fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

👩 Петиція за ратифікацію Стамбульської конвенції набрала 25 000 голосів — чому це важливо

👩 Petycija za ratyfikaciju Stambuľśkoї konvenciї nabrala 25 000 golosiv — čomu ce važlyvo
Тепер петицію зобов'язаний розглянути Президент України.
Teper petyciju zobov'jazanyj rozgljanuty Prezydent Ukraїny.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Що за петиція. Стамбульска конвенція покладає на державу зобов’язання з криміналізації насильства відносно людини, обумовлене гендером. Рада Європи ухвалила цю конвенцію ще у 2011 році, але Україна — серед країн, які підписали, але досі не ратифікували цей документ, разом із Вірменією, Латвією, Литвою, Румунією та іншими. Петицію за підписання цього документа створили ще 24 лютого, а 8 березня цього року у Києві пройшов Марш жінок на велосипедах, яким намагалися привернути увагу до проблеми. 14 травня петиція набрала 25 000 голосів. Тепер її направлять на розгляд Президента України Володимира Зеленського, який зобовязаний відреагувати на петицію впродовж 10 днів. Ратифікація документа відбувається у парламенті — за це мають проголосувати народні депутати. Проте, президент може ініціювати цей процес спеціальним законопроєктом або принаймні використати свій політичний авторитет, аби привернути увагу до питання. Стамбульська конвенція — детальніше. Це — перший міжнародний договір, який визнає насильство проти жінок порушенням прав людини та дискрімінацією, тому її ратифікація є важливою.Зокрема, конвенція пропонує встановити відповідальність для кривдників за такі порушення: психологічне насильство переслідування (сталкінг) фізичне насильство сексуальне насильство, включаючи зґвалтування, що недвозначно покриває всі сексуальні активності з особою без її згоди примусовий шлюб жіноче обрізання примусовий аборт примусова стерилізація Ратифікація Стамбульської конвенції дає можливість Раді Європи проводити контроль того, як Україна виконує свої зобов’язання, також Україна матиме право вимагати посилення відповідальності для кривдників українських громадян за кордоном і це дозволяє вимагати відповідальність для кривдників-українців, що переховуються за кордоном. Читайте також про те, що в Україні можуть заборонити дискримінацію в рекламі за гендерною ознакою.
Реклама 👇 Замовити

Що за петиція

Стамбульска конвенція покладає на державу зобов’язання з криміналізації насильства відносно людини, обумовлене гендером. Рада Європи ухвалила цю конвенцію ще у 2011 році, але Україна — серед країн, які підписали, але досі не ратифікували цей документ, разом із Вірменією, Латвією, Литвою, Румунією та іншими.

Петицію за підписання цього документа створили ще 24 лютого, а 8 березня цього року у Києві пройшов👩 Петиція за ратифікацію Стамбульської конвенції набрала 25 000 голосів — чому це важливо 1🚴🏼‍♀️ У Києві на 8 березня відбудеться марш жінок на велосипедах Марш жінок на велосипедах, яким намагалися привернути увагу до проблеми.

14 травня петиція набрала 25 000 голосів. Тепер її направлять на розгляд Президента України Володимира Зеленського, який зобов’язаний відреагувати на петицію впродовж 10 днів.

ФОП-звітність та сплата податків за кілька кліків — рекомендуємо сервіс Taxer.ua

Зареєструватися

Ратифікація документа відбувається у парламенті — за це мають проголосувати народні депутати. Проте, президент може ініціювати цей процес спеціальним законопроєктом або принаймні використати свій політичний авторитет, аби привернути увагу до питання.

Стамбульська конвенція — детальніше

Це — перший міжнародний договір, який визнає насильство проти жінок порушенням прав людини та дискрімінацією, тому її ратифікація є важливою.Зокрема, конвенція пропонує встановити відповідальність для кривдників за такі порушення:

  • психологічне насильство
  • переслідування (сталкінг)
  • фізичне насильство
  • сексуальне насильство, включаючи зґвалтування, що недвозначно покриває всі сексуальні активності з особою без її згоди
  • примусовий шлюб
  • жіноче обрізання
  • примусовий аборт
  • примусова стерилізація

Ратифікація Стамбульської конвенції дає можливість Раді Європи проводити контроль того, як Україна виконує свої зобов’язання, також Україна матиме право вимагати посилення відповідальності для кривдників українських громадян за кордоном і це дозволяє вимагати відповідальність для кривдників-українців, що переховуються за кордоном.

Читайте також про те, що в Україні можуть заборонити👩 Петиція за ратифікацію Стамбульської конвенції набрала 25 000 голосів — чому це важливо 2🙅🏼‍♀️ У парламенті ініціювали законопроєкт проти дискримінації за ознакою статі в рекламі дискримінацію в рекламі за гендерною ознакою.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: