fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Українців попереджають про побудову «фабрик ботів» у Facebook

Ukraїnciv poperedžajuť pro pobudovu «fabryk botiv» u Facebook
Консультант із інформаційної та онлайн-безпеки Єгор Папишев попередив українських користувачів Facebook про схему створення «ферм» із реальних профілів через підключення до програм із керування ботофермами
Konsuľtant iz informacijnoї ta onlajn-bezpeky Jegor Papyšev poperedyv ukraїnśkyh korystuvačiv Facebook pro shemu stvorennja «ferm» iz reaľnyh profiliv čerez pidključennja do program iz keruvannja botofermamy
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  За словами Папишева, одним із напрямків активної атаки на користувачів перед виборами є соціальні мережі. Вибори президента та парламенту України мають відбутися у 2019 році. Як зауважує консультанет із безпеки даних, фейкові новини та пропозиції легкого заробітку грошей на основі реферальних програм стають основною причиною поширення ботоферм нового типу. Як працює набір ботів мимоволі у Facebook. Папишев зауважив публікацію знайомого у Facebook, згідно з якою можна було начебто отримати гроші за рахунок оренди акаунту у цій соцмережі. Автори рекламного оголошення пропонували додатковий заробіток. Для цього користувачам слід інсталювати додаткову програму, яка буде керувати обліковим записом. Натомість учасник схеми буде отримувати фінансову винагороду. Реклама — попри орфографічні помилки — була російською та була спрямована саме на українських інтернет-користувачів. Дослідивши схему, Папишев зміг відтворити принцип роботи подібних ботоферм. Користуючись недоліками у системі комунікації власників ботоферми, він зясував, що схема не просто використовує облікові записи. У ній налаштовано процеси виплат, звітування, обліку проробленої роботи та використовують спеціалізоване програмне забезпечення. Співробітники при цьому мають реєструвати додаткові облікові записи, створювати публікації у соцмережах та поширювати їх, масово змінювати дані у профілях усього декількома кліками. За словами Папишева, можливості програми дають змогу організувати масове вкидання новин, поширення закликів чи репутаційного компромату. Розгортання інформкампанії виглядає, як доволі простий та швидкий процес навіть на основі такої відносно примітивної мережі. Зразки — на скріншотах нижче: Раніше ми інформували про те, як розпізнавати фейкові новини та публікації в інтернеті.
Реклама 👇 Замовити

За словами Папишева, одним із напрямків активної атаки на користувачів перед виборами є соціальні мережі. Вибори президента та парламенту України мають відбутися у 2019 році. Як зауважує консультанет із безпеки даних, фейкові новини та пропозиції легкого заробітку грошей на основі реферальних програм стають основною причиною поширення ботоферм нового типу.

Як працює набір «ботів мимоволі» у Facebook

Папишев зауважив публікацію знайомого у Facebook, згідно з якою можна було начебто отримати гроші за рахунок «оренди» акаунту у цій соцмережі. Автори рекламного оголошення пропонували додатковий заробіток. Для цього користувачам слід інсталювати додаткову програму, яка буде керувати обліковим записом. Натомість учасник схеми буде отримувати фінансову винагороду. Реклама — попри орфографічні помилки — була російською та була спрямована саме на українських інтернет-користувачів.

Дослідивши схему, Папишев зміг відтворити принцип роботи подібних «ботоферм». Користуючись недоліками у системі комунікації власників «ботоферми», він з’ясував, що схема не просто використовує облікові записи. У ній налаштовано процеси виплат, звітування, обліку проробленої роботи та використовують спеціалізоване програмне забезпечення. «Співробітники» при цьому мають реєструвати додаткові облікові записи, створювати публікації у соцмережах та поширювати їх, масово змінювати дані у профілях усього декількома кліками.

За словами Папишева, можливості програми дають змогу організувати масове вкидання новин, поширення закликів чи репутаційного компромату. Розгортання інформкампанії виглядає, як доволі простий та швидкий процес навіть на основі такої відносно примітивної мережі. Зразки — на скріншотах нижче:

Українців попереджають про побудову «фабрик ботів» у Facebook під вибори

Українців попереджають про побудову «фабрик ботів» у Facebook під вибори

Раніше ми інформувалиУкраїнців попереджають про побудову «фабрик ботів» у Facebook 1Як розпізнати фейкові новини та статті про те, як розпізнавати фейкові новини та публікації в інтернеті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: