Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

З 1 січня в Україні можна сертифікувати біопластик

Z 1 sičnja v Ukraїni možna sertyfikuvaty bioplastyk

З 1 січня 2019 року виробник може сертифікувати свою продукцію на здатність до біодеградації та компостування. Про це повідомляє ReThink
Z 1 sičnja 2019 roku vyrobnyk može sertyfikuvaty svoju produkciju na zdatnisť do biodegradaciї ta kompostuvannja. Pro ce povidomljaje ReThink
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Як пише громадська організація, визначити який біопластик дійсно біо, а який просто оксо-розкладний — розібратись неможливо. Обовязкова сертифікація та маркування відсутні. 99,9% біопакетів на касах магазинів та біопакетів для сміття — насправді не біо. Як сертифікуватимуть біопластик. З 1 січня 2019 року виробник може сертифікувати свою продукцію на здатність до біодеградації та компостування. Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості своїм наказом ввів в дію Національні стандарти та поправки для них, за якими можна сертифікувати продукцію на придатність до біохімічного розпаду, компостування, біодеградації. Відповідно до законопроекту, прийняття стандартів дозволить врегулювати використання терміну біорозкладний пакет та змусить виробників обовязково їх сертифікувати. Стандарти дозволяють сертифікувати не лише пакети, а й іншу продукцію. Стандарти до застосування: ДСТУ EN 14995:2018 (EN 14995:2006, IDT) Пластмаси. Оцінювання здатності до біохімічного розпаду. Порядок випробування та технічні умови ДСТУ EN 13432:2015 (EN 13432:2000, IDT)/ Поправка № 1:2018 (EN 13432:2000/AC:2005, IDT) Паковання. Вимоги до упаковки, утилізованої способом компостування і біодеградації. Тестові схеми та критерії оцінювання для остаточного прийняття упаковки. До слова, Європарламент схвалив заборону пластикових виробів одноразового використання на засіданні 24 жовтня 2018 року.

Як пише громадська організація, визначити який біопластик дійсно біо, а який просто оксо-розкладний — розібратись неможливо. Обов’язкова сертифікація та маркування відсутні. 99,9% біопакетів на касах магазинів та біопакетів для сміття — насправді не «біо».

Як сертифікуватимуть біопластик

З 1 січня 2019 року виробник може сертифікувати свою продукцію на здатність до біодеградації та компостування. Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості своїм наказом ввів в дію Національні стандарти та поправки для них, за якими можна сертифікувати продукцію на придатність до біохімічного розпаду, компостування, біодеградації.

Відповідно до законопроекту, прийняття стандартів дозволить врегулювати використання терміну «біорозкладний пакет» та змусить виробників обов’язково їх сертифікувати. Стандарти дозволяють сертифікувати не лише пакети, а й іншу продукцію.

Стандарти до застосування:

ДСТУ EN 14995:2018
(EN 14995:2006, IDT)
Пластмаси. Оцінювання здатності до біохімічного розпаду. Порядок випробування та технічні умови

ДСТУ EN 13432:2015
(EN 13432:2000, IDT)/ Поправка № 1:2018 (EN 13432:2000/AC:2005, IDT)
Паковання. Вимоги до упаковки, утилізованої способом компостування і біодеградації. Тестові схеми та критерії оцінювання для остаточного прийняття упаковки.

До слова, Європарламент схвалив заборону пластикових виробів одноразового використання на засіданні 24 жовтня 2018 року.

Джерело: ReThink

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: