fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

🇺🇦 «Руки геть від закону про мову!»: активісти вивісили 25-метровий банер у День Конституції

🇺🇦 «Ruky geť vid zakonu pro movu!»: aktyvisty vyvisyly 25-metrovyj baner u Deń Konstytuciї
Активісти спільноти «Мова об'єднує» вивісили банер у Києві на мосту над Алеєю Героїв Небесної Сотні.
Aktyvisty spiľnoty «Mova ob'jednuje» vyvisyly baner u Kyjevi na mostu nad Alejeju Geroїv Nebesnoї Sotni.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Банер та День Конституції. Активісти зазначають, що акцію провели через потенційні зміни у законі про мову. Так, у доопрацьованому законопроєкті Про медіа заплановано внести низку послаблень до мовного закону. Крім того, цей законопроєкт фактично знищує чинний Перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці. На розгляді у Верховній Раді також перебуває законопроєкт №2362 скандального депутата-слуги Максима Бужанського щодо замороження переходу російськомовних 5-11 класів на українську мову навчання та дозвіл викладати предмети в україномовних школах іншими мовами. Ми хочемо застерегти владу від руйнівних кроків у мовній і культурній сфері та припинити наступ на мову і культурний простір.. Катерина Чепура. Організаторка акції. Також активістів обурює, що влада вже півроку гальмує початок роботи Уповноваженого з захисту державної мови та Секретаріату Уповноваженого, які за законом про мову мали б уже працювати. Читатйте також: 🇺🇦 Є різниця! Чому мова має значення навіть у TikTok (експеримент редакції). Окрім того активісти не задоволені призначенням міністра освіти Сергія Шкарлета, якого пов’язують з плагіатом і нецільовим використанням коштів. Сам банер активісти малювали впродовж 9-ти годин напередодні, 27 червня, на Дніпровській набережній. День Конституції організатори обрали не випадково, адже саме в Основному законі чітко зазначено, що державною мовою України є українська мова і будь-які спроби послабити її становище є спробою ревізії Конституції України. Як добре ви знаєте Конституцію України? Пройдіть наш тест на 10 запитань.
Реклама 👇 Замовити

Банер та День Конституції

Активісти зазначають, що акцію провели через потенційні зміни у законі про мову. Так, у доопрацьованому законопроєкті «Про медіа» заплановано внести низку послаблень до «мовного закону».

Крім того, цей законопроєкт фактично знищує чинний Перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

На розгляді у Верховній Раді також перебуває законопроєкт №2362 скандального депутата-«слуги» Максима Бужанського щодо замороження переходу російськомовних 5-11 класів на українську мову навчання та дозвіл викладати предмети в україномовних школах іншими мовами.

🇺🇦 «Руки геть від закону про мову!»: активісти вивісили 25-метровий банер у День Конституції 1

Ми хочемо застерегти владу від руйнівних кроків у мовній і культурній сфері та припинити наступ на мову і культурний простір.

Катерина Чепура, Організаторка акції

Також активістів обурює, що влада вже півроку гальмує початок роботи Уповноваженого з захисту державної мови та Секретаріату Уповноваженого, які за законом про мову мали б уже працювати.

Читайте також: 🇺🇦 Є різниця! Чому мова має значення навіть у TikTok (експеримент редакції)

Окрім того активісти не задоволені призначенням міністра освіти Сергія Шкарлета, якого пов’язують з плагіатом і нецільовим використанням коштів.

Сам банер активісти малювали впродовж 9-ти годин напередодні, 27 червня, на Дніпровській набережній.

🇺🇦 «Руки геть від закону про мову!»: активісти вивісили 25-метровий банер у День Конституції 2

День Конституції організатори обрали не випадково, адже саме в Основному законі чітко зазначено, що державною мовою України є українська мова і будь-які спроби послабити її становище є спробою ревізії Конституції України.

🇺🇦 «Руки геть від закону про мову!»: активісти вивісили 25-метровий банер у День Конституції 3

Як добре ви знаєте Конституцію України? Пройдіть наш тест🇺🇦 «Руки геть від закону про мову!»: активісти вивісили 25-метровий банер у День Конституції 4⚖️ Як добре ви знаєте Конституцію України — тест на 10 запитань на 10 запитань.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: