Реклама

💻 Як відбулася eSPORTconf Ukraine 2019 – інтеграція бренду в кіберспорт як інвестиції в майбутнє

13 червня у Києві відбулася eSPORTconf Ukraine 2019, присвячена питанням заробітку у кіберспорті. Захід, організатором якого стала міжнародна компанія Smile-Expo, відвідало 300 гостей. На сцені прозвучали експертні доповіді 20 спікерів, серед яких були провідні маркетологи, фахівці з реклами, організатори турнірів і президенти кіберспортивних федерацій.
Čytaty latynkoju
💻 Як відбулася eSPORTconf Ukraine 2019 – інтеграція бренду в кіберспорт як інвестиції в майбутнє
  1. Головна
  2. Техно
  3. 💻 Як відбулася eSPORTconf Ukraine 2019 – інтеграція бренду в кіберспорт як інвестиції в майбутнє
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
13 червня у Києві відбулася eSPORTconf Ukraine 2019, присвячена питанням заробітку у кіберспорті. Захід, організатором якого стала міжнародна компанія Smile-Expo, відвідало 300 гостей. На сцені прозвучали експертні доповіді 20 спікерів, серед яких були провідні маркетологи, фахівці з реклами, організатори турнірів і президенти кіберспортивних федерацій.

Конференція eSPORTconf Ukraine 2019 складалася з двох тематичних потоків, перший із яких був присвячений ринку, продуктам і особливостям кіберспортивної аудиторії.

? Як зрозуміти аудиторію і створити успішний продукт

Про те, що таке індустрія кіберспорту, розповів керівник кіберспортивного напряму Parimatch Степан Шульга, який своїм виступом відкривав конференцію.

«Принципових відмінностей між спортом і кіберспортом у плані аудиторії немає: просто одні дивляться на футбольне поле, а інші дивляться League of Legends, але вони точно так само переживають, у них такі ж емоції, вони так само куплять мерч і так само проконтактують із рекламними проявами», – прокоментував спікер.

Подробицями того, на що звертати увагу під час проєктування продуктів для кіберспортивної аудиторії, поділився керівник турнірної платформи WePlay! Олексій Ногін. Спікер зазначив, що «99% ідей фейляться й потрібно бути готовим до цього, оскільки кіберспортивна галузь – не виняток». Також він підкреслив, що під час створення продукту важливо вміти сформулювати максимально коротку, лаконічну UVP (унікальну торгову пропозицію).

Засновник стартапу runtime.gg і організатор перших турнірів EPICENTER Олександр Заволока у своїй доповіді акцентував, що успішний продукт у кіберспорті повинен вирішувати реальну, а не надуману проблему галузі.

Спікер Іван Данишевський (ESM.one) розповів про те, що робити брендам в українському кіберспорті, зокрема про спільні проєкти з компанією «Київстар» (Cyber Star Academy і Cyber Stars League). Геннадій Веселков (gameinside.ua) виступив із доповіддю про інтеграцію в кіберспортивні турніри, а Андрій Чередниченко з DreamTeam пояснив, як влаштований маркетинг платформи з понад 1 мільйоном користувачів.

? Практичні кейси в кіберспорті

Другий тематичний потік був повністю присвячений реальним прикладам роботи з кіберспортивною аудиторією, стримерами, лідерами думок і брендами. Так, своїми кейсами співпраці з Parimatch поділилися представники міжнародного маркетингового агентства Digital Choo (DC) – Олег Профатило й Олександр Череватий. Вони розповіли про роботу з блогерами, стримерами, окремими студіями і про реалізацію спецпроєкту «Стримхата».

Директор із маркетингу «Київстар» Павло Даніман розповів, як компанія почала роботу з esports-аудиторією у 2017 році, а потім випустила спеціальний тарифний план для геймерів (у співпраці з Wargaming).

«У нас був бізнес-кейс за під’єднаннями – скільки ми продамо цього тарифного плану. Цей бізнес-кейс на рік ми виконали за один тиждень. Це був дійсно великий успіх», – прокоментував спікер. Також Павло Даніман проанонсував спільну історію «Київстар» і Na’Vi – відкриття літнього табору NAVI eSports Camp, де команда навчатиме гравців з CS: GO.

Також зі своїми кейсами виступили Дмитро Макаров і Ілля Росол (Zlodei Adversing), Андрій Яценко (sidequest.gg), Вадим Воробйов (Maincast), Антон Богушев (WePlay!), Євген Ніколаєв (Windigo Gaming), Артур Єрмолаєв (Федерація кіберспорту України) і Микола Андрущенко («Ланет CLICK»).

Спікери активно ділилися своїм досвідом роботи, а також приводили в приклад всесвітньо відомі бренди, які інтегрувалися в кіберспорт, щоб стати більш впізнаваними серед молодої аудиторії (Toyota, KIA, Mercedes-Benz).

«Я вважаю, що 2019 рік – це реально останній рік, коли можна вигідно й дешево увійти в кіберспорт і зібрати аудиторію, яка росте, заробляє все більше і, відповідно, усе більше витрачає», – зазначив у своєму виступі Дмитро Макаров із рекламного агентства Zlodei Advertising.

? Панельна дискусія з зірками FIFA

У межах конференції eSPORTconf Ukraine 2019 відбулася панельна дискусія «Реклама в кіберспорті: інсайди, про які варто знати», у якій узяв участь президент Федерації кіберфутболу України Арсеній Салай, а також зірки українського кіберфутболу Віталій «labotryas» Муха й Максим «GG_Fear» Бобер.

Зокрема, вони обговорили, навіщо футбольним клубам і брендам заходити в кіберфутбол. «Це нова аудиторія, більшість із якої – молоде покоління. Загалом футбол – це поки телевізійна історія, тому за підтримки esports-напряму розширюється охоплення», – вважає Віталій «labotryas» Муха.

? Демозона заходу

На eSPORTconf Ukraine 2019 також працювала демозона, де свої стенди представили кілька компаній, зокрема інноваційна турнірна платформа FragEm.gg і рекламне агентство Zlodei. Гості конференції могли поспілкуватися з представниками компаній і дізнатися про всі особливості їхньої роботи.

? Організатори та партнери

Організатором eSPORTconf Ukraine 2019 про гроші в кіберспорті стала компанія Smile-Expo – міжнародний експерт із проведення бізнес-івентів про інноваційні технології. Конференція стала першою українською подією, присвяченою питанням кіберспорту як бізнесу і професії.

Рекламним партнером івенту стала компанія GG Marketing, генеральним медіапартнером – delo.ua, головним діловим партнером – журнал «ФОКУС». Організатори також дякують за підтримку спонсорам – міжнародному маркетинговому агентству Digital Choo (DC), рекламному агентству Zlodei.

Ще один найближчий захід – Kyiv iGaming Affiliate Conference, який присвячений партнерському маркетингу в iGaming-ніші. Івент для афіліат-менеджерів, вебмайстрів, SEO-фахівців та арбітражників відбудеться в столиці України 26 вересня.

Дізнатися, які ще заходи від Smile-Expo відбудуться в цьому році, можна за посиланням.

Читайте також про кіберспортивні федерації України: як розвивається?️ Кіберспортивні федерації України: як розвивається esports на національному рівні esports на національному рівні

Share
Написати коментар
loading...