fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Відео: НКРЕКП розповіла як змінюється ринок електроенергії

Video: NKREKP rozpovila jak zminjujeťsja rynok elektroenergiї
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг опублікувала серію відео роликів про реформу електроенергії.
Nacionaľna komisija, ščo zdijsnjuje deržavne reguljuvannja u sferah energetyky ta komunaľnyh poslug opublikuvala seriju video rolykiv pro reformu elektroenergiї.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Відео можна подивитися на офіційному YouTube-каналі комісії. Що варто знати про реформу. Реформа ринку електроенергії в Україні розпочалася з прийняття закону №4493 Про ринок електричної енергії у 2017 році. З 1 січня 2019 року стартував перший етап реформи, який передбачає лібералізацію постачання електроенергії. Звичні обленерго в процесі так званого анбандлінґу замінять два типи компаній – оператори розподільчої мережі та компанії-постачальники. Перші відповідають за стабільність та якість електропостачання, обслуговування електричніх ліній та підстанцій, встановлення лічильників тощо. Як населення, так і бізнес отримають право обирати постачальника електроенергії відповідно до найбільш вигідних умов. Для населення та малого бізнесу відбудеться автоматичне приєднання до компаній-постачальників універсальних послуг, але в подальшому вони зможуть змінити постачальника за власним бажанням. Середній та великий бізнес має обовязково заключити договори як із оператором розподільчої мережі, так і з постачальником. Врегульовані також питання якості електроенергії, подання претензій, скарг, припинення електропостачання та компенсації за перерви в електропостачання. Нагадаємо, раніше скасували підвищення цін на технічну електроенергію в будинках.  
Реклама 👇 Замовити

Відео можна подивитися на офіційному YouTube-каналі комісії.

Що варто знати про реформу

Реформа ринку електроенергії в Україні розпочалася з прийняття закону №4493 «Про ринок електричної енергії» у 2017 році. З 1 січня 2019 року стартував перший етап реформи, який передбачає лібералізацію постачання електроенергії. Звичні обленерго в процесі так званого «анбандлінґу» замінять два типи компаній – оператори розподільчої мережі та компанії-постачальники. Перші відповідають за стабільність та якість електропостачання, обслуговування електричніх ліній та підстанцій, встановлення лічильників тощо.

Як населення, так і бізнес отримають право обирати постачальника електроенергії відповідно до найбільш вигідних умов. Для населення та малого бізнесу відбудеться автоматичне приєднання до компаній-постачальників універсальних послуг, але в подальшому вони зможуть змінити постачальника за власним бажанням. Середній та великий бізнес має обов’язково заключити договори як із оператором розподільчої мережі, так і з постачальником.

Врегульовані також питання якості електроенергії, подання претензій, скарг, припинення електропостачання та компенсації за перерви в електропостачання.

Нагадаємо, раніше скасувалиВідео: НКРЕКП розповіла як змінюється ринок електроенергії 1Скасовано підвищення тарифів на технічну електроенергію в будинках підвищення цін на технічну електроенергію в будинках.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: