fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

🚀 Компанія Маска SpaceX вперше у своїй історії запустила людей у космос — SpaceX Demo-2

🚀 Kompanija Maska SpaceX vperše u svoїj istoriї zapustyla ljudej u kosmos — SpaceX Demo-2
Компанія Ілона Маска запустила на орбіту команду, що складається з двох людей.
Kompanija Ilona Maska zapustyla na orbitu komandu, ščo skladajeťsja z dvoh ljudej.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  SpaceX Demo-2 — Crew Dragon. 30 травня о 22:22:22 за київським часом відбувся запуск ракети ракети Falcon 9, згори якої була розташована капсула Crew Dragon з двома астронавтами на борту. Це була друга спроба запуску, оскільки 27 травня його перенесли через погодні умови — неподалік від місця пуску помітили навіть торнадо. Подія має неабияке значення як для космосу в цілому, так і для компанії Ілона Маска, адже до цього вона доставляла лише вантажі. Крім, власне, тестування здатності обладнання SpaceX доставляти людей, мета місії — доставити астронавтів на борт Міжнародної Космічної Станції, де вони працюватимуть разом із командою станції впродовж періоду від 30 до 119 днів. Таким чином, Crew Dragon з обома астронавтами має повернутися на Землю не пізніше, ніж 23 вересня 2020 року. Також вони перевірять роботу Crew Dragon на орбіті. Астронавти прибудуть до Міжнародної Космічної Станції близько 17 години за Києвом. Трансляція SpaceX Demo-2 — Crew Dragon. Онлайн-трансляцію лише на офіційному ютуб-каналі SpaceX дивилося понад 4 мільйона людей. Ще більш як 1 мільйон глядачів дивилися запуск ракети на каналі NASA. Можна переглянути запис трансляції: https://youtu.be/bIZsnKGV8TE У космос за допомогою SpaceX відправилися досвідчені астронавти Дуґлас Херлі та Роберт Бенкен. Для обох це вже третій політ у карєрі. Як пройшов політ. https://youtu.be/sZlzYzyREAI Стикування та розстикування відбулися автоматично, за допомогою ПЗ Crew Dragon, але команда має можливість контролювати процес та у разі виникнення позаштатної ситуації втрутитися. Перший ступінь ракети Falcon 9, що доставила астронавтів на орбіту, успішно приземлився на плавучу платформу під назвою Of Course I Still Love You (Звісно, я все ще кохаю тебе), розташованою у Атлантичному океані. https://twitter.com/Shadowland_86/status/1266817941120651265 Коли настане час повертатися, астронавти також скористаються Crew Dragon. Вона має приводнитися також у Атлантичному океані. Потім команду забере спеціальний транспорт під назвою Go Navigator. Наскільки безпечний політ SpaceX Demo-2?. За підрахунками NASA, ймовірність LOC (Loss Of Crew; Втрата екіпажу) — 1 до 276, що дещо вище за вимоги до комерційних запусків (1 до 270). Імовірність невдачі місії (LOM) оцінюється у 1 до 60. Варто зазначити, що місія не дарма називається Demo-2. Упродовж попередньої місії Demo-1 капсулу Crew Dragon було знищено протягом одного з тестів перед запланованим на липень 2019 запуском. Читайте також про те, що відбувається з Hyperloop — ще однією божевільною ідеєю Ілона Маска.
Реклама 👇 Замовити

SpaceX Demo-2 — Crew Dragon

30 травня о 22:22:22 за київським часом відбувся запуск ракети ракети Falcon 9, згори якої була розташована капсула Crew Dragon з двома астронавтами на борту. Це була друга спроба запуску, оскільки 27 травня його перенесли через погодні умови — неподалік від місця пуску помітили навіть торнадо.

Подія має неабияке значення як для космосу в цілому, так і для компанії Ілона Маска, адже до цього вона доставляла лише вантажі. Крім, власне, тестування здатності обладнання SpaceX доставляти людей, мета місії — доставити астронавтів на борт Міжнародної Космічної Станції, де вони працюватимуть разом із командою станції впродовж періоду від 30 до 119 днів. Таким чином, Crew Dragon з обома астронавтами має повернутися на Землю не пізніше, ніж 23 вересня 2020 року.

Також вони перевірять роботу Crew Dragon на орбіті.

Астронавти прибудуть до Міжнародної Космічної Станції близько 17 години за Києвом.

Трансляція SpaceX Demo-2 — Crew Dragon

Онлайн-трансляцію лише на офіційному ютуб-каналі SpaceX дивилося понад 4 мільйона людей. Ще більш як 1 мільйон глядачів дивилися запуск ракети на каналі NASA.

Можна переглянути запис трансляції:

У космос за допомогою SpaceX відправилися досвідчені астронавти Дуґлас Херлі та Роберт Бенкен. Для обох це вже третій політ у кар’єрі.

Як пройшов політ

Стикування та розстикування відбулися автоматично, за допомогою ПЗ Crew Dragon, але команда має можливість контролювати процес та у разі виникнення позаштатної ситуації втрутитися.

Перший ступінь ракети Falcon 9, що доставила астронавтів на орбіту, успішно приземлився на плавучу платформу під назвою Of Course I Still Love You («Звісно, я все ще кохаю тебе»), розташованою у Атлантичному океані.

Коли настане час повертатися, астронавти також скористаються Crew Dragon. Вона має приводнитися також у Атлантичному океані. Потім команду забере спеціальний транспорт під назвою Go Navigator.

Наскільки безпечний політ SpaceX Demo-2?

За підрахунками NASA, ймовірність LOC (Loss Of Crew; «Втрата екіпажу») — 1 до 276, що дещо вище за вимоги до комерційних запусків (1 до 270). Імовірність невдачі місії (LOM) оцінюється у 1 до 60.

Варто зазначити, що місія не дарма називається Demo-2. Упродовж попередньої місії Demo-1 капсулу Crew Dragon було знищено протягом одного з тестів перед запланованим на липень 2019 запуском.

Читайте також про те, що відбувається з Hyperloop🚀  Компанія Маска SpaceX вперше у своїй історії запустила людей у космос — SpaceX Demo-2 1🚅 Що відбувається з Hyperloop — фантастика Ілона Маска чи реальність: коли запустять потяг майбутнього — ще однією «божевільною» ідеєю Ілона Маска.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: