fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

НБУ запроваджує міжнародний номер банківського рахунку для розрахунків з Європою

NBU zaprovadžuje mižnarodnyj nomer bankivśkogo rahunku dlja rozrahunkiv z Jevropoju
Національний банк України у 2019 році запровадить міжнародний номер банківського рахунку IBAN, що дасть можливість гармонізувати український платіжний простір з європейським. Також застосування IBAN сприятиме подальшій запланованій модернізації системи електронних платежів Національного банку, заявили в прес-службі державного фінансового регулятора
Nacionaľnyj bank Ukraїny u 2019 roci zaprovadyť mižnarodnyj nomer bankivśkogo rahunku IBAN, ščo dasť možlyvisť garmonizuvaty ukraїnśkyj platižnyj prostir z jevropejśkym. Takož zastosuvannja IBAN spryjatyme podaľšij zaplanovanij modernizaciї systemy elektronnyh plateživ Nacionaľnogo banku, zajavyly v pres-službi deržavnogo finansovogo reguljatora
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Із 1 квітня 2019 року банки відкриватимуть клієнтам нові рахунки у стандарті IBAN. Чинні номери рахунків з 1 квітня до 31 жовтня 2019 року банки України будуть самостійно змінювати відповідно до вимог цього стандарту із збереженням діючого номера аналітичного обліку, заявили у НБУ. Таким чином вже відкриті номери рахунків для клієнтів доповняться кодом країни та кодом банку. У період із 1 квітня до 31 жовтня 2019 клієнти банків у реквізитах розрахункових документів матимуть можливість зазначати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер у стандарті IBAN. Як зміниться робота банків згідно із постановою НБУ. В НБУ зазначають, що застосування IBAN стане обов’язковим для клієнтів усіх банків України під час здійснення переказів коштів як у національній, так і в іноземних валютах, у тому числі під час транскордонних переказів. Усі перекази будуть здійснюватися лише з використанням IBAN. Навіщо потрібен IBAN. Завдяки цьому клієнти банків зможуть: зручно та просто ідентифікувати платника та отримувача коштів, а також банк України, що їх обслуговує; уникнути помилок у реквізитах рахунків завдяки скороченню реквізитів в розрахункових документах; швидше здійснювати перекази та отримувати кошти. Серед інших переваг для клієнтів банків — використання IBAN зробить можливим застосування QR-кодів, які міститимуть інформацію про IBAN. Це спростить сплату рахунків та обмін платіжною інформацією. Загалом використання стандарту IBAN завдяки скороченню реквізитів має зробити більш зручним оформлення розрахункових документів. Чому обрано саме IBAN. Стандартна система банківського рахунку – це необхідний елемент ефективного банківського середовища кожної держави, що сприяє ефективному обробленню розрахунків. У країнах Європейського Союзу – це IBAN. Кожна держава самостійно встановлює структуру номера рахунку IBAN відповідно до вимог стандарту ISO 13616. Україна прагне подальшої європейської інтеграції, тож оптимізує свої стандарти банківських операцій відповідно до практики країн ЄС. Для України IBAN складається із 29 літерно-цифрових символів: коду країни, контрольного розряду, коду банку та номера рахунку. У результаті запровадження IBAN за першими двома літерам одразу можливо розпізнати країну учасника розрахунку (UA — Україна), а за допомогою контрольного розряду – забезпечити уніфіковану перевірку рахунку клієнта на його коректність. Раніше ми інформували про зростання міжнародних валютних резервів банківської системи України до рекордних значень за минулі 5 років.
Реклама 👇 Замовити

Із 1 квітня 2019 року банки відкриватимуть клієнтам нові рахунки у стандарті IBAN. Чинні номери рахунків з 1 квітня до 31 жовтня 2019 року банки України будуть самостійно змінювати відповідно до вимог цього стандарту із збереженням діючого номера аналітичного обліку, заявили у НБУ. Таким чином вже відкриті номери рахунків для клієнтів доповняться кодом країни та кодом банку. У період із 1 квітня до 31 жовтня 2019 клієнти банків у реквізитах розрахункових документів матимуть можливість зазначати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер у стандарті IBAN.

Як зміниться робота банків згідно із постановою НБУ

В НБУ зазначають, що застосування IBAN стане обов’язковим для клієнтів усіх банків України під час здійснення переказів коштів як у національній, так і в іноземних валютах, у тому числі під час транскордонних переказів. Усі перекази будуть здійснюватися лише з використанням IBAN.

Навіщо потрібен IBAN

Завдяки цьому клієнти банків зможуть:

  • зручно та просто ідентифікувати платника та отримувача коштів, а також банк України, що їх обслуговує;
  • уникнути помилок у реквізитах рахунків завдяки скороченню реквізитів в розрахункових документах;
  • швидше здійснювати перекази та отримувати кошти.

Серед інших переваг для клієнтів банків — використання IBAN зробить можливим застосування QR-кодів, які міститимуть інформацію про IBAN. Це спростить сплату рахунків та обмін платіжною інформацією. Загалом використання стандарту IBAN завдяки скороченню реквізитів має зробити більш зручним оформлення розрахункових документів.

Чому обрано саме IBAN

Стандартна система банківського рахунку – це необхідний елемент ефективного банківського середовища кожної держави, що сприяє ефективному обробленню розрахунків. У країнах Європейського Союзу – це IBAN. Кожна держава самостійно встановлює структуру номера рахунку IBAN відповідно до вимог стандарту ISO 13616. Україна прагне подальшої європейської інтеграції, тож оптимізує свої стандарти банківських операцій відповідно до практики країн ЄС.

Для України IBAN складається із 29 літерно-цифрових символів: коду країни, контрольного розряду, коду банку та номера рахунку.

У результаті запровадження IBAN за першими двома літерам одразу можливо розпізнати країну учасника розрахунку (UA — Україна), а за допомогою контрольного розряду – забезпечити уніфіковану перевірку рахунку клієнта на його коректність.

Раніше ми інформувалиНБУ запроваджує міжнародний номер банківського рахунку для розрахунків з Європою 1Міжнародні резерви України зросли до $20 млрд — НБУ про зростання міжнародних валютних резервів банківської системи України до рекордних значень за минулі 5 років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: