fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

💰 НБУ знизив облікову ставку до 6% — найнижчий показник в історії незалежної України

💰 NBU znyzyv oblikovu stavku do 6% — najnyžčyj pokaznyk v istoriї nezaležnoї Ukraїny
Відповідне рішення має підтримати економіку під час поступового згортання карантину.
Vidpovidne rišennja maje pidtrymaty ekonomiku pid čas postupovogo zgortannja karantynu.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Зниження облікової ставки. Правління Національного банку знизило облікову ставку з 8% до 6% з 12 червня 2020 року. У НБУ зазначили, що інфляція у квітні-травні коливалася навколо позначки 2% і була меншою, ніж очікувалося. Одна з причин — падіння попиту на харчові продукти та товари не першої необхідності, здешевлення енергоносіїв, збільшення пропозиції овочів та замороження цін на послуги під час карантину. В умовах високого рівня невизначеності подальша монетарна політика НБУ залежатиме від: глибини падіння споживчого попиту, яке послаблює інфляційний тиск, швидкості відновлення ділової активності на тлі пом’якшення карантину, яке прискорить зростання цін. Нагадаємо, 9 червня Рада директорів МВФ ухвалила нову програму співпраці з Україною – Stand-By Arrangement – на суму близько $5 млрд тривалістю 18 місяців. Що означає зниження облікової ставки?. Облікова ставка — це відсоток, під який банки зможуть отримати кошти від НБУ. Рівень облікової ставки впливає на вартість кредитів для бізнесу та населення, адже банкам невигідно їх надавати за ставкою, нижчою за облікову. Таким чином, облікова ставка є одним з основних методів управління інфляцією. Якщо підвищити облікову ставку, підвищиться вартість кредитів, що змусить українців заощаджувати кошти — тобто, купувати менше. Це призводить до зменшення цін. Зниження ставки дозволяє населенню та бізнесу витрачати більше коштів — це, у свою чергу, розганяє ціни та економіку в цілому. Раніше НБУ знизив облікову ставку до 11% з 23 квітня 2020 року. За планом, що був озвучений раніше, облікова ставка мала досягти 7% станом на кінець 2020.
Реклама 👇 Замовити

Зниження облікової ставки

Правління Національного банку знизило облікову ставку з 8% до 6% з 12 червня 2020 року.

У НБУ зазначили, що інфляція у квітні-травні коливалася навколо позначки 2% і була меншою, ніж очікувалося. Одна з причин — падіння попиту на харчові продукти та товари не першої необхідності, здешевлення енергоносіїв, збільшення пропозиції овочів та «замороження» цін на послуги під час карантину.

НБУ

ФОП-звітність та сплата податків за кілька кліків — рекомендуємо сервіс Taxer.ua

Зареєструватися

В умовах високого рівня невизначеності подальша монетарна політика НБУ залежатиме від:

  • глибини падіння споживчого попиту, яке послаблює інфляційний тиск,
  • швидкості відновлення ділової активності на тлі пом’якшення карантину, яке прискорить зростання цін.

Нагадаємо, 9 червня Рада директорів МВФ ухвалила нову програму співпраці з Україною – Stand-By Arrangement – на суму близько $5 млрд тривалістю 18 місяців.

Що означає зниження облікової ставки?

Облікова ставка — це відсоток, під який банки зможуть отримати кошти від НБУ. Рівень облікової ставки впливає на вартість кредитів для бізнесу та населення, адже банкам невигідно їх надавати за ставкою, нижчою за облікову.

Таким чином, облікова ставка є одним з основних методів управління інфляцією. Якщо підвищити облікову ставку, підвищиться вартість кредитів, що змусить українців заощаджувати кошти — тобто, купувати менше. Це призводить до зменшення цін. Зниження ставки дозволяє населенню та бізнесу витрачати більше коштів — це, у свою чергу, «розганяє» ціни та економіку в цілому.

Раніше НБУ знизив💰 НБУ знизив облікову ставку до 6% — найнижчий показник в історії незалежної України 1💰 Нацбанк знизив облікову ставку до 8% — що це означає облікову ставку до 11% з 23 квітня 2020 року. За планом, що був озвучений раніше, облікова ставка мала досягти 7% станом на кінець 2020.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: