей Національної поліції за 2019 рік слідчі розпочали досудове розслідування близько 2 000 кримінальних правопорушень — це у два рази більше аніж за 2018 рік. А з січня по березень цього року розпочали 213 кримінальних проваджень про неправдиві повідомлення про вибухівку в громадських місцях. Проблема полягає в тому, що дзвінки повідомляють про мінування одразу в декількох місцях. Правоохоронні органи вимушені реагувати на кожне таке повідомлення, що може відволікати від основних службових обовязків, коли це може бути потрібно. Також неправдиві повідомлення порушують функціонування самих закладів, де може знаходитись вибухівка, що призводить до великих збитків.
Реклама 👇 Замовити

Відповідальність за дзвінки про вибухівку 

2 березня 2021 року 286 депутатів ухвалили внесення змін до статі №259 Кримінального кодексу України «Щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян».

Відтак за завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу чи інших видів теракту пропонують карати позбавленням волі на строк від двох до шести років з конфіскацією майна. Раніше обмежувались лише ув’язненням.

Якщо відбудеться повторне правопорушення чи якщо воно призвело до тяжких наслідків, то каратимуть позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна.

Аби закон остаточно набрав чинності він ще має отримати підпис від президента.

Читайте також: 🤖 «Касандра»: Мінюст анонсував технологію оцінки повторного злочину на базі штучного інтелекту

Проблема неправдивих повідомлень

Відповідно до відомостей Національної поліції за 2019 рік слідчі розпочали досудове розслідування близько 2 000 кримінальних правопорушень — це у два рази більше аніж за 2018 рік. А з січня по березень цього року розпочали 213 кримінальних проваджень про неправдиві повідомлення про вибухівку в громадських місцях.

Проблема полягає в тому, що дзвінки повідомляють про мінування одразу в декількох місцях. Правоохоронні органи вимушені реагувати на кожне таке повідомлення, що може відволікати від основних службових обов’язків, коли це може бути потрібно.

Також неправдиві повідомлення порушують функціонування самих закладів, де може знаходитись вибухівка, що призводить до великих збитків.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: