fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

🎊 В Україні може побільшати кількість державних свят: Курбан-Байрам, Песах та інші

🎊 V Ukraїni može pobiľšaty kiľkisť deržavnyh svjat: Kurban-Bajram, Pesah ta inši
Відтак, державними можуть стати релігійні свята мусульман, юдеїв та християн.
Vidtak, deržavnymy možuť staty religijni svjata musuľman, judeїv ta hrystyjan.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Курбан-Байрам, Песах та нові свята. Згідно з повідомленням прес-служби глави держави, президент Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів розглянути питання надання державного статусу окремим релігійним святам. Відповідний указ Зеленський підписав 30 липня. В документі зазначається, що таку пропозицію зроблено з метою забезпечення конституційних прав і свобод громадян, реалізації рівних прав і можливостей усіх вірян, ушанування історії, культури, традицій українського суспільства як багатонаціонального та багатоконфесійного. Уряд повинен дослідити це питання та запропонувати принципи взаємодії з Всеукраїнською радою церков, релігійними організаціями та Українським інститутом національної пам’яті, після чого внести на розгляд Верховної Ради відповідний законопроєкт. Читатйте також: ☪️ Курбан-байрам і Ураза-байрам отримають статус державних релігійних свят України. Очікується, що державними стануть шість свят: Курбан-Байрам (цього року з 30 липня по 3 серпня) — одне з двох головних мусульманських свят, воно починається після 70 днів закінчення посту та триває три-чотири дні. Під час святкування відвідують могили предків, ходять до друзів та роблять подарунки. Окрім того, мусульмани мають принести у жертву тварину та окропити кровю землю. Песах (наступного року з 27 березня по 4 квітня) — головне свято юдеїв на згадку про Вихід з Єгипту. В Ізраїлі його відзначають рівно тиждень, а за межами країни вісім днів. Люди відпочивають у перший та останній день Песаху, також в останній день святкування в синагогах проходить церемонія поділу морських вод, за Біблійним сюжетом. Рамазан-Байрам (наступного року з 12 по 13 травня) — також це мусульманське свято відоме як Ораза-байрам або Ураза-байрам. Перед Рамазан-Байрамом є 30-денний піст, котрий починається в перший місяць Рамадану. Саме в цей місяць Мухаммеду скорилася Мекка й мусульманам дарували Коран. Рош-Гашана (цього року з 18 по 20 вересня) — це інше свято юдеїв. Зазвичай припадає на кінець вересня чи початок жовтня. Це свято Нового року, у цей день вітають одне одного фразою Гарного та солодкого року!. Ханука (цього року 18 грудня) — єврейське свято чуда, що відзначають протягом восьми днів — свято перемоги у війні між святістю і нечистотою. Кожен день протягом Хануки запалюють одну свічку на спеціальному світильнику. Католицьке Різдво (25 грудня) — Великдень християн західного обряду, одне з найдавніших свят. Напередодні Великодня починаються різдвяні меси, які тривають всю ніч. Свято відзначають на честь воскресіння Христа. Також ми вже раніше писали, як майже 70% українців вважають себе щасливими — дослідження від КМІС.
Реклама 👇 Замовити

Курбан-Байрам, Песах та нові свята

Згідно з повідомленням прес-служби глави держави, президент Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів розглянути питання надання державного статусу окремим релігійним святам.

Відповідний указ Зеленський підписав 30 липня. В документі зазначається, що таку пропозицію зроблено з метою забезпечення конституційних прав і свобод громадян, реалізації рівних прав і можливостей усіх вірян, ушанування історії, культури, традицій українського суспільства як багатонаціонального та багатоконфесійного.

Уряд повинен дослідити це питання та запропонувати принципи взаємодії з Всеукраїнською радою церков, релігійними організаціями та Українським інститутом національної пам’яті, після чого внести на розгляд Верховної Ради відповідний законопроєкт.

Читайте також: ☪️ Курбан-байрам і Ураза-байрам отримають статус державних релігійних свят України

Очікується, що державними стануть шість свят:

  • Курбан-Байрам (цього року з 30 липня по 3 серпня) — одне з двох головних мусульманських свят, воно починається після 70 днів закінчення посту та триває три-чотири дні. Під час святкування відвідують могили предків, ходять до друзів та роблять подарунки. Окрім того, мусульмани мають принести у жертву тварину та окропити кров’ю землю.
  • Песах (наступного року з 27 березня по 4 квітня) — головне свято юдеїв на згадку про Вихід з Єгипту. В Ізраїлі його відзначають рівно тиждень, а за межами країни вісім днів. Люди відпочивають у перший та останній день Песаху, також в останній день святкування в синагогах проходить церемонія «поділу морських вод», за Біблійним сюжетом.
  • Рамазан-Байрам (наступного року з 12 по 13 травня) — також це мусульманське свято відоме як Ораза-байрам або Ураза-байрам. Перед Рамазан-Байрамом є 30-денний піст, котрий починається в перший місяць Рамадану. Саме в цей місяць Мухаммеду скорилася Мекка й мусульманам дарували Коран.
  • Рош-Гашана (цього року з 18 по 20 вересня) — це інше свято юдеїв. Зазвичай припадає на кінець вересня чи початок жовтня. Це свято Нового року, у цей день вітають одне одного фразою «Гарного та солодкого року!».
  • Ханука (цього року 18 грудня) — єврейське свято чуда, що відзначають протягом восьми днів — свято перемоги у війні між святістю і нечистотою. Кожен день протягом Хануки запалюють одну свічку на спеціальному світильнику.
  • «Католицьке Різдво» (25 грудня) — Великдень християн західного обряду, одне з найдавніших свят. Напередодні Великодня починаються різдвяні меси, які тривають всю ніч. Свято відзначають на честь воскресіння Христа.

Також ми вже раніше писали🎊 В Україні може побільшати кількість державних свят: Курбан-Байрам, Песах та інші 2🇺🇦 Майже 70% українців вважають себе щасливими — дослідження від КМІС, як майже 70% українців вважають себе щасливими — дослідження від КМІС.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: