fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

10 проривних технологій майбутнього від Білла Гейтса

10 proryvnyh tehnologij majbutńogo vid Billa Gejtsa
MIT Technology Review опублікував щорічний список з десяти передових технологій, які, ймовірно, вплинуть на подальший розвиток суспільства. У цьому році експертом виступив засновник Microsoft Білл Гейтс.
MIT Technology Review opublikuvav ščoričnyj spysok z desjaty peredovyh tehnologij, jaki, jmovirno, vplynuť na podaľšyj rozvytok suspiľstva. U ćomu roci ekspertom vystupyv zasnovnyk Microsoft Bill Gejts.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Прогнози Гейтса діляться на три категорії – зниження негативного ефекту змін клімату, охорону здоров’я і штучний інтелект. Наявні технології, які вже потрапили на ринок, і ті, які знаходяться у стадії досліджень і розробок. Штучний інтелект. Спритні роботи зі штучними руками, які можуть маніпулювати й взаємодіяти з незнайомими предметами. Сучасні роботи поки не можуть ефективно працювати з об’єктами просто дивлячись на них, як це роблять люди. Побачив предмет – перемістився в просторі – зробив дію. Замість цього їх навчають у віртуальному середовищі методом проб і помилок, додаючи елемент випадковості. Пристрої, які дозволяють людям контролювати роботу серця в цілодобовому режимі: електрокардіограма на фітнес-браслетах і розумних годинниках – це дозволить вчасно виявляти відхилення від норми й рятувати життя. Голосові помічники, засновані на технологіях штучного інтелекту, які краще розуміють природну мову людини. Siri, Alexa і Google Assistant вже вміють розпізнавати прості голосові команди. Наступний крок – помічники, які зможуть розуміти мову, а не тільки команди, і виконувати завдання подібно справжнім секретарям. Наприклад, замовити столик телефоном або домовитися про доставку з кур’єром. Збереження природи. Штучне м’ясо, яке допоможе прогодувати населення планети. До 2050 року людство буде споживати на 70% більше м’яса, ніж у 2005 році. Технології виробництва штучного м’яса – одне з найкращих рішень як прогодувати всіх, уникаючи швидкого зростання індустрії розведення худоби, яке призводить до вирубки лісів, забруднення води та парникового ефекту. Ядерна енергетика нового покоління: сучасні термоядерні реактори, які можуть допомогти знизити викиди вуглецю. Невеликі модульні реактори потужністю в десятки мегават дешевші та екологічніші, ніж інші джерела енергії. Технології, які можуть захоплювати вуглекислий газ з повітря і використовувати його в якості палива. Видалення зайвого CO2 з атмосфери – один зі способів уповільнити катастрофічні зміни клімату. Кілька стартапів розробляють спосіб перетворення вуглекислого газу на паливо і метан. Енергоощадні туалети, які можуть працювати без каналізації та переробляти відходи на місці. Відповідно до щорічного листа Гейтса за 2019 рік, понад 2 мільярди людей не мають доступу до чистих туалетів. Охорона здоровя. Аналіз крові, що дозволяє прогнозувати ризик передчасних пологів. Це вирішить глобальну проблему – щороку 15 мільйонів дітей народжуються недоношеними. Мініатюрні зонди для діагностики захворювань органів травлення без анестезії. Мільйони дітей в бідних країнах страждають від розладу травлення, яке призводить до затримок у розвитку. Вакцини від раку. Перспективний спосіб лікування, при якому вакцина стимулює імунну систему людини й не завдає шкоди здоровим клітинам, на відміну від традиційної хіміотерапії. Читайте також президента Франції Еманюеля Макрона, який розповів про роль технологій у розвитку держави.
Реклама 👇 Замовити

Прогнози Гейтса діляться на три категорії – зниження негативного ефекту змін клімату, охорону здоров’я і штучний інтелект. Наявні технології, які вже потрапили на ринок, і ті, які знаходяться у стадії досліджень і розробок.

Штучний інтелект

  • Спритні роботи зі штучними руками, які можуть маніпулювати й взаємодіяти з незнайомими предметами. Сучасні роботи поки не можуть ефективно працювати з об’єктами просто дивлячись на них, як це роблять люди. Побачив предмет – перемістився в просторі – зробив дію. Замість цього їх навчають у віртуальному середовищі методом проб і помилок, додаючи елемент випадковості.

10 проривних технологій майбутнього від Білла Гейтса 1

  • Пристрої, які дозволяють людям контролювати роботу серця в цілодобовому режимі: електрокардіограма на фітнес-браслетах і розумних годинниках – це дозволить вчасно виявляти відхилення від норми й рятувати життя.
  • Голосові помічники, засновані на технологіях штучного інтелекту, які краще розуміють природну мову людини. Siri, Alexa і Google Assistant вже вміють розпізнавати прості голосові команди. Наступний крок – помічники, які зможуть розуміти мову, а не тільки команди, і виконувати завдання подібно справжнім секретарям. Наприклад, замовити столик телефоном або домовитися про доставку з кур’єром.

Збереження природи

  • Штучне м’ясо, яке допоможе прогодувати населення планети. До 2050 року людство буде споживати на 70% більше м’яса, ніж у 2005 році. Технології виробництва штучного м’яса – одне з найкращих рішень як прогодувати всіх, уникаючи швидкого зростання індустрії розведення худоби, яке призводить до вирубки лісів, забруднення води та парникового ефекту.

10 проривних технологій майбутнього від Білла Гейтса 2

  • Ядерна енергетика нового покоління: сучасні термоядерні реактори, які можуть допомогти знизити викиди вуглецю. Невеликі модульні реактори потужністю в десятки мегават дешевші та екологічніші, ніж інші джерела енергії.
  • Технології, які можуть захоплювати вуглекислий газ з повітря і використовувати його в якості палива. Видалення зайвого CO2 з атмосфери – один зі способів уповільнити катастрофічні зміни клімату. Кілька стартапів розробляють спосіб перетворення вуглекислого газу на паливо і метан.
  • Енергоощадні туалети, які можуть працювати без каналізації та переробляти відходи на місці. Відповідно до щорічного листа Гейтса за 2019 рік, понад 2 мільярди людей не мають доступу до чистих туалетів.

Охорона здоров’я

  • Аналіз крові, що дозволяє прогнозувати ризик передчасних пологів. Це вирішить глобальну проблему – щороку 15 мільйонів дітей народжуються недоношеними.
  • Мініатюрні зонди для діагностики захворювань органів травлення без анестезії. Мільйони дітей в бідних країнах страждають від розладу травлення, яке призводить до затримок у розвитку.
  • Вакцини від раку. Перспективний спосіб лікування, при якому вакцина стимулює імунну систему людини й не завдає шкоди здоровим клітинам, на відміну від традиційної хіміотерапії.

10 проривних технологій майбутнього від Білла Гейтса 3Читайте також10 проривних технологій майбутнього від Білла Гейтса 4Президент Франції — про штучний інтелект, стартапи, технології та владу президента Франції Еманюеля Макрона, який розповів про роль технологій у розвитку держави.

Джерело: MIT

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: