Як зазначили в НБУ, це є п’ятирічним максимумом. Востаннє такий рівень міжнародних резервів був зафіксований у січні 2014 року.
Що про це відомо
Україна отримала перший транш за новою програмою співпраці з МВФ на умовах програми Arrangement (SBA). Програму ухвалила Рада директорів МВФ 18 грудня 2018 року. Завдяки надходженню на суму 1 млрд спеціальних прав запозичень — близько $1,4 млрд — від Фонду, міжнародні резерви України зросли до $20,1 млрд. Про це станом на 21 грудня 2018 року повідомляє прес-служба НБУ. Рішення про подальші транші прийматиметься в травні і в листопаді 2019 року. Тоді має пройти перегляд успіхів України у виконанні умов меморандуму про співпрацю.
В установі також нагадують, що продовження співпраці з МВФ також відкрило Україні доступ до пов’язаного фінансування. 18 грудня Рада виконавчих директорів Світового банку також ухвалила рішення про надання Україні гарантії на підтримку державної політики у розмірі $750 млн. Передбачено, що це допоможе українському урядові залучити капітал на пільгових умовах на міжнародних ринках у 2019 році.
За оцінками НБУ, завдяки отриманню фінансування від міжнародних партнерів – МВФ, Світового банку та Європейської комісії – Україна зможе завершити поточний рік з обсягом міжнародних резервів близько $20 млрд. Це перевищує останній прогноз НБУ. Також коштів вистачить, аби підтримати валютні резерви на належному рівні у 2019 році.
До речі, у нашому матеріалі можна дізнатисяМіжнародні валютні резерви України досягли трирічного максимуму, якого еквіваленту досягли міжнародні резерви 2017 року.
Вже понад три роки ми розповідаємо вам про нові можливості. Будемо вдячні за підтримку!
Додати коментар