fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

😷 ЦГЗ пояснив, як доглядати хворих на COVID-19 вдома

😷 CGZ pojasnyv, jak dogljadaty hvoryh na COVID-19 vdoma
У Центрі Громадського здоров'я розповіли, що можна доглядати за хворими вдома, але лише за умови дотримання правил безпеки.
U Centri Gromadśkogo zdorov'ja rozpovily, ščo možna dogljadaty za hvorymy vdoma, ale lyše za umovy dotrymannja pravyl bezpeky.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Як доглядати за хворими на COVID-19. Центр громадського здоровя зазначає, що людям із легкими проявами захворювання лікар може рекомендувати залишатися вдома на самоізоляції. Але діагноз COVID-19 все одно повинен бути підтвердженим лабораторно. Також всі люди, що знаходились поряд з інфікованим, будуть вважатись контактними особами, тобто потенційними хворими, за якими буде нагляд. Редакція Na сhasi закликає не займатись самолікуванням та звертатись до фахівців за необхідною медичною допомогою. У разі перших симптомів зверніться до вашого сімейного лікаря або телефонуйте на гарячу лінію ЦГЗ: 0-800-505-840. У разі догляду за хворим на COVID-19 вдома необхідно дотримуватися таких правил: Розмістіть пацієнта у добре провітрюваному приміщенні. Догляд проводити повинна одна людина, яка не належить до осіб із ризиком появи ускладнень. Відвідування пацієнта заборонено. Члени домогосподарства мають перебувати в окремій кімнаті або підтримувати відстань не менше 1 м від пацієнта. Винятком є матері, що годують грудьми, але вони зобовязані носити медичну маску та мити руки теплою водою з милом протягом 20-40 секунд перед контактом. Необхідно обмежити рух пацієнта місцями спільного користування. Людина, яка доглядає, має носити медичну маску, коли перебуває в одній кімнаті з пацієнтом. Про правила користування маскою можна дізнатись за посиланням. Потрібно мити руки після будь-яких контактів із пацієнтом чи його найближчим оточенням. Після миття рук з милом витирати їх варто одноразовими паперовими рушниками. Прикривайте рот і ніс під час кашлю або чхання одноразовими серветками. У разі відсутності серветок слід чхати і кашляти у згин ліктя. Використовуйте одноразові медичні рукавички для догляду за пацієнтом і прибирання приміщення. До та після зняття медичних рукавичок слід мити руки. Рукавички, маски та інші відходи після догляду за пацієнтом складайте в окремому контейнері (поліетиленовому пакеті) в тому ж приміщенні, де перебуває хворий, до їх утилізації. Уникайте обміну зубними щітками, предметами спільного користування, постільною білизною тощо. Посуд після індивідуального використання необхідно мити з мийним засобом. Викидати посуд не треба. Необхідно щодня очищати і дезінфікувати поверхні в найближчому оточенні хворого, а також ванну кімнату і туалет побутовим мийно-дезінфекційним засобом. Прати речі пацієнта можна звичайним милом. Для машинного прання рекомендовано температуру 60–90 °C і звичайні пральні порошки. Забруднену білизну заборонено струшувати, але можна збирати в загальний мішок.  Люди із симптомами хвороби мають залишатися вдома до зникнення клінічних проявів та отримання негативного результату лабораторних досліджень. Якщо у члена домогосподарства виникають симптоми гострої респіраторної інфекції (гарячка, кашель, біль у горлі, утруднене дихання), із ним слід поводитись як із підозрілим на інфікування COVID-19. Раніше ми робили тест, чи добре ви знаєте коронавірус? Також ми вже писали, як МОЗ затвердило протокол лікування COVID-19.
Реклама 👇 Замовити

Як доглядати за хворими на COVID-19

Центр громадського здоров’я зазначає, що людям із легкими проявами захворювання лікар може рекомендувати залишатися вдома на самоізоляції.

Але діагноз COVID-19 все одно повинен бути підтвердженим лабораторно. Також всі люди, що знаходились поряд з інфікованим, будуть вважатись контактними особами, тобто потенційними хворими, за якими буде нагляд.

😷 ЦГЗ пояснив, як доглядати хворих на COVID-19 вдома 1Редакція Na сhasi закликає не займатись самолікуванням та звертатись до фахівців за необхідною медичною допомогою. У разі перших симптомів зверніться до вашого сімейного лікаря або телефонуйте на гарячу лінію ЦГЗ: 0-800-505-840.

У разі догляду за хворим на COVID-19 вдома необхідно дотримуватися таких правил:

 • Розмістіть пацієнта у добре провітрюваному приміщенні.
 • Догляд проводити повинна одна людина, яка не належить до осіб із ризиком появи ускладнень. Відвідування пацієнта заборонено.
 • Члени домогосподарства мають перебувати в окремій кімнаті або підтримувати відстань не менше 1 м від пацієнта. Винятком є матері, що годують грудьми, але вони зобов’язані носити медичну маску та мити руки теплою водою з милом протягом 20-40 секунд перед контактом.
 • Необхідно обмежити рух пацієнта місцями спільного користування.
 • Людина, яка доглядає, має носити медичну маску, коли перебуває в одній кімнаті з пацієнтом. Про правила користування маскою можна дізнатись за посиланням.
 • Потрібно мити руки після будь-яких контактів із пацієнтом чи його найближчим оточенням. Після миття рук з милом витирати їх варто одноразовими паперовими рушниками.
 • Прикривайте рот і ніс під час кашлю або чхання одноразовими серветками. У разі відсутності серветок слід чхати і кашляти у згин ліктя.
 • Використовуйте одноразові медичні рукавички для догляду за пацієнтом і прибирання приміщення. До та після зняття медичних рукавичок слід мити руки.
 • Рукавички, маски та інші відходи після догляду за пацієнтом складайте в окремому контейнері (поліетиленовому пакеті) в тому ж приміщенні, де перебуває хворий, до їх утилізації.
 • Уникайте обміну зубними щітками, предметами спільного користування, постільною білизною тощо. Посуд після індивідуального використання необхідно мити з мийним засобом. Викидати посуд не треба.
 • Необхідно щодня очищати і дезінфікувати поверхні в найближчому оточенні хворого, а також ванну кімнату і туалет побутовим мийно-дезінфекційним засобом.
 • Прати речі пацієнта можна звичайним милом. Для машинного прання рекомендовано температуру 60–90 °C і звичайні пральні порошки. Забруднену білизну заборонено струшувати, але можна збирати в загальний мішок.
 •  Люди із симптомами хвороби мають залишатися вдома до зникнення клінічних проявів та отримання негативного результату лабораторних досліджень.
 • Якщо у члена домогосподарства виникають симптоми гострої респіраторної інфекції (гарячка, кашель, біль у горлі, утруднене дихання), із ним слід поводитись як із підозрілим на інфікування COVID-19.

Раніше ми робили тест😷 ЦГЗ пояснив, як доглядати хворих на COVID-19 вдома 2👩‍⚕️ Тест: чи добре ви знаєте коронавірус?, чи добре ви знаєте коронавірус?

Також ми вже писали😷 ЦГЗ пояснив, як доглядати хворих на COVID-19 вдома 3📑 МОЗ затвердило протокол лікування COVID-19, як МОЗ затвердило протокол лікування COVID-19.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: