fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

🏦 В Україні продовжили перехідний період у запровадженні IBAN: що зміниться (оновлено)

🏦 V Ukraїni prodovžyly perehidnyj period u zaprovadženni IBAN: ščo zminyťsja (onovleno)
Запровадження IBAN, завдяки скороченню реквізитів, має зробити зручнішим оформлення розрахункових документів.
Zaprovadžennja IBAN, zavdjaky skoročennju rekvizytiv, maje zrobyty zručnišym oformlennja rozrahunkovyh dokumentiv.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  ОНОВЛЕНО: НБУ продовжив перехідний період у запровадженні IBAN до січня 2020 року З 5 серпня 2019 року нові рахунки клієнтам банки України відкриватимуть відповідно до вимог стандарту IBAN, повідомляє НБУ. 💳 Що за стандарт. IBAN – це стандартна система банківського рахунку у країнах ЄС. Кожна країна самостійно встановлює структуру номера рахунку IBAN за стандартом ISO 13616. ♦️ Структура IBAN. Рахунки складатимуться з 29 літерно-цифрових символів у такій послідовності: код України – UA-2 літери; контрольний розряд – 2 цифри; код банку – 6 цифр; рахунок – довжина номера рахунка не є фіксованою (до 31 жовтня 2019 року – від 5 до 14 символів, з 01 листопада 2019 року – від 5 до 19 символів). ⏰ Коли введуть. З 5 серпня нові рахунки клієнтам відкриватимуть за новим стандартом. Чинні рахунки змінюватимуть відповідно до його вимог. З 1 листопада 2019 року IBAN в Україні стане обовязковим для клієнтів усіх банків. Всі перекази коштів будуть здійснюватися тільки з використанням цього стандарту. У період з 5 серпня по 31 жовтня цього року клієнти банків зможуть вказувати в платіжних документах як чинний рахунок, так і рахунок за стандартом IBAN. ❓ Як буде працювати. Зміна стосується тільки номерів банківських рахунків. Платіжні карти залишаться дійсними. У період з 5 серпня по 31 жовтня клієнти зможуть заповнювати поля Код банку і Рахунок відправника/одержувача у будь-яких варіаціях – з IBAN або без. Якщо платіжка заповнюється за стандартом IBAN, у поле Код банку отримувача/платника вказується нуль. До 31 жовтня банки зобовязані будуть приймати в обробку платежі, заповнені в обох варіантах. ✅ Які переваги. Запровадження сприятиме подальшій запланованій модернізації системи електронних платежів Національного банку. Загалом використання стандарту IBAN, завдяки скороченню реквізитів, має зробити зручнішим оформлення розрахункових документів. Серед інших переваг для клієнтів банків НБУ планує запровадження стандарту з використанням QR-кодів для учасників платіжного ринку. Читайте також про те, що Huawei починає будівництво 4G у київському метро.
Реклама 👇 Замовити

ОНОВЛЕНО: НБУ продовжив перехідний період у запровадженні IBAN до січня 2020 року

З 5 серпня 2019 року нові рахунки клієнтам банки України відкриватимуть відповідно до вимог стандарту IBAN, повідомляє НБУ.

💳 Що за стандарт

IBAN – це стандартна система банківського рахунку у країнах ЄС. Кожна країна самостійно встановлює структуру номера рахунку IBAN за стандартом ISO 13616.

♦️ Структура IBAN

Рахунки складатимуться з 29 літерно-цифрових символів у такій послідовності:

  • код України – UA-2 літери;
  • контрольний розряд – 2 цифри;
  • код банку – 6 цифр;
  • рахунок – довжина номера рахунка не є фіксованою (до 31 жовтня 2019 року – від 5 до 14 символів, з 01 листопада 2019 року – від 5 до 19 символів).

IBAN

⏰ Коли введуть

З 5 серпня нові рахунки клієнтам відкриватимуть за новим стандартом. Чинні рахунки змінюватимуть відповідно до його вимог.

З 1 листопада 2019 року IBAN в Україні стане обов’язковим для клієнтів усіх банків. Всі перекази коштів будуть здійснюватися тільки з використанням цього стандарту.

У період з 5 серпня по 31 жовтня цього року клієнти банків зможуть вказувати в платіжних документах як чинний рахунок, так і рахунок за стандартом IBAN.

IBAN

❓ Як буде працювати

Зміна стосується тільки номерів банківських рахунків. Платіжні карти залишаться дійсними.

У період з 5 серпня по 31 жовтня клієнти зможуть заповнювати поля «Код банку» і «Рахунок відправника/одержувача» у будь-яких варіаціях – з IBAN або без. Якщо платіжка заповнюється за стандартом IBAN, у поле «Код банку отримувача/платника» вказується нуль. До 31 жовтня банки зобов’язані будуть приймати в обробку платежі, заповнені в обох варіантах.

IBAN

✅ Які переваги

Запровадження сприятиме подальшій запланованій модернізації системи електронних платежів Національного банку. Загалом використання стандарту IBAN, завдяки скороченню реквізитів, має зробити зручнішим оформлення розрахункових документів.

Серед інших переваг для клієнтів банків НБУ планує запровадження стандарту з використанням QR-кодів для учасників платіжного ринку.

Читайте також про те, що Huawei починає🏦 В Україні продовжили перехідний період у запровадженні IBAN: що зміниться (оновлено) 1📲 Huawei починає будівництво 4G у київському метро: які станції стануть першими будівництво 4G у київському метро.

Джерело: НБУ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

2 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

Пофіксіть проблеми з відображенням картинок 🙂
https://drive.google.com/file/d/1eTJN__gN5Uvkd8AloAcJfa4cThHw-LHg/view?usp=sharing

Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: