fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Маркування українських продуктів та ліків латинкою буде — але з 2021 року

Markuvannja ukraїnśkyh produktiv ta likiv latynkoju bude — ale z 2021 roku
Мінекономрозвитку продовжило до 1 січня 2021 року перехідний період щодо обов'язкового маркування продукції літерами латинського та грецького алфавіту. Відповідний наказ Мінекономрозвитку уже пройшов процедуру державної реєстрації у Міністерстві юстиції та набуде чинності після офіційного оприлюднення, заявили у прес-службі відомства
Minekonomrozvytku prodovžylo do 1 sičnja 2021 roku perehidnyj period ščodo obov'jazkovogo markuvannja produkciї literamy latynśkogo ta grećkogo alfavitu. Vidpovidnyj nakaz Minekonomrozvytku uže projšov proceduru deržavnoї rejestraciї u Ministerstvi justyciї ta nabude čynnosti pislja oficijnogo opryljudnennja, zajavyly u pres-službi vidomstva
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  У 2015 році на виконання вимог Угоди про асоціацію з ЄС Україна ухвалила Правила застосування одиниць вимірювання — і там було передбачено перехід на позначення та маркування латинкою. За зверненнями бізнесу тепер цей етап відтерміновано до 2021 року, зазначили у відомстві. Як працюватиме маркування латинкою в Україні та навіщо воно потрібне. Згідно з Правилами, з 1 січня 2016 року усі виробники споживчої продукції зобовязані позначати виміри продукції одиницями вимірювання Міжнародної системи одиниць SI (кілограми, сантиметри, літри тощо). Також було передбачено, що мають зазначатися міжнародні позначення одиниць вимірювання з використанням літер латинського та грецького алфавіту. Одночасно на маркуванні можуть застосовуватись українські позначення одиниць вимірювання (з використанням літер українського алфавіту). Такі позначення одиниць вимірювання поширюються на маркування всієї споживчої продукції, зокрема, і на маркування лікарських засобів, медичних виробів, харчових продуктів, дієтичних добавок, кормів для тварин, упаковок насіння та засобів захисту рослин тощо. Для поступового переходу бізнесу, зокрема виробників ліків, ми передбачали перехідний період для написів латинськими літерами. Він мав завершитись 1 січня 2019 року. Але ми отримали численні звернення – від бізнес-асоціацій та асоціацій виробників медичних виробів – щодо необхідності продовження перехідного періоду, - пояснює радник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Роксолана Підласа. Відтак запровадження написів латинкою відкладено до 1 січня 2021-го. Раніше ми розповідали, для чого потрібен перехід на латинку для українців.
Реклама 👇 Замовити

У 2015 році на виконання вимог Угоди про асоціацію з ЄС Україна ухвалила Правила застосування одиниць вимірювання — і там було передбачено перехід на позначення та маркування латинкою. За зверненнями бізнесу тепер цей етап відтерміновано до 2021 року, зазначили у відомстві.

Як працюватиме маркування латинкою в Україні та навіщо воно потрібне

Згідно з Правилами, з 1 січня 2016 року усі виробники споживчої продукції зобов’язані позначати виміри продукції одиницями вимірювання Міжнародної системи одиниць SI (кілограми, сантиметри, літри тощо). Також було передбачено, що мають зазначатися міжнародні позначення одиниць вимірювання з використанням літер латинського та грецького алфавіту. Одночасно на маркуванні можуть застосовуватись українські позначення одиниць вимірювання (з використанням літер українського алфавіту). Такі позначення одиниць вимірювання поширюються на маркування всієї споживчої продукції, зокрема, і на маркування лікарських засобів, медичних виробів, харчових продуктів, дієтичних добавок, кормів для тварин, упаковок насіння та засобів захисту рослин тощо.

«Для поступового переходу бізнесу, зокрема виробників ліків, ми передбачали перехідний період для написів латинськими літерами. Він мав завершитись 1 січня 2019 року. Але ми отримали численні звернення – від бізнес-асоціацій та асоціацій виробників медичних виробів – щодо необхідності продовження перехідного періоду», – пояснює радник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Роксолана Підласа. Відтак запровадження написів латинкою відкладено до 1 січня 2021-го.

Раніше ми розповідали, для чого потрібен перехід на латинку для українців.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: