fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

👩‍⚕️ Тест: чи добре ви знаєте коронавірус?

👩‍⚕️ Test: čy dobre vy znajete koronavirus?
Новини про коронавірус лунають звідусіль, від них неможливо сховатися. Та попри інформаційну перевантаженність за цією темою, чи справді ми знаємо все про COVID-19? Перевірте себе на практиці.
Novyny pro koronavirus lunajuť zvidusiľ, vid nyh nemožlyvo shovatysja. Ta popry informacijnu perevantažennisť za cijeju temoju, čy spravdi my znajemo vse pro COVID-19? Perevirte sebe na praktyci.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Спочатку підготуємося — інформація про коронавірус. Перед тим, як проходити цей тест, пропонуємо все ж дізнатися важливу інформацію про коронавірус SARS-CoV2 з кількох офіційних джерел. В будь-якому разі, прочитати це вперше або нагадати собі основні відомості про хворобу не завадить. Отже: Офіційний сайт від МОЗ про коронавірус — за посиланням. Там можна дізнатися: яка ситуація в Україні; як передається захворювання; які обмеження запроваджено через коронавірус; хто знаходиться у групі ризику; як та де зробити тест; поради щодо захисту від вірусів. А також: офіційний Telegram-канал МОЗ — COVID19_Ukraine; Telegram-бот від МОЗ — COVID19_Ukraine_Bot акаунт МОЗ у Twitter та Facebook Якщо ж ви відчуваєте, що вже готові проходити тест, давайте починати. Тест про коронавірус. Також не забудьте пройти наш тест на фінансовий вік — у прийдешню економічну кризу вам варто знати, на який рівень відповідальності ви здатні. Більше інформації про COVID-19. Na chasi активно висвітлює тему пандемії коронавірусу у світі та в Україні. Ми ретельно перевіряємо всю інформацію перед публікацією. Всі матеріали за цією темою ви можете знайти під спеціальним тегом. А найважливіше ми зберемо для вас тут: Повний перелік джерел з офіційною інформацією — де читати правду про пандемію Чи допоможе карантин — історія найважливіших карантинів в історії людства Гігієна телефону — наш смартфон є одним із найбрудніших предметів, яких ми торкаємося руками кожен день. Як почистити смартфон від бактерій Чи помру я, якщо захворію на COVID-19? — ми всі замислювалися над цим питанням. На допомогу приходить тест, заснований на реальній статистиці Самоізоляція — не дуже веселе заняття. Як краще проводити час вдома, ми теж знаємо і розповідаємо: 7 порад як ефективно працювати вдома 30 застосунків, сервісів та курсів, що стали безкоштовними на час карантину Карантин з користю — зарубіжні серіали, медитація, освіта, кулінарія, і це ще не весь перелік того, чим можна зайняти себе І нарешті — ігри, які дадуть надію на краще. Нам всім не вистачає трохи надії. Мийте руки, не хворійте!
Реклама 👇 Замовити

Спочатку підготуємося — інформація про коронавірус

Перед тим, як проходити цей тест, пропонуємо все ж дізнатися важливу інформацію про коронавірус SARS-CoV2 з кількох офіційних джерел. В будь-якому разі, прочитати це вперше або нагадати собі основні відомості про хворобу не завадить. Отже:

Офіційний сайт від МОЗ про коронавірус — за посиланням. Там можна дізнатися:

  • яка ситуація в Україні;
  • як передається захворювання;
  • які обмеження запроваджено через коронавірус;
  • хто знаходиться у групі ризику;
  • як та де зробити тест;
  • поради щодо захисту від вірусів.

А також:

Якщо ж ви відчуваєте, що вже готові проходити тест, давайте починати.

Тест про коронавірус

0%

Яким чином з'явився коронавірус?

Правильно! Неправильно!

Вірус SARS-CoV2, що викликав пандемію хвороби COVID-19, найбільш імовірно, передався до людини від тварин. Учені думають, що винен кажан з тваринного ринку у китайському Ухані, але ця версія досі не підтверджена. А от у чому науковці впевнені, то це в природному походженні шкідника — не міг бути створений у лабораторії.

Що НЕ входить до переліку найбільш характерних симптомів COVID-19?

Правильно! Неправильно!

Три головні симптоми захворювання — кашель, підвищена температура та нестача дихання. Якщо ви відчуваєте всі або один із цих симптомів, будь ласка, самоізолюйтеся та зв'яжіться зі своїм сімейним лікарем. Їхати до лікарні варто лише в тому разі, якщо симптоми набувають загрожуючого характеру.

Пам'ятайте, у разі легкого протікання хвороби ви все ще лишаєтеся переносником вірусу.

Ваша подруга повернулася з Італії, жодних симптомів у неї немає. Кличе вас на каву. Підете?

Правильно! Неправильно!

Звісно, якщо людина просто перебувала в одній із країн, яку охопило масштабною епідемією, це не означає, що вона хвора. Але одне з десяти інфікувань відбувається від людей, які не мають жодних симптомів!

За різними оцінками, інкубаційний період, тобто термін, за який вірус може передаватися, складає від 1 до 14 днів.

Саме тому, загальна рекомендація для всіх, хто контактував з хворими або повернувся з-за кордону — ізолюватися, щонайменше, на 14 днів.

Для кого COVID-19 є НАЙМЕНШ небезпечним?

Правильно! Неправильно!

За статистикою, серед дітей до 9 років не зареєстровано жодної смерті від COVID-19. Ризик збільшується з віком і найбільш уразливими є люди похилого віку.

Разом з тим, це не означає, що для всіх інших людей хвороба є безпечною. Хронічні захворювання (такі як діабет, серцево-судинні хвороби, респіраторні хвороби) суттєво збільшують ризик смерті або важкого перебігу хвороби та дуже тяжкого відновлення. На момент створення цього тесту МОЗ повідомив, що понад 50% хворих на COVID-19 в Україні — це люди 18-49 років.

Жодна вікова група не є у безпеці!

Чи допомагає звичайна хірургічна маска захиститися від хвороби?

Правильно! Неправильно!

Попри популярні нині публікації, що маска не допомагає захиститися від вірусу, це не зовсім так. Так, ВООЗ рекомендує носити маски лише тим, хто вже має хворобу або тим, хто опікується хворою людиною. Проте, рекомендації не використовувати їх засновані на тому, що не всі люди знають як правильно носити маску, а також бажанні донести, що не можна просто надіти маску і вважати себе убезпеченими від хвороби.

Отже, що потрібно знати:

  • Маски знижують ризик поширення хвороби, якщо поєднувати їх з дотриманням соціальної дистанції та ретельною гігієною — мити руки, простіше кажучи
  • Треба прикривати і ніс, і рот. Разом з тим, не треба торкатися обличчя руками — вірус може потрапляти до організму навіть через очі
  • Пам'ятайте, що маска — не гарантія того, що ви не захворієте. Дотримуйтеся всіх правил гігієни та безпеки, навіть коли носите маску

Чим можна вилікувати COVID-19?

Правильно! Неправильно!

Одразу нагадаємо: антибіотики не діють проти вірусів!

Наразі хворі на COVID-19 проходять лише симптоматичне лікування, а перебіг хвороби залежить від загального стану здоров'я пацієнта. І хоча лимончик, цибулька та молоко ніколи не зашкодять, від коронавірусної хвороби вони точно вас не вилікують.

Про гомеопатію навіть і починати не будемо.

При якій температурі гине вірус?

Правильно! Неправильно!

Холодні температури навпаки є більш «комфортними» для вірусу.

З літом — складніше. Останні дослідження показали, що вірус руйнується за температури близької до окропу. Якщо Земля нагріється до такої температури, коронавірус буде останньої з наших проблем.

Тим не менш, науковці все одно очікують, що літнє тепло, якщо не завершить епідемію, то значно вплине на поширення вірусу та допоможе виграти час на розробку вакцини.

Чи є карантин ефективним засобом боротьби з пандемією?

Правильно! Неправильно!

До боротьби з коронавірусом наразі немає універсального підходу. Різні країни вживають різних заходів — як за типом, так і за жорсткістю обмежень. Проте, абсолютно всі експерти сходяться на думці, що тримати соціальну дистанцію — це виграшна стратегія.

Варто розуміти, що карантин вводиться не для того, щоб ніхто не захворів. На жаль, це просто неможливо. Мета карантину — зменшити кількість одночасно хворих людей, щоби система охорони здоров'я встигла надати допомогу всім, хто її потребує.

За посиланням ви можете власноруч «погратися» з параметрами і зрозуміти, що соціальна ізоляція є дієвим шляхом боротьби з COVID-19.

Саме тому так важливо залишатися вдома — ізолюючись, ви рятуєте життя.

Звідки ви дізнаєтеся новини про перебіг пандемії та заходи безпеки?

Правильно! Неправильно!

Вірити потрібно лише офіційним джерелам та доказовій медицині. Також не забувайте, що думка вашого знайомого медбрата — це лише думка однієї людини, якою б кваліфікованою вона не була.

Чи добре ви знаєте коронавірус?
Блаженне невігластво

👩‍⚕️ Тест: чи добре ви знаєте коронавірус? 2

З таким рівнем знань ви становите небезпеку не лише для себе, але й для оточуючих. Під цим тестом — перелік усієї важливої інформації про пандемію COVID-19. А-ну мерщій мити руки і вивчати. І друзям покажіть.
Диванний лікар

👩‍⚕️ Тест: чи добре ви знаєте коронавірус? 3

Добре, що ви чули щось про вірус із новин, але цих знань точно недостатньо, аби бути добре поінформованими. Під цим тестом — перелік усього, що потрібно знати про пандемію. Ознайомтеся з ним та покажіть друзям!
Вірусолог-любитель

👩‍⚕️ Тест: чи добре ви знаєте коронавірус? 4

Ви самі можете читати лекції з безпеки при коронавірусі. Під цим тестом — перелік усього, що потрібно знати про пандемію. Поділіться цим тестом та інформацією з близькими та друзями!

Поширити результат:

Також не забудьте пройти наш тест на фінансовий вік👩‍⚕️ Тест: чи добре ви знаєте коронавірус? 5💸 Тест: дізнайтеся свій фінансовий вік — у прийдешню економічну кризу вам варто знати, на який рівень відповідальності ви здатні.

Більше інформації про COVID-19

Na chasi активно висвітлює тему пандемії коронавірусу у світі та в Україні. Ми ретельно перевіряємо всю інформацію перед публікацією. Всі матеріали за цією темою ви можете знайти під спеціальним тегом.

А найважливіше ми зберемо для вас тут:

Самоізоляція — не дуже веселе заняття. Як краще проводити час вдома, ми теж знаємо і розповідаємо:

Мийте руки, не хворійте!

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: