fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

⚗️ Науковці створили квантовий матеріал, невидимий для інфрачервоних камер

⚗️ Naukovci stvoryly kvantovyj material, nevydymyj dlja infračervonyh kamer
За словами науковців, такий матеріал знайде застосування в оборонній промисловості, приховуючи автомобілі і літаки від просунутих систем спостереження.
Za slovamy naukovciv, takyj material znajde zastosuvannja v oboronnij promyslovosti, pryhovujučy avtomobili i litaky vid prosunutyh system sposterežennja.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Дослідники з Массачусетського технологічного інституту раніше створили футболку, яка робить власника невидимим для звичайних камер спостереження, але вона не здатна обдурити інфрачервоні сенсори, що реагують на тепло. Про це повідомляє Phys.org. Що відомо. Новий тип квантового матеріалу, за словами розробників університету Вісконсину в Медісоні, Гарвардського університету, Університету Пердью, Массачусетського технологічного інституту і Брукхейвенської національної лабораторії, здатний приховати людину від інфрачервоних сенсорів. Потрапляючи в обєктив інфрачервоної камери, такий матеріал обманює датчик, відокремлюючи температуру обєкта від його теплової аури, що дозволяє зробити предмет невидимим для систем спостереження. Відкриття не порушує законів фізики, але припускає, що ці закони можуть бути більш гнучкими, ніж вважають. Ключем до вирішення проблеми став оксид зєднання самарію і нікелю. https://www.youtube.com/watch?v=W12Z_iiVvd8&feature=emb_title Чому так. Як правило, під час нагрівання або охолодження матеріалу, електричний опір змінюється повільно. Але для оксиду самарію-нікелю опір нестандартним чином змінюється від ізолюючого до провідного стану, що зберігає свої властивості теплового випромінювання майже однаковими для певного температурного діапазону. За словами науковців, такий матеріал знайде застосування в оборонній промисловості, приховуючи автомобілі і літаки від просунутих систем спостереження. Читайте також про головні наукові відкриття десятиліття за версією New Scientist.
Реклама 👇 Замовити

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту раніше створили футболку, яка робить власника невидимим для звичайних камер спостереження, але вона не здатна обдурити інфрачервоні сенсори, що реагують на тепло.

Про це повідомляє Phys.org.

Що відомо

Новий тип квантового матеріалу, за словами розробників університету Вісконсину в Медісоні, Гарвардського університету, Університету Пердью, Массачусетського технологічного інституту і Брукхейвенської національної лабораторії, здатний приховати людину від інфрачервоних сенсорів.

матеріал

Потрапляючи в об’єктив інфрачервоної камери, такий матеріал обманює датчик, відокремлюючи температуру об’єкта від його теплової «аури», що дозволяє зробити предмет невидимим для систем спостереження. Відкриття не порушує законів фізики, але припускає, що ці закони можуть бути більш гнучкими, ніж вважають.

Ключем до вирішення проблеми став оксид з’єднання самарію і нікелю.

Чому так

Як правило, під час нагрівання або охолодження матеріалу, електричний опір змінюється повільно. Але для оксиду самарію-нікелю опір нестандартним чином змінюється від ізолюючого до провідного стану, що зберігає свої властивості теплового випромінювання майже однаковими для певного температурного діапазону.

За словами науковців, такий матеріал знайде застосування в оборонній промисловості, приховуючи автомобілі і літаки від просунутих систем спостереження.

Читайте також про головні наукові відкриття⚗️ Науковці створили квантовий матеріал, невидимий для інфрачервоних камер 1🔬 Які головні наукові відкриття десятиліття за версією New Scientist десятиліття за версією New Scientist.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: