fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

💸 З 1 квітня міжбанківські розрахунки можна буде здійснювати майже цілодобово — НБУ

💸 Z 1 kvitnja mižbankivśki rozrahunky možna bude zdijsnjuvaty majže cilodobovo — NBU

Банківський день триватиме 23 години, а операції можна буде проводити і у вихідні.
Bankivśkyj deń tryvatyme 23 godyny, a operaciї možna bude provodyty i u vyhidni.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Про що мова. Система електронних платежів (СЕП) — це платформа, через яку проходять міжбанківські розрахунки. 96% операцій переказу грошей між банківськими рахунками в Україні відбуваються за допомогою СЕП. Наразі вона працює в будні дні з 8:30 до 19:00, а у вихідні та на свята не працює взагалі. Національний банк України оголосив про те, що з 1 квітня система працюватиме у режимі 23/7, тобто 23 години на добу, без вихідних і лише з однією перервою. З 00:00 до 01:00 кожного дня відбуватиметься перехід на новий банківський день. Це — перший крок до переходу системи у цілодобовий режим. Зробити так одразу, без перехідного етапу, неможливо через технічні обмеження. Але ж я відправляв гроші на картку іншого банку у вихідний і все проходило!. Перекази між картками відбуваються не через СЕП, це так звані P2P-платежі, які проходять за допомогою систем Visa та Mastercard. СЕП використовують для переказів з рахунку на рахунок. Наприклад, коли ви платите податки, отримуєте оплату своїх послуг як ФОП чи кладете гроші на депозит. Чому це на часі. Є одразу кілька причин, чому це важливо. Уявіть, що ви ФОП і згадали сплатити податок лише в останній день. Зараз, якщо ви не встигнете це зробити до завершення банківського дня (до 19:00), податкова вже має право нарахувати вам штраф. З 1 квітня у вас буде часу, щонайменше, до опівночі. До того ж, наразі платіж між банками може йти до трьох операційних днів. Хоча на практиці такі ситуації трапляються досить рідко, але все ж трапляються. А коли почне діяти новий графік роботи СЕП, черги на платежі мають зменшитися, що зведе такі ситуації до мінімуму. Ну, і в цілому це значно збільшить ділову активність, адже пришвидшить рух коштів у країні. Є один нюанс. Зміна графіку роботи СЕП не зобовязує банки змінювати свої регламенти проведення платежів. Тобто, ваш банк може вирішити не йти у ногу з часом, і залишити все як є. Тим більше, що деякі банки наразі беруть додаткову комісію за проведення операцій у неопераційний час. Втім, скоріше за все, більшість банків скористається новою можливістю, оскільки збільшення обсягів проведених операцій може бути вигіднішим ніж заробіток на цій маленькій комісії. Читайте також про те, що з 25 лютого в обігу зявилася нова купюра 200 гривень.
Реклама 👇 Замовити

Про що мова

Система електронних платежів (СЕП) — це платформа, через яку проходять міжбанківські розрахунки. 96% операцій переказу грошей між банківськими рахунками в Україні відбуваються за допомогою СЕП.

Наразі вона працює в будні дні з 8:30 до 19:00, а у вихідні та на свята не працює взагалі.

Національний банк України оголосив про те, що з 1 квітня система працюватиме у режимі 23/7, тобто 23 години на добу, без вихідних і лише з однією перервою. З 00:00 до 01:00 кожного дня відбуватиметься перехід на новий банківський день.

Це — перший крок до переходу системи у цілодобовий режим. Зробити так одразу, без перехідного етапу, неможливо через технічні обмеження.

Але ж я відправляв гроші на картку іншого банку у вихідний і все проходило!

Перекази між картками відбуваються не через СЕП, це так звані P2P-платежі, які проходять за допомогою систем Visa та Mastercard. СЕП використовують для переказів з рахунку на рахунок. Наприклад, коли ви платите податки, отримуєте оплату своїх послуг як ФОП чи кладете гроші на депозит.

Чому це на часі

Є одразу кілька причин, чому це важливо.

Уявіть, що ви ФОП і згадали сплатити податок лише в останній день. Зараз, якщо ви не встигнете це зробити до завершення банківського дня (до 19:00), податкова вже має право нарахувати вам штраф. З 1 квітня у вас буде часу, щонайменше, до опівночі.

До того ж, наразі платіж між банками може йти до трьох операційних днів. Хоча на практиці такі ситуації трапляються досить рідко, але все ж трапляються. А коли почне діяти новий графік роботи СЕП, черги на платежі мають зменшитися, що зведе такі ситуації до мінімуму.

Ну, і в цілому це значно збільшить ділову активність, адже пришвидшить рух коштів у країні.

Є один нюанс

Зміна графіку роботи СЕП не зобов’язує банки змінювати свої регламенти проведення платежів. Тобто, ваш банк може вирішити не йти у ногу з часом, і залишити все як є. Тим більше, що деякі банки наразі беруть додаткову комісію за проведення операцій у неопераційний час.

Втім, скоріше за все, більшість банків скористається новою можливістю, оскільки збільшення обсягів проведених операцій може бути вигіднішим ніж заробіток на цій маленькій комісії.

Читайте також про те, що з 25 лютого в обігу з’явилася нова купюра 200 гривень.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: