За результатами загальнонаціонального опитування з фінансової грамотності, проведеного на замовлення Проєкту USAID «Трансформація фінансового сектору», багато українців незадоволені надавачами фінансових послуг (банками, фінансовими компаніями), але просто сприймають це як життєвий факт.
До того ж 45% споживачів не знають, кому скаржитися та куди звертатися за захистом своїх прав. Суди вважаються дорогою та повільною альтернативою розв’язання суперечок з фінансовими установами.
Що відомо про платформу медіації
Споживачі зможуть реєструвати у цій системі скарги, які потім передаватимуться підключеним до системи фінансовим установам, а відповіді на скарги будуть відстежуватися та контролюватися до врегулювання.
Це буде перший в Україні незалежний майданчик, який дозволить фізичним особам вирішувати суперечки із надавачами фінансових послуг швидко, безоплатно та без звернення до регулятора чи суду.
Платформа допоможе виявити слабкі місця у продуктах чи процесах надавачів фінансових послуг, а також розвантажить регуляторів та судову систему
Окрім прийому, моніторингу та аналізу звернень споживачів, «ФінСкарга» виконуватиме роль медіатора, надаючи обом сторонам суперечки можливість отримати консультативну підтримку з певного питання та досягти згоди. За допомогою платформи медіації, UAFIC також проводитиме дослідження з метою виявлення основних причин невдоволення споживачів при отриманні та користуванні фінансовими послугами.
Коли запустять
Сервіс буде доступний на будь-яких пристроях за умови підключення до інтернету. У тестовому режимі платформа запрацює в серпні 2020 року, а офіційний запуск заплановано на початок жовтня.
Читайте також про те, як витрачати менше, не змінюючи спосіб життя💸 Як витрачати менше, не змінюючи спосіб життя — гайд з раціональної витрати грошей — гайд з раціональної витрати грошей.
Вже понад три роки ми розповідаємо вам про нові можливості. Будемо вдячні за підтримку!
📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.
Додати коментар