fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

📌 Як в Україні хочуть регулювати медіа: реєстрація онлайн-ЗМІ, домен .UA та fair play

📌 Jak v Ukraїni hočuť reguljuvaty media: rejestracija onlajn-ZMI, domen .UA ta fair play
Керівник комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко показав проєкт законопроекту про медіа, який планують внести у Верховну Раду до кінця року.

Kerivnyk komitetu VR z pytań gumanitarnoї ta informacijnoї polityky Oleksandr Tkačenko pokazav projekt zakonoproektu pro media, jakyj planujuť vnesty u Verhovnu Radu do kincja roku.

Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Національна рада з питань телебачення та радіомовлення буде займатися всіма субєктами медіаринку, включно з українськими онлайн-медіа та цифровими платформами, що працюють в країні. Про це на зустрічі зі журналістами розповів керівник комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко, передає Ліга.tech. Реєстрація онлайн-ЗМІ. Він показав драфт нового закону про медіа, який до кінця року повинен піти в Раду. У ньому пропонують норму реєстрації онлайн-ЗМІ, які працюють в Україні, а також реєстрацію соцмереж (Google, YouTube, Facebook) з метою подальшого оподаткування. Обидва питання поки розглядаються. Домени. У презентації зазначили, що, крім штрафів, передбачається блокування онлайн-ресурсів за рішенням суду. Також є відмітка у розділі Юрисдикція, що для онлайн-ЗМІ — домен .UA і домен другого рівня .UA. Не дуже зрозуміло, що робити з медіа на інших доменах — .net, .com. Fair play. Ще один новий принцип — введення fair play. Дохід не повинен бути менше, ніж обсяг фінансової підтримки ЗМІ власником. Ткаченко уточнив, що він хоче, щоб ця вимога торкнулася всіх українських ЗМІ, бо більшість з них — приватні. Також передбачається створення посади медійного омбудсмена з питань інформації. Він із залученням громадських організацій проводитиме моніторинг ЗМІ на предмет дезінформації. Читайте також про те, що в Україні хочуть ввести податки для Netflix, YouTube та стримінгових сервісів.
Реклама 👇 Замовити

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення буде займатися всіма суб’єктами медіаринку, включно з українськими онлайн-медіа та цифровими платформами, що працюють в країні.

Про це на зустрічі зі журналістами розповів керівник комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко, передає Ліга.tech.

Реєстрація онлайн-ЗМІ

Він показав драфт нового закону про медіа, який до кінця року повинен піти в Раду. У ньому пропонують норму реєстрації онлайн-ЗМІ, які працюють в Україні, а також реєстрацію соцмереж (Google, YouTube, Facebook) з метою подальшого оподаткування.

медіа

Обидва питання поки розглядаються.

Домени

У презентації зазначили, що, крім штрафів, передбачається блокування онлайн-ресурсів за рішенням суду. Також є відмітка у розділі Юрисдикція, що для онлайн-ЗМІ — домен .UA і домен другого рівня .UA. Не дуже зрозуміло, що робити з медіа на інших доменах — .net, .com.

Fair play

Ще один новий принцип — введення fair play. Дохід не повинен бути менше, ніж обсяг фінансової підтримки ЗМІ власником. Ткаченко уточнив, що він хоче, щоб ця вимога торкнулася всіх українських ЗМІ, бо більшість з них — приватні.

медіа

Також передбачається створення посади медійного омбудсмена з питань інформації. Він із залученням громадських організацій проводитиме моніторинг ЗМІ на предмет дезінформації.

Читайте також про те, що в Україні хочуть ввести📌 Як в Україні хочуть регулювати медіа: реєстрація онлайн-ЗМІ, домен .UA та fair play 1💰В Україні хочуть ввести податки для Netflix, YouTube та стримінгових сервісів податки для Netflix, YouTube та стримінгових сервісів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: