fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

🥰 Опитування: 79% українців переконані, що громадяни України повинні знати державну мову

🥰 Opytuvannja: 79% ukraїnciv perekonani, ščo gromadjany Ukraїny povynni znaty deržavnu movu
До того ж більша частина — 66% — переконані, що українська повинна бути єдиною державною мовою в країні. Ще 18% вважають доречним надання російській офіційного статусу в окремих регіонах, а 13% впевнені, що російська має стати державною на всій території України.
Do togo ž biľša častyna — 66% — perekonani, ščo ukraїnśka povynna buty jedynoju deržavnoju movoju v kraїni. Šče 18% vvažajuť dorečnym nadannja rosijśkij oficijnogo statusu v okremyh regionah, a 13% vpevneni, ščo rosijśka maje staty deržavnoju na vsij terytoriї Ukraїny.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Опитування про мову в Україні. Згідно з результатами опитування фонду Демократичні ініціативи та Центру Разумкова, більша частина українців (79%) вважають, що всі громадяни України зобовязані знати українську мову. Лише 16% не погоджуються з цим твердженням, 28% незгодних знаходиться на Сході, але більшість (65%) підтримують обов’язкове знання громадянами державної мови й в цьому регіоні. 72% громадян вважають, що українська мова є важливим атрибутом незалежності України. Проблеми розвитку української мови першочерговими вважають 20% українців. Ще 44% вважають розвиток української мови важливою проблемою, хоча й визнають, що країна має більш нагальні потреби. Також 82% зазначають, що державні службовці повинні спілкуватись винятково державною мовою у робочий час. Читатйте також: 🇺🇦 Мовний закон: в Україні призначили нового мовного омбудсмена. Понад половина українців — 51% — вважає, що мовні права україномовних людей на окупованих територіях Криму та окремих районах Донецької та Луганської областей порушуються. 25% це систематичні порушення та ще 26% — окремі випадки. 19% опитаних зазначили, що порушення немає, а 31% респондентів не мають власної думки з цього приводу. В усіх регіонах схвалюють і викладання більшості шкільних предметів державною мовою. Загалом в Україні прихильно ставляться до цього 77%, проти — 17%. У порівнянні даних опитування за цей рік та результатів перепису населення за 2001 рік, загальна кількість людей, що вважають українську своєю рідною мовою — значно зросла. Майже 74% респондентів визначили українську рідною проти 67,5% даних 19-річної давнини — це більше на 6,5%. Опитування проводили з 14 до 19 серпня в усіх регіонах України, крім тимчасово окупованого Криму та територій Донецької та Луганської областей. Участь у дослідженні брали 2018 українців від 18 років і старше, а теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Ознайомитись з повними результатами дослідження можна за посиланням. Раніше ми вже писали, як Grammarly запустили проєкт, що допоможе створювати та покращувати онлайн-сервіси для української мови.
Реклама 👇 Замовити

Опитування про мову в Україні

Згідно з результатами опитування фонду «Демократичні ініціативи» та «Центру Разумкова», більша частина українців (79%) вважають, що всі громадяни України зобов’язані знати українську мову. Лише 16% не погоджуються з цим твердженням, 28% незгодних знаходиться на Сході, але більшість (65%) підтримують обов’язкове знання громадянами державної мови й в цьому регіоні.

72% громадян вважають, що українська мова є важливим атрибутом незалежності України. Проблеми розвитку української мови першочерговими вважають 20% українців.

Ще 44% вважають розвиток української мови важливою проблемою, хоча й визнають, що країна має більш нагальні потреби.

Також 82% зазначають, що державні службовці повинні спілкуватись винятково державною мовою у робочий час.

Читайте також: 🇺🇦 «Мовний закон»: в Україні призначили нового мовного омбудсмена

Понад половина українців — 51% — вважає, що мовні права україномовних людей на окупованих територіях Криму та окремих районах Донецької та Луганської областей порушуються.

25% це систематичні порушення та ще 26% — окремі випадки. 19% опитаних зазначили, що порушення немає, а 31% респондентів не мають власної думки з цього приводу.

В усіх регіонах схвалюють і викладання більшості шкільних предметів державною мовою. Загалом в Україні прихильно ставляться до цього 77%, проти — 17%.

🥰 Опитування: 79% українців переконані, що громадяни України повинні знати державну мову 1

У порівнянні даних опитування за цей рік та результатів перепису населення за 2001 рік, загальна кількість людей, що вважають українську своєю рідною мовою — значно зросла. Майже 74% респондентів визначили українську рідною проти 67,5% даних 19-річної давнини — це більше на 6,5%.

Опитування проводили з 14 до 19 серпня в усіх регіонах України, крім тимчасово окупованого Криму та територій Донецької та Луганської областей. Участь у дослідженні брали 2018 українців від 18 років і старше, а теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Ознайомитись з повними результатами дослідження можна за посиланням.

🥰 Опитування: 79% українців переконані, що громадяни України повинні знати державну мову 2

Раніше ми вже писали🥰 Опитування: 79% українців переконані, що громадяни України повинні знати державну мову 3✍🏻 Grammarly запустили проєкт, що допоможе створювати та покращувати онлайн-сервіси для української мови, як Grammarly запустили проєкт, що допоможе створювати та покращувати онлайн-сервіси для української мови.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: