fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

🦊 Українка Ольга Дудченко потрапила до рейтингу молодих науковців від MIT з розробкою ДНК-зоопарку

🦊 Ukraїnka Oľga Dudčenko potrapyla do rejtyngu molodyh naukovciv vid MIT z rozrobkoju DNK-zooparku
Дудченко займається проєктом DNA Zoo (ДНК-зоопарку), мета якого – розширити геноми видів тварин, що помирають.
Dudčenko zajmajeťsja projektom DNA Zoo (DNK-zooparku), meta jakogo – rozšyryty genomy vydiv tvaryn, ščo pomyrajuť.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Українська науковиця увійшла до рейтингу інноваторів MIT Technology Review 35 до 35. Вона розробила метод розшифровки геномів тварин, що помирають. 🔺 Про рейтинг. MIT Technology Review 35 до 35 публікується щорічно з 1999 року. До нього потрапляють перспективні науковці з різних областей до 35 років. 🇺🇦 Українська науковиця. 34-річна Ольга Дудченко – дослідник галузі геноміки (розділ молекулярної генетики, який вивчає геноми живих організмів). Дудченко займається проєктом DNA Zoo (ДНК-зоопарку), мета якого – розширити геноми видів тварин, що помирають. Сучасне обладнання для визначення послідовностей генів працює досить швидко. Техніка може вираховувати ДНК арахісу, баклажана або броненосця всього за два дні. Загалом науковці отримують мільярди неорганізованих фрагментів коду ДНК. 🐻 Розробка. Дудченко допомогла зробити наступний крок – зєднати всі шматочки у правильній послідовності. У своїй роботі Дудченко використовує метод Hi-C. Спочатку його створили, щоб вивчити, як складаються хромосоми, та показати, які фрагменти ДНК знаходяться поруч. Разом з алгоритмами і методами Дудченко він спрощує збірку геномів. 🐼 Які результати. У 2018 році українка разом з колегами поділилася першими досягненнями DNA Zoo. У базі проєкту вже є послідовності геномів понад 50 видів, включаючи гепарда, червону панду та бразильського дикобраза. З огляду на швидкість вимирання деяких тварин, ці ДНК можуть виявитися єдиним, що залишиться від них. Наразі перед науковцями постає глобальна мета – охарактеризувати і зберегти геном кожного виду на землі. Читайте також про те. що українська науковиця Марина В’язовська зробила гучне відкриття у математиці.
Реклама 👇 Замовити

Українська науковиця увійшла до рейтингу інноваторів MIT Technology Review «35 до 35». Вона розробила метод «розшифровки» геномів тварин, що помирають.

🔺 Про рейтинг

MIT Technology Review «35 до 35» публікується щорічно з 1999 року. До нього потрапляють перспективні науковці з різних областей до 35 років.

Дудченко

Rice University

🇺🇦 Українська науковиця

34-річна Ольга Дудченко – дослідник галузі геноміки (розділ молекулярної генетики, який вивчає геноми живих організмів). Дудченко займається проєктом DNA Zoo (ДНК-зоопарку), мета якого – розширити геноми видів тварин, що помирають.

Сучасне обладнання для визначення послідовностей генів працює досить швидко. Техніка може вираховувати ДНК арахісу, баклажана або броненосця всього за два дні. Загалом науковці отримують мільярди неорганізованих фрагментів коду ДНК.

🦊 Українка Ольга Дудченко потрапила до рейтингу молодих науковців від MIT з розробкою ДНК-зоопарку 1днк-зоопарк” width=”960″ height=”635″>

🐻 Розробка

Дудченко допомогла зробити наступний крок – з’єднати всі шматочки у правильній послідовності.

У своїй роботі Дудченко використовує метод Hi-C. Спочатку його створили, щоб вивчити, як складаються хромосоми, та показати, які фрагменти ДНК знаходяться поруч. Разом з алгоритмами і методами Дудченко він спрощує «збірку» геномів.

🦊 Українка Ольга Дудченко потрапила до рейтингу молодих науковців від MIT з розробкою ДНК-зоопарку 2днк-зоопарк” width=”960″ height=”578″>

🐼 Які результати

У 2018 році українка разом з колегами поділилася першими досягненнями DNA Zoo. У базі проєкту вже є послідовності геномів понад 50 видів, включаючи гепарда, червону панду та бразильського дикобраза. З огляду на швидкість вимирання деяких тварин, ці ДНК можуть виявитися єдиним, що залишиться від них.

Наразі перед науковцями постає глобальна мета – охарактеризувати і зберегти геном кожного виду на землі.

Читайте також про те. що українська науковиця Марина В’язовська зробила🦊 Українка Ольга Дудченко потрапила до рейтингу молодих науковців від MIT з розробкою ДНК-зоопарку 3🇺🇦 Прорив у математиці – українська науковиця Марина В’язовська зробила гучне відкриття гучне відкриття у математиці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: