fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Вибори в Україні: реєстр сайтів-фейків та Антологія брехні політиків

Vybory v Ukraїni: rejestr sajtiv-fejkiv ta Antologija brehni politykiv
За місяць до президентських виборів в Україні створили портал, де кожен охочий може подати заявку на внесення сайту або публікації до реєстру фейків. А ще громадська організація VoxUkraine запустила першу в Україні онлайн-базу висловлювань політиків, які можна перевірити на правдивість.
Za misjać do prezydentśkyh vyboriv v Ukraїni stvoryly portal, de kožen ohočyj može podaty zajavku na vnesennja sajtu abo publikaciї do rejestru fejkiv. A šče gromadśka organizacija VoxUkraine zapustyla peršu v Ukraїni onlajn-bazu vyslovljuvań politykiv, jaki možna pereviryty na pravdyvisť.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Реєстр фейків. Напередодні президентських виборів запрацювала тестова версія реєстру фейків та інфосмітників України, створена осередком Національної спілки журналістів України в Ірпені. У нас регулярно поширюють фейки різного плану: від звичайної образи до насильських закликів. Все це робиться в звичному стилі: без доказів та без фактів. Якщо немає відповідальних осіб, то й немає відповідальності перед Законом України. Це призводить до поширення фейків”, – пише один із засновників сайту, голова ірпінського осередку НСЖУ Костянтин Хафізов. Кожен охочий може подати заявку на внесення сайту або публікації до реєстру фейків. Для цього розроблені правила та критерії, за якими буде заноситися той чи інший сайт. Шляхом голосування ухвалюватиметься рішення стосовно внесення до реєстру. Відповідь буде публікуватися на сторінці із запитом. Крім того, кожен власник сайту або автор може подати апеляцію і довести, що його стаття чи веб-сайт не є фейковими. Читатйте також: Як розпізнати фейкові новини та статті. Антологія брехні. Громадська організація VoxUkraine та фактчекінговий проект VoxCheck запустили першу в Україні онлайн-базу висловлювань політиків Антологія брехні на сайті nepravda.org. VoxUkraine зазначає, що до вибірки увійшли висловлювання на важливі для українців теми: реформи, фінансування армії, стан економіки, боротьба з корупцією, медицина, освіта, пенсії, субсидії, держборг тощо. Більше половини перевірених цитат виявилися неправдивими. На базі перевірок VoxCheck розробив Рейтинг маніпуляторів та брехунів. “Щотижня на сайті, а також в телеграм-каналі Антологія брехні будуть з’являтися нові перевірки цих та інших політиків”, – розповідають засновники.
Реклама 👇 Замовити

Реєстр фейків

Напередодні президентських виборів запрацювала тестова версія реєстру фейків та інфосмітників України, створена осередком Національної спілки журналістів України в Ірпені.

“У нас регулярно поширюють фейки різного плану: від звичайної образи до насильських закликів. Все це робиться в звичному стилі: без доказів та без фактів. Якщо немає відповідальних осіб, то й немає відповідальності перед Законом України. Це призводить до поширення фейків”, – пише один із засновників сайту, голова ірпінського осередку НСЖУ Костянтин Хафізов.

Вибори в Україні: реєстр сайтів-фейків та Антологія брехні політиків 1

Кожен охочий може подати заявку на внесення сайту або публікації до реєстру фейків. Для цього розроблені правила та критерії, за якими буде заноситися той чи інший сайт. Шляхом голосування ухвалюватиметься рішення стосовно внесення до реєстру. Відповідь буде публікуватися на сторінці із запитом.

Крім того, кожен власник сайту або автор може подати апеляцію і довести, що його стаття чи веб-сайт не є фейковими.

Читайте також: Як розпізнати фейкові новини та статті

Антологія брехні

Громадська організація VoxUkraine та фактчекінговий проект VoxCheck запустили першу в Україні онлайн-базу висловлювань політиків Антологія брехні на сайті nepravda.org.

VoxUkraine зазначає, що до вибірки увійшли висловлювання на важливі для українців теми: реформи, фінансування армії, стан економіки, боротьба з корупцією, медицина, освіта, пенсії, субсидії, держборг тощо. Більше половини перевірених цитат виявилися неправдивими. На базі перевірок VoxCheck розробив Рейтинг маніпуляторів та брехунів.

Вибори в Україні: реєстр сайтів-фейків та Антологія брехні політиків 2

“Щотижня на сайті, а також в телеграм-каналі Антологія брехні будуть з’являтися нові перевірки цих та інших політиків”, – розповідають засновники.

Теґи: вибори, фейк
Джерело: Nepravda.org

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: