fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

💰 Нацбанк знизив облікову ставку до 8% — що це означає

💰 Nacbank znyzyv oblikovu stavku do 8% — ščo ce označaje
Відповідне рішення НБУ ухвалив на засіданні 23 квітня.
Vidpovidne rišennja NBU uhvalyv na zasidanni 23 kvitnja.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Зниження облікової ставки. Як повідомляють у Національному банку України, ціни зросли лише на 2,3% за підсумками березня. Тому регулятор вирішив знизити облікову ставку до 8%. Вперше з літа 2014 року ключова ставка складає менш ніж 10%. Зростання цін стримували три головні фактори: Зменшення ціни на нафту й газ на світових ринках. Залишки ефекту зміцнення гривні за минулий рік Збільшення пропозиції сирих продуктів харчування Ставку знизили, аби розігнати економіку, яка вже почала страждати від глобальної економічної кризи, а також через несподівано низьку інфляцію у березні 2020 року, попри великий попит на продукти, котрий був викликаний станом карантину. Раніше НБУ знизив облікову ставку до 11% з 31 січня 2020 року. За планом, що був озвучений раніше, облікова ставка має досягти 7% станом на кінець 2020. Що означає зниження облікової ставки?. Облікова ставка — це відсоток, під який банки зможуть отримати кошти від НБУ. Рівень облікової ставки впливає на вартість кредитів для бізнесу та населення, адже банкам невигідно їх надавати за ставкою, нижчою за облікову. Таким чином, облікова ставка є одним із основних методів управління інфляцією. Якщо підвищити облікову ставку, підвищиться вартість кредитів, що змусить українців заощаджувати кошти — тобто, купувати менше. Це призводить до зменшення цін. Зниження ставки дозволяє населенню та бізнесу витрачати більше коштів — це, в свою чергу, розганяє ціни і економіку в цілому. Також ми раніше писали, як в Україні створять онлайн-платформу медіації для споживачів фінпослуг.
Реклама 👇 Замовити

Зниження облікової ставки

Як повідомляють у Національному банку України, ціни зросли лише на 2,3% за підсумками березня. Тому регулятор вирішив знизити облікову ставку до 8%. Вперше з літа 2014 року ключова ставка складає менш ніж 10%.

💰 Нацбанк знизив облікову ставку до 8% — що це означає 1

Зростання цін стримували три головні фактори:

ФОП-звітність та сплата податків за кілька кліків — рекомендуємо сервіс Taxer.ua

Зареєструватися
  • Зменшення ціни на нафту й газ на світових ринках.
  • Залишки ефекту зміцнення гривні за минулий рік
  • Збільшення пропозиції сирих продуктів харчування

Ставку знизили, аби розігнати економіку, яка вже почала страждати від глобальної економічної кризи, а також через несподівано низьку інфляцію у березні 2020 року, попри великий попит на продукти, котрий був викликаний станом карантину.

Раніше НБУ знизив💰 Нацбанк знизив облікову ставку до 8% — що це означає 2💸 НБУ знизив облікову ставку до 11% — як це вплине на кредити облікову ставку до 11% з 31 січня 2020 року. За планом, що був озвучений раніше, облікова ставка має досягти 7% станом на кінець 2020.

Що означає зниження облікової ставки?

Облікова ставка — це відсоток, під який банки зможуть отримати кошти від НБУ. Рівень облікової ставки впливає на вартість кредитів для бізнесу та населення, адже банкам невигідно їх надавати за ставкою, нижчою за облікову.

Таким чином, облікова ставка є одним із основних методів управління інфляцією. Якщо підвищити облікову ставку, підвищиться вартість кредитів, що змусить українців заощаджувати кошти — тобто, купувати менше. Це призводить до зменшення цін. Зниження ставки дозволяє населенню та бізнесу витрачати більше коштів — це, в свою чергу, «розганяє» ціни і економіку в цілому.

Також ми раніше писали💰 Нацбанк знизив облікову ставку до 8% — що це означає 3💸 В Україні створять онлайн-платформу медіації для споживачів фінпослуг, як в Україні створять онлайн-платформу медіації для споживачів фінпослуг.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: