fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

📚 Український ПЕН склав список 100 найкращих книг української літератури – читайте

📚 Ukraїnśkyj PEN sklav spysok 100 najkraščyh knyg ukraїnśkoї literatury – čytajte
Серед авторів першого українського ТОП-100 найкращих книг української літератури – Григорій Сковорода, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Іван Багряний, Ліна Костенко, Василь Стус, Емма Андієвська, Богдан-Ігор Антонич та інші.
Sered avtoriv peršogo ukraїnśkogo TOP-100 najkraščyh knyg ukraїnśkoї literatury – Grygorij Skovoroda, Jurij Andruhovyč, Sergij Žadan, Ivan Bagrjanyj, Lina Kostenko, Vasyľ Stus, Emma Andijevśka, Bogdan-Igor Antonyč ta inši.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу разом з виданням The Ukrainians опублікував проєкт Від Сковороди до сьогодення: 100 знакових творів українською мовою. ТОП-100 найкращих книг української літератури покликаний розповісти українцям та світу про найважливіші літературні твори, написані українською мовою. 📘 Світові списки. До сьогодні в Україні не укладали подібні списки, хоча у багатьох національних літературах існують списки обов’язкових до прочитання книжок. Їх укладають авторитетні медіа, бібліотеки, державні інституції чи знані автори. На основі цих списків видавці формують колекції Золотого фонду літератури, чиновники та меценати закуповують видання для бібліотек, а читачі – формують свої читацькі плани. 📗 Як обиралися книги. До списку входять твори, які збагатили українську та світову літературу, відзначалися особливим авторським стилем, запропонували нові ідеї та сенси або вплинули на розвиток української мови та становлення України. Всі вони мають бути написані українською мовою у XVIII-ХХІ століттях. Також важливо, що кожен автор у цьому ТОП-100 найкращих книг української літератури представлений лише одним твором. Укладачі списку наголошують, що він не є каноном української літератури, оскільки у ньому не показаний великий пласт давньої літератури, а також твори іншими мовами, які є важливою складовою української літератури. 📕 Які книги представлені. Серед авторів першого українського ТОП-100 – Григорій Сковорода, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Іван Багряний, Ліна Костенко, Василь Стус, Емма Андієвська, Богдан-Ігор Антонич та інші. Повний список дивіться за посиланням. 📙 Мета проєкту Від Сковороди до сьогодення: 100 знакових творів українською мовою. показати повноту та різножанровість української літератури; звернути увагу українських та іноземних читачів на важливі твори, які з певних причин були забуті або малознані; спрямувати видавців, бібліотекарів та культурних менеджерів до тих творів, які мають перевидаватися, переосмислюватися та бути у фондах українських книгозбірень; спонукати вітчизняні медіа більше писати й говорити про українську літературу. Читайте також про те, як українці читали книжки у 2018 — дослідження.
Реклама 👇 Замовити

Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу разом з виданням The Ukrainians опублікував проєкт «Від Сковороди до сьогодення: 100 знакових творів українською мовою».

ТОП-100 найкращих книг української літератури покликаний розповісти українцям та світу про найважливіші літературні твори, написані українською мовою.

100 найкращих книг української літератури

📘 Світові списки

До сьогодні в Україні не укладали подібні списки, хоча у багатьох національних літературах існують списки обов’язкових до прочитання книжок. Їх укладають авторитетні медіа, бібліотеки, державні інституції чи знані автори. На основі цих списків видавці формують колекції «Золотого фонду літератури», чиновники та меценати закуповують видання для бібліотек, а читачі – формують свої читацькі плани.

📗 Як обиралися книги

До списку входять твори, які збагатили українську та світову літературу, відзначалися особливим авторським стилем, запропонували нові ідеї та сенси або вплинули на розвиток української мови та становлення України. Всі вони мають бути написані українською мовою у XVIII-ХХІ століттях. Також важливо, що кожен автор у цьому ТОП-100 найкращих книг української літератури представлений лише одним твором.

Укладачі списку наголошують, що він не є каноном української літератури, оскільки у ньому не показаний великий пласт давньої літератури, а також твори іншими мовами, які є важливою складовою української літератури.

100 найкращих книг української літератури

📕 Які книги представлені

Серед авторів першого українського ТОП-100 – Григорій Сковорода, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Іван Багряний, Ліна Костенко, Василь Стус, Емма Андієвська, Богдан-Ігор Антонич та інші. Повний список дивіться за посиланням.

📙 Мета проєкту «Від Сковороди до сьогодення: 100 знакових творів українською мовою»

  • показати повноту та різножанровість української літератури;
  • звернути увагу українських та іноземних читачів на важливі твори, які з певних причин були забуті або малознані;
  • спрямувати видавців, бібліотекарів та культурних менеджерів до тих творів, які мають перевидаватися, переосмислюватися та бути у фондах українських книгозбірень;
  • спонукати вітчизняні медіа більше писати й говорити про українську літературу.

Читайте також про те, як українці читали📚 Український ПЕН склав список 100 найкращих книг української літератури – читайте 1📚Як українці читали книжки у 2018 — дослідження книжки у 2018 — дослідження.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: