Лауреат Премії імені Георгія Ґонґадзе
Сьогодні о 19:15 в ефірі телеканалу UA: КУЛЬТУРА відбулась церемонія нагородження лауреата Премії імені Георгія Ґонґадзе 2020 року. Лауреатом цьогорічної Премії імені Георгія Ґонґадзе став Павло Казарін.
Цього року церемонія нагородження вперше відбулась у телеформаті. Ведучими події були Юрій Макаров та Ольга Сніцарчук.
Іншими фіналістами премії цього року стали засновник «Телебачення Торонто» Роман Вінтонів та засновник проєкту Ukraїner Богдан Логвиненко.
Також учасниками ефіру стали:
- Дружина Георгія Ґонґадзе, керівниця Української служби «Голосу Америки» Мирослава Ґонґадзе;
- письменник і президент Українського ПЕН Андрій Курков;
- письменниця, правозахисниця і журналістка Лариса Денисенко;
- вчений, публіцист Ігор Козловський;
- перший лауреат премії, головний редактор інтернет-видання «Історична правда» та однойменного тележурналу на каналі «Еспресо», а також засновник музею-архіву преси Вахтанґ Кіпіані;
- експерт зі стратегій Євген Глібовицький.
Про лауреата
Павло Казарін народився 3 грудня 1983 у Сімферополі.
В 2005 році закінчив Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського. З 2004-го працює в медіа. Співпрацює з виданнями «Радіо Свобода» та «Українська правда». Також ведучий на телеканалах ICTV та на UA: Перший.
Отримуючи нагороду, Павло Казарін відзначив, що коли з’явився інтернет, всі думали, що це буде спілкування всіх з усіма, що цензури не буде, проте це також призвело до негативних наслідків, на його думку.
Ми опинились у ситуації, коли фріки можуть об’єднуватись, коли кожен опиняється у власній теплій інформаційній ванні. Ми живемо у просторі конкуренції контенту, коли зрада продається краще за перемогу. Перемагати у більшості — легка справа, а перемагати у меншості — це, можливо, і є та справа, якій можна присвятити життя.
Павло Казарін активно виступав на захист ув’язненого українського режисера Олега Сенцова.
Про премію
Премія присуджується раз на рік 21 травня — у день народження Георгія Ґонґадзе. Премія покликана підтримати тих журналістів, які слідують принципам і цінностям незалежної журналістики. Претендувати на Премію можуть лише журналісти, які працюють в Україні і які протягом останніх п’яти років лишалися в професії.
До довгого списку номінантів на здобуття премії цього року ввійшли 22 українські журналісти. Серед критеріїв для висунення кандидатів:
- Інноваційність.
- Значний внесок у розвиток жанру чи журналістського середовища.
- Професійність і компетентність.
Сума винагороди для лауреата складає 100 тисяч гривень. Na chasi є інформаційним партнером Премії імені Георгія Ґонґадзе.
Також раніше ми вже писали✍🏻 «Репортери без кордонів» створили віртуальну бібліотеку в Minecraft: тексти, що не пройшли цензуру, як «Репортери без кордонів» створили віртуальну бібліотеку в Minecraft: тексти, що не пройшли цензуру.
Вже понад три роки ми розповідаємо вам про нові можливості. Будемо вдячні за підтримку!
📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.
Додати коментар