fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

🇺🇦 «Мовний закон»: в Україні призначили нового мовного омбудсмена

🇺🇦 «Movnyj zakon»: v Ukraїni pryznačyly novogo movnogo ombudsmena
Новим уповноваженим захисником української мови призначили Тараса Кременя.
Novym upovnovaženym zahysnykom ukraїnśkoї movy pryznačyly Tarasa Kremenja.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Для чого потрібен мовний омбудсмен. Більше року тому Рада ухвалила закон Про забезпечення функціонування української мови як державної. Згідно з цим законом, українська стала обовязковою для публічних сфер та органів державної влади. За планами, деякі частини закону будуть наберуть чинності поетапно — за розрахунками аж до 2030 року. Саме контроль реалізації цих частин закону і є обовязком мовного омбудсмена. Окрім того він або вона зобовязані слідкувати за дотриманням норм закону. Саме цьому чиновнику можна буде подати скаргу на порушення закону або ваших прав на вивчення української мови. Офіс Уповноваженого має вивчити та відреагувати на скаргу протягом 10 днів з моменту подання. Першою уповноваженою захисницею української мови призначили Тетяну Монахову, однак менш ніж за півроку вона подала у відставку, у звязку з тим, що була відсутня будь-яка підтримка — фінансова, політична та організаційна. Читатйте також: 🇺🇦 Руки геть від закону про мову!: активісти вивісили 25-метровий банер у День Конституції. Як зазначив активіст із захисту української мови та співкоординатор громадського руху Простір свободи Тарас Шамайда, без мовного омбудсмена закон про мову можна просто покласти в шухляду, і виконуватися він не буде. Також він підкреслив, що на той час були численні порушення норм закону в рекламі та сфері обслуговування. Уповноважена мала би звернутися до міністерства інфраструктури, аби для початку хоча б забезпечити донесення інформації, і далі спільно з міністерством контролювати ситуацію.. Тарас Шамайда. Активіст із захисту української мови та співкоординатор громадського руху Простір свободи. Що відомо про нового захисника української. Тарас Кремінь народився 10 червня 1978 року у Миколаївській області. За фахом він вчитель української мови та літератури, англійської мови та зарубіжної літератури. Навчався він в аспірантурі інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України та доктринатурі в педагогічному університеті імені Григорія Сковороди. Кандидат філологічних наук, доцент. У 2014 році очолив Миколаївську обласну раду, а потім став народним депутатом України 8-го скликання. Також ми вже раніше писали, чому мова має значення навіть у TikTok (експеримент редакції).
Реклама 👇 Замовити

Для чого потрібен мовний омбудсмен

Більше року тому Рада ухвалила🇺🇦 «Мовний закон»: в Україні призначили нового мовного омбудсмена 1🇺🇦 Рада ухвалила новий мовний закон 5670-д. Що зміниться закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Згідно з цим законом, українська стала обов’язковою для публічних сфер та органів державної влади.

За планами, деякі частини закону будуть наберуть чинності поетапно — за розрахунками аж до 2030 року. Саме контроль реалізації цих частин закону і є обов’язком мовного омбудсмена. Окрім того він або вона зобов’язані слідкувати за дотриманням норм закону. Саме цьому чиновнику можна буде подати скаргу на порушення закону або ваших прав на вивчення української мови.

Офіс Уповноваженого має вивчити та відреагувати на скаргу протягом 10 днів з моменту подання.

Першою уповноваженою захисницею української мови призначили Тетяну Монахову, однак менш ніж за півроку вона подала у відставку, у зв’язку з тим, що була відсутня будь-яка підтримка — фінансова, політична та організаційна.

Читайте також: 🇺🇦 «Руки геть від закону про мову!»: активісти вивісили 25-метровий банер у День Конституції

Як зазначив активіст із захисту української мови та співкоординатор громадського руху «Простір свободи» Тарас Шамайда, без мовного омбудсмена закон про мову можна «просто покласти в шухляду, і виконуватися він не буде».

Також він підкреслив, що на той час були численні порушення норм закону в рекламі та сфері обслуговування.

Уповноважена мала би звернутися до міністерства інфраструктури, аби для початку хоча б забезпечити донесення інформації, і далі спільно з міністерством контролювати ситуацію.

Тарас Шамайда, Активіст із захисту української мови та співкоординатор громадського руху «Простір свободи»

Що відомо про нового захисника української

Тарас Кремінь народився 10 червня 1978 року у Миколаївській області. За фахом він вчитель української мови та літератури, англійської мови та зарубіжної літератури.

🇺🇦 «Мовний закон»: в Україні призначили нового мовного омбудсмена 2

Навчався він в аспірантурі інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України та доктринатурі в педагогічному університеті імені Григорія Сковороди. Кандидат філологічних наук, доцент.

У 2014 році очолив Миколаївську обласну раду, а потім став народним депутатом України 8-го скликання.

Також ми вже раніше писали🇺🇦 «Мовний закон»: в Україні призначили нового мовного омбудсмена 3🇺🇦 Є різниця! Чому мова має значення навіть у TikTok (експеримент редакції), чому мова має значення навіть у TikTok (експеримент редакції).

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: