fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

💸 Банкнота номіналом 1 000 гривень вводиться в обіг, НБУ анонсує дизайн сучасної гривні

💸 Banknota nominalom 1 000 gryveń vvodyťsja v obig, NBU anonsuje dyzajn sučasnoї gryvni
Банкнота номіналом 1 000 гривень вводиться з 25 жовтня 2019 року. Натомість з обігу будуть виведені монети 1, 2 та 5 копійок.
Banknota nominalom 1 000 gryveń vvodyťsja z 25 žovtnja 2019 roku. Natomisť z obigu buduť vyvedeni monety 1, 2 ta 5 kopijok.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Національний Банк України оголосив про зміни у номінальному ряді банкнот та монет. Що відомо. Монети 1, 2 та 5 копійок будуть виведені з обігу з 01 жовтня 2019 року — це означає, що ними не можна буде розплатитися. Також поступово виводитиметься монета номіналом 25 копійок, але вона поки залишиться платіжним засобом. Банкнота номіналом 1 000 гривень вводиться в обіг з 25 жовтня 2019 року. Після змін номінальний ряд гривні буде містити 6 номіналів монет та 6 номіналів банкнот. Навіщо вводять новий номінал. У НБУ пояснюють, що через зростання рівня доходів та цін, українці фактично не використовують монети дрібних номіналів. Водночас існує потреба у банкноті вищого номіналу, ніж 500 гривень. Останнього разу Національний банк уводив в обіг новий номінал 13 років тому. Це була банкнота номіналом 500 гривень. Тоді середньомісячна заробітна плата становила близько 1 000 гривень та розмінювалася двома банкнотами найвищого номіналу. Як виглядатиме. На лицьовій стороні нової банкноти зображено портрет Володимира Вернадського. Його обрано за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки – геохімії, біохімії, радіогеології. Він також є одним із засновників і першим президентом Української академії наук, створеної у 1918 році, – повідомив глава НБУ. На зворотній стороні надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України. За розміром та кольором банкнота помітно відрізняється від банкнот інших номіналів. Це допоможе населенню легко визначати номінал. Розмір нової банкноти становить 75х160 мм. Основний колір – блакитний. Банкнота номіналом 1 000 гривень матиме елементи захисту паперу та інноваційні поліграфічні елементи захисту. Плани на майбутнє. НБУ розпочне підготовку до роботи над дизайном наступного – більш сучасного покоління гривні. Нове покоління гривні не тільки вшановуватиме історичні події в Україні, але також відображатиме сучасні цінності українців. Процес створення буде прозорим та інклюзивним. Читайте також про те, як бути в курсі того, що відбувається в економіці за 10 хвилин.
Реклама 👇 Замовити

Національний Банк України оголосив про зміни у номінальному ряді банкнот та монет.

Що відомо

Монети 1, 2 та 5 копійок будуть виведені з обігу з 01 жовтня 2019 року — це означає, що ними не можна буде розплатитися. Також поступово виводитиметься монета номіналом 25 копійок, але вона поки залишиться платіжним засобом.

Банкнота номіналом 1 000 гривень вводиться в обіг з 25 жовтня 2019 року.

ФОП-звітність та сплата податків за кілька кліків — рекомендуємо сервіс Taxer.ua

Зареєструватися

банкнота номіналом 1 000 гривень

Після змін номінальний ряд гривні буде містити 6 номіналів монет та 6 номіналів банкнот.

Навіщо вводять новий номінал

У НБУ пояснюють, що через зростання рівня доходів та цін, українці фактично не використовують монети дрібних номіналів. Водночас існує потреба у банкноті вищого номіналу, ніж 500 гривень.

Останнього разу Національний банк уводив в обіг новий номінал 13 років тому. Це була банкнота номіналом 500 гривень. Тоді середньомісячна заробітна плата становила близько 1 000 гривень та розмінювалася двома банкнотами найвищого номіналу.

банкнота номіналом 1 000 гривень

Як виглядатиме

На лицьовій стороні нової банкноти зображено портрет Володимира Вернадського.

«Його обрано за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки – геохімії, біохімії, радіогеології. Він також є одним із засновників і першим президентом Української академії наук, створеної у 1918 році», – повідомив глава НБУ.

На зворотній стороні надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України.

банкнота номіналом 1 000 гривень

За розміром та кольором банкнота помітно відрізняється від банкнот інших номіналів. Це допоможе населенню легко визначати номінал. Розмір нової банкноти становить 75х160 мм. Основний колір – блакитний.

Банкнота номіналом 1 000 гривень матиме елементи захисту паперу та інноваційні поліграфічні елементи захисту.

Плани на майбутнє

НБУ розпочне підготовку до роботи над дизайном наступного – більш сучасного покоління гривні.

Нове покоління гривні не тільки вшановуватиме історичні події в Україні, але також відображатиме сучасні цінності українців. Процес створення буде прозорим та інклюзивним.

Читайте також про те, як бути в курсі того, що відбувається💸 Банкнота номіналом 1 000 гривень вводиться в обіг, НБУ анонсує дизайн сучасної гривні 1🤑 Як бути в курсі того, що відбувається в економіці. Пояснюємо за 10 хвилин в економіці за 10 хвилин.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: