fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

💸 Тест: дізнайтеся, наскільки ви фінансово грамотні

💸 Test: diznajtesja, naskiľky vy finansovo gramotni
За даними минулорічного дослідження USAID, Україна разом з Польщею перебувають на останньому місці серед 30 країн у рейтингу фінансової грамотності населення. Na chasi та O.Bank пропонує вам перевірити рівень фінансової грамотності та довести, що рейтинги теж помиляються.
Za danymy mynuloričnogo doslidžennja USAID, Ukraїna razom z Poľščeju perebuvajuť na ostanńomu misci sered 30 kraїn u rejtyngu finansovoї gramotnosti naselennja. Na chasi ta O.Bank proponuje vam pereviryty riveń finansovoї gramotnosti ta dovesty, ščo rejtyngy tež pomyljajuťsja.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Якщо ви думаєте, що облік фінансів потрібний лише банкірам та інвесторам, то це не так. Основи фінансової грамотності дозволять не тільки навчитися заробляти більше коштів, а також правильно ними розпоряджатися. Кілька простих правил допоможуть збільшити ваш щомісячний дохід у кілька разів. Відповідайте на питання, щоб дізнатися, які навички фінансової грамотності ви маєте, а які треба підтягнути. А перед тим як проходити тест, рекомендуємо поглянути на наш гайд — як витрачати гроші раціонально, не змінюючи спосіб життя. Він допоможе вам не переплачувати за те, чим ви й так користуєтеся, а також — успішно пройти цей тест. Партнер матеріалу. Просто скачай Банк. Не завжди наш фінансовий вік відповідає реальному. Дізнатися, що у вас в душі — вічна молодість чи раціональність на максимум, допоможе тест про фінансовий вік, який ми підготували разом із експертами O.Bank. Просто скачай Банк. . .
Реклама 👇 Замовити

Якщо ви думаєте, що облік фінансів потрібний лише банкірам та інвесторам, то це не так.

Основи фінансової грамотності дозволять не тільки навчитися заробляти більше коштів, а також правильно ними розпоряджатися.

Кілька простих правил допоможуть збільшити ваш щомісячний дохід у кілька разів. Відповідайте на питання, щоб дізнатися, які навички фінансової грамотності ви маєте, а які треба підтягнути.

А перед тим як проходити тест, рекомендуємо поглянути на наш гайд — як витрачати гроші раціонально, не змінюючи спосіб життя💸 Тест: дізнайтеся, наскільки ви фінансово грамотні 1💸 Як витрачати менше, не змінюючи спосіб життя — гайд з раціональної витрати грошей. Він допоможе вам не переплачувати за те, чим ви й так користуєтеся, а також — успішно пройти цей тест.

💸 Тест: дізнайтеся, наскільки ви фінансово грамотні 2

Партнер матеріалу

Просто скачай Банк

Ви отримали довгоочікувану зарплату. Як розподілите гроші?

💸 Тест: дізнайтеся, наскільки ви фінансово грамотні 3 Unsplash
Правильно! Неправильно!

Фінансові експерти радять відкладати не менш, ніж 20% зі свого доходу на майбутнє. А щоби не залежати від інфляції, радимо покласти гроші на депозит — у застосунку O.Bank це можна зробити буквально у кілька натиснень!

Ви оформлюєте кредитку в банку. в умовах вказано, що пільговий період — 62 дні. Що це означає?

💸 Тест: дізнайтеся, наскільки ви фінансово грамотні 4 Unsplash
Правильно! Неправильно!

Пільговий період дозволяє користуватися кредитними коштами без відсотків. До речі, в O.Bank, на відміну від інших, пільговий період складає 120 днів.

В історичному центрі Стокгольма ви заскочуєте у Starbucks. Бариста пише на склянці ваше ім'я, простягає термінал та питає: «Якою валютою ви хочете розрахуватися?»

💸 Тест: дізнайтеся, наскільки ви фінансово грамотні 5 Unsplash
Правильно! Неправильно!

Перед поїздкою за кордон поцікавтесь у своєму банку, в якій валюті він проводить розрахунки з платіжною системою за транзакції по картці в тій чи іншій країні, та оберіть для розрахунку саме цю валюту. У країнах ЄС це найчастіше євро. У мобільному O.Bank ви зможете сконтактувати з підтримкою та дізнатися відповідь на будь-яке питання просто у вашому улюбленому месенджері — Viber чи Telegram.

Ви взяли кредит. Черговий платіж випадає на 1 травня. Коли краще його внести?

💸 Тест: дізнайтеся, наскільки ви фінансово грамотні 6 Unsplash
Правильно! Неправильно!

Платежі за кредитами варто сплачувати щонайменше за три робочі дні до крайнього терміну, адже термін проведення банківських операцій складає від 1 до 3 робочих днів. Якщо ж виплата випадає на вихідні чи державні свята, варто врахувати й це.

Ви отримали неочікуваний бонус на роботі. До чергового платежу за вашим активним кредитом ще два тижні. Що будемо робити?

💸 Тест: дізнайтеся, наскільки ви фінансово грамотні 7 Unsplash
Правильно! Неправильно!

Якщо ви відповідально ставитеся до своїх фінансів, на чергову виплату у вас і так заплановані кошти. А неочікуваний бонус хай краще працює на вас — покладіть його на депозит і отримуйте відсотки.

Ваша економія була не даремна! Ви накопичили велику суму грошей. Як їх краще використати?

💸 Тест: дізнайтеся, наскільки ви фінансово грамотні 8 Unsplash
Правильно! Неправильно!

На перший погляд, нерухомість, валюта чи цінні папери виглядають як непоганий спосіб заробити, проте власна справа — це цікаво і може бути набагато вигіднішою за будь-який пасивний дохід.

На жаль, вам довелося раптово покинути роботу. Скільки місяців ви зможете прожити на свої заощадження?

💸 Тест: дізнайтеся, наскільки ви фінансово грамотні 9 Unsplash
Правильно! Неправильно!

Фінансові експерти зазначають, що оптимально мати збереження, щонайменше, на 3 місяці. Але якщо так сталося, що у вас їх немає, порятунком може стати картка мобільного О.Bank — з кредитним лімітом до 200 тисяч гривень та пільговим періодом до 120 днів ви можете спокійно шукати роботу мрії, а не погоджуватися на першу ліпшу пропозицію.

В новинах написали, що НБУ знову знизив облікову ставку. Що це означає?

💸 Тест: дізнайтеся, наскільки ви фінансово грамотні 10 Unsplash
Правильно! Неправильно!

Облікова ставка — не єдиний, але важливий чинник, що впливає на вартість кредитів. Її зниження зазвичай призводить до зменшення ставок за кредитами та депозитами.

Ви заробляєте 20 тисяч гривень на місяць, але вам потрібно орендувати на житло. Скільки грошей ви можете виділити на квартиру з цього бюджету?

💸 Тест: дізнайтеся, наскільки ви фінансово грамотні 11 Unsplash
Правильно! Неправильно!

Жити у квартирі, до якої не хочеться повертатися після роботи, — так собі досвід. Проте, на думку експертів, оренда житла не має перевищувати 30% від вашого доходу. Ваш оптимальний бюджет у такому випадку — 6-7 тисяч гривень, за які можна цілком підібрати достойний варіант в будь-якому українському місті.

Ви побачили на Amazon книжку, яка коштує $10. В Україні ж вона коштує 450 ₴. Де краще придбати книжку?

💸 Тест: дізнайтеся, наскільки ви фінансово грамотні 12 Unsplash
Правильно! Неправильно!

Варто уважно подивится на вартість доставки, а також врахувати доставку посередника. Крім цього, деякі штати беруть додатковий податок. До речі, максимально зекономити можна, роблячи онлайн-покупки з карткою O.Bank — по ній в будь-яких інтернет-магазинах можна отримати кешбек до 5%!

Як ви користуєтеся стримінговими сервісами та підписками?

💸 Тест: дізнайтеся, наскільки ви фінансово грамотні 13 Unsplash
Правильно! Неправильно!

А ви знали, що сімейні підписки на платні сервіси значно зменшать ваші витрати, аніж індивідуальні? Наприклад, Youtube Music цілком легально можна поділити на шістьох людей і платити лише по 25 гривень на місяць! А якщо скористатися О.Карткою для сплати за підписку, можна отримати кешбек до 30% на платні підписки компаній Apple та Google.

Тест: який ваш рівень фінансової грамотності
Розбагатіти ви зможете хіба випадково

💸 Тест: дізнайтеся, наскільки ви фінансово грамотні 14

Так, фінансова грамотність — це поки не про вас, але хто знає, чи потрібна вона вам. Можливо, ви швидше виграєте мільйон, як герой фільму «Мільйонер із нетрів».

Отримати картку O.Bank, щоби мати всі свої гроші під рукою, можна просто встановивши застосунок!
 • Кешбек до 30%
 • Безкоштовні перекази
 • Користуйтеся кредитним лімітом до 120 днів безкоштовно


Замовити картку
На шляху до успіху

💸 Тест: дізнайтеся, наскільки ви фінансово грамотні 15

Можливо, ви не знаєте всі секрети фінансової грамотності, але пам'ятайте, що успіх зазвичай починається з проблем. Тому розбивайте сумніви людей, як Джеррі Магуайер в однойменному фільмі, та досягайте поставленої мети.

Отримати картку O.Bank, щоби мати всі свої гроші під рукою, можна просто встановивши застосунок!
 • Кешбек до 30%
 • Безкоштовні перекази
 • Користуйтеся кредитним лімітом до 120 днів безкоштовно


Замовити картку
Біржева акула

💸 Тест: дізнайтеся, наскільки ви фінансово грамотні 16

Ви — просто герой фільму «Вовк з Волл-Стріт» у виконанні Леонардо Ді Капріо. Знаєте як заробити, а головне зберегти та навіть збільшити заробітки.

Проте, не забувайте — мінімальний фінансовий самоконтроль ще нікому не завадив.

Отримати картку O.Bank, щоби мати всі свої гроші під рукою, можна просто встановивши застосунок!
 • Кешбек до 30%
 • Безкоштовні перекази
 • Користуйтеся кредитним лімітом до 120 днів безкоштовно


Замовити картку

Поширити результат:

Не завжди наш фінансовий вік відповідає реальному. Дізнатися, що у вас в душі — вічна молодість чи раціональність на максимум, допоможе тест про фінансовий вік💸 Тест: дізнайтеся, наскільки ви фінансово грамотні 17💸 Тест: дізнайтеся свій фінансовий вік, який ми підготували разом із експертами O.Bank.

Просто скачай Банк

O.Bank — це банк для людей, які цінують свій час та хочуть отримувати банківські послуги в режимі онлайн. Щоб скористатися послугами O.Bank, достатньо просто завантажити застосунок:

💸 Тест: дізнайтеся, наскільки ви фінансово грамотні 18 💸 Тест: дізнайтеся, наскільки ви фінансово грамотні 19

 • Кредитний ліміт – до 200 000 грн.
 • Пільговий період – до 120 днів
 • Кешбек до 30% – на підписки сервісів Google та Apple
 • Кешбек до 5% – на онлайн-покупки в будь-яких інтернет-магазинах світу

АТ «Ідея Банк», Ліцензія НБУ №96 від 04.11.2011

💸 Тест: дізнайтеся, наскільки ви фінансово грамотні 20

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Цей матеріал виготовлено та розміщено на комерційній основі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: