fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

⚠️ Чорнобиль — британські дрони склали карту радіаційного забруднення

⚠️ Čornobyľ — brytanśki drony sklaly kartu radiacijnogo zabrudnennja
Британський Національний центр ядерної робототехніки (NCHR) створив систему картографування забруднення радіацією Чорнобиля за допомогою дронів, що дозволяє науковцям досліджувати забруднені місця з безпечної відстані.  
Brytanśkyj Nacionaľnyj centr jadernoї robototehniky (NCHR) stvoryv systemu kartografuvannja zabrudnennja radiacijeju Čornobylja za dopomogoju droniv, ščo dozvoljaje naukovcjam doslidžuvaty zabrudneni miscja z bezpečnoї vidstani.  
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Чорнобиль та Чорнобильська зона стала одним із перших проектів дослідження. Дрони, обладнані спеціальними датчиками, дали осучаснену інформацію про місця з найбільшим забрудненням. Рудий ліс розташований лише за 500 метрів від ЧАЕС. Ця зона серйозно постраждала від вибуху та пожежі в реакторі №4 – катастрофа знищила багато дерев, деякі з яких через радіацію стали помаранчевими. Певні райони досі залишаються абсолютно недоступними людині. Спочатку для створення загальної мапи радіоактивного забруднення використали безпілотники з фіксованим крилом, які пролетіли над верхівками дерев на швидкості 65 км/год відповідно до координатної сітки. Після цього в місцях, які зацікавили науковців, застосували вертолітні безпілотники. За допомогою датчиків, ці дрони можуть отримувати високоточну інформацію у 3D. Дослідження, яке провели у квітні, у загальних рисах підтвердило чинне розуміння поширення радіації в лісі Чорнобиля, але набагато детальніше, ніж було відомо раніше. Дрони також виявили кілька несподіваних гарячих точок – місць з високою концентрацією радіоактивних речовин. Читатйте також: 📺 Серіал Чорнобиль від HBO показують в Україні. Де дивитися. Команда NCNR планує повернутися в Україну найближчими місяцями для обстеження додаткових територій у Зоні відчуження площею 2600 км². Це може мати велике значення, оскільки близько 63 тис. туристів відвідали зону минулого року. Нові дослідження дозволять встановити безпечні зони для туризму та промисловості – адже в Чорнобилі зараз будують сонячні електростанції. Нагадаємо, природу Чорнобиля показали у серіалі Наша планета від Netflix.
Реклама 👇 Замовити

Чорнобиль та Чорнобильська зона стала одним із перших проектів дослідження. Дрони, обладнані спеціальними датчиками, дали осучаснену інформацію про місця з найбільшим забрудненням.

Рудий ліс розташований лише за 500 метрів від ЧАЕС. Ця зона серйозно постраждала від вибуху та пожежі в реакторі №4 – катастрофа знищила багато дерев, деякі з яких через радіацію стали помаранчевими.

Чорнобиль

Певні райони досі залишаються абсолютно недоступними людині.

Спочатку для створення загальної мапи радіоактивного забруднення використали безпілотники з фіксованим крилом, які пролетіли над верхівками дерев на швидкості 65 км/год відповідно до координатної сітки.

Після цього в місцях, які зацікавили науковців, застосували вертолітні безпілотники. За допомогою датчиків, ці дрони можуть отримувати високоточну інформацію у 3D.

Чорнобиль

Дослідження, яке провели у квітні, у загальних рисах підтвердило чинне розуміння поширення радіації в лісі Чорнобиля, але набагато детальніше, ніж було відомо раніше.

Дрони також виявили кілька несподіваних «гарячих точок» – місць з високою концентрацією радіоактивних речовин.

Чорнобиль

Читайте також: 📺 Серіал «Чорнобиль» від HBO показують в Україні. Де дивитися

Команда NCNR планує повернутися в Україну найближчими місяцями для обстеження додаткових територій у Зоні відчуження площею 2600 км². Це може мати велике значення, оскільки близько 63 тис. туристів відвідали зону минулого року.

Нові дослідження дозволять встановити безпечні зони для туризму та промисловості – адже в Чорнобилі зараз будують сонячні електростанції.

Нагадаємо, природу Чорнобиля показали⚠️ Чорнобиль — британські дрони склали карту радіаційного забруднення 1Природу України показали у документальному проекті «Наша планета» від Netflix у серіалі «Наша планета» від Netflix.

Теґи: чорнобиль
Джерело: BBC

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: