Коли все почнеться
Як інформує «Слово і Діло», гірлянду на головній ялинці країни в Києві планують запалити 19 грудня 2018-го, в День святого Миколая. Ми звикли вважати, що найбільша й найкраще прибрана новорічна ялинка — теж у столиці, але цьогоріч це буде не так. Ба більше, новорічне дерево у Києві не буде й найвищим в Україні. Воно розташується на Софійській площі, де також влаштовують різдвяний ярмарок і народні гуляння. Цього року висота київської ялинки становитиме 25 м. Вирішено відмовитися від цілого дерева. Натомість комунальні служби та муніципальна влада Києва використали металевий каркас. У нього вмонтують гілки з натуральних ялинок. Обійшлося все у 41 тис грн. Додатково головну ялинку країни оздоблять 1 тис іграшок та 3 км новорічних гірлянд. І це — найдорожча складова новорічного дерева в українській столиці. Бюджет прикрашання — 2 млн 700 тис грн.
Хто в «ялинкових» лідерах серед міст
Найвища ялинка цього року буде в Харкові. Вона заввишку у 40 м и коштуватиме 2 млн грн з міського бюджету. Додатково витратять кошти й на прикраси — 6 млн грн. Це — як прикраси для 2 з лишком столичних ялинок. Проте і ця новорічна прикраса в центрі українського мегаполіса не є найдорожчою у цей зимовий сезон.
Усіх обігнали у Полтаві. Там ялинка буде лише 20 м заввишки і за ціною в 2 млн 800 тис грн. Натомість іграшки та святкова ілюмінація цьому українському місту обійдеться у 5 млн грн. Це — дорожче ніж у Харкові та Києві.
Серед тих, хто ощадливо поставився до прикрашання різдвяно-новорічних дерев — Львів. Там буде 2 міські ялинки по 20 м заввишки — і вони натуральні. Прикраси та освітлення для них обійшлися у 260 тис грн. Самі ялинки подаровані місту спонсорами. А рекорд ощадливості поставили в Івано-Франківську. Там використають минулорічну штучну ялинку і витратять на її оздоблення лише 81 тис грн. Інші українські міста та бюджети на новорічні дерева — в інфографіці, поданій нижче:
Раніше ми розповідали, як обратиЯк можна перевірити легальність новорічної ялинки онлайн живу новорічну ялинку та пересвідчитися, що її не зрубали браконьєрським шляхом.
Вже понад три роки ми розповідаємо вам про нові можливості. Будемо вдячні за підтримку!
Додати коментар