fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

В Україні створили Фонд розвитку інновацій

V Ukraїni stvoryly Fond rozvytku innovacij
Кабінет Міністрів України схвалив остаточне рішення створити Фонд розвитку інновацій, який видаватиме гранти українським стартапам. На нього вже виділили 50 млн грн з держбюджету в поточному році. Основна функція Фонду — підтримка розвитку інновацій, повідомляє «Інтерфакс-Україна»
Kabinet Ministriv Ukraїny shvalyv ostatočne rišennja stvoryty Fond rozvytku innovacij, jakyj vydavatyme granty ukraїnśkym startapam. Na ńogo vže vydilyly 50 mln grn z deržbjudžetu v potočnomu roci. Osnovna funkcija Fondu — pidtrymka rozvytku innovacij, povidomljaje «Interfaks-Ukraїna»
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Як відзначається, відповідальною за створення Фонду виступає виконуюча обовязки глави Міністерства фінансів Оксана Макарова. Ідею створити Фонд фондів для підтримки українських стартапів державою запропонували ще в 2016 році. Далі прогнозували його запуск в липні 2018-го. 7 листопада прийняли остаточне рішення щодо створення такої структури. Як працюватиме фонд та які стартапи зможуть отримати фінансування. У планах ініціаторів — те, що фонд забезпечить стимулювання інноваційної діяльності в Україні, комерціалізацію результатів науково-технічних розробок, вихід на ринок нових товарів і послуг. Він також гарантуватиме надання фінансової підтримки інноваційних компаній і проектів, сприятиме пошуку та залученню інвестицій в такі проекти. В інтервю AIN.UA коордінатор проекту Дебора Фейрлі розповіла, які стартапи буде інвестувати фонд. За її словами, головна умова для отримання грантів від Фонду —  офіційна реєстрація компанії. У стартапів, які зареєстровані в інших юрисдикціях, також буде можливість отримати гранти. Головне, щоб більша частина команди перебувала в Україні. Шукають конкурентоспроможні стартапи на ранніх стадіях з сильними командами. Як зазначать, важливо, щоб компанія демонструвала потенціал до комерційного успіху. Фонд шукає стартапи, які планують працювати в усьому світі, не тільки в Україні. Серед найбільш цікавих сфер — агротех, фінтех, медичні та біотехнології, кібербезпека, енергетика, інтернет речей, штучний інтелект, великі дані і блокчейн. Залучені раніше інвестиції від інших джерел будуть плюсом. Скільки інвестуватиме Фонд у стартапи. Фонд буде інвестувати від $25 до $75 тис у гривневому еквіваленті. Сума залежить від запитів компанії та рішення експертного комітету. Надають гранти, тобто брати частку компаній не будуть. У планах на найближче майбутнє — залучити сторонні організації для інвестування в стартапи. До слова, раніше ми публікували ключові тези розмови президента Франції Еммануеля Макрона з редакцією видання WIRED.  Нещодавно він виступив із посланням щодо національної стратегії відносно штучного інтелекту та пообіцяв витратити €1,5 млрд урядових коштів протягом наступних 5 років на дослідження в цій сфері та перетворити Францію на осередок таких технологій.
Реклама 👇 Замовити

Як відзначається, відповідальною за створення Фонду виступає виконуюча обов’язки глави Міністерства фінансів Оксана Макарова. Ідею створити «Фонд фондів» для підтримки українських стартапів державою запропонували ще в 2016 році. Далі прогнозували його запуск в липні 2018-го. 7 листопада прийняли остаточне рішення щодо створення такої структури.

Як працюватиме фонд та які стартапи зможуть отримати фінансування

У планах ініціаторів — те, що фонд забезпечить стимулювання інноваційної діяльності в Україні, комерціалізацію результатів науково-технічних розробок, вихід на ринок нових товарів і послуг. Він також гарантуватиме надання фінансової підтримки інноваційних компаній і проектів, сприятиме пошуку та залученню інвестицій в такі проекти.

В інтерв’ю AIN.UA коордінатор проекту Дебора Фейрлі розповіла, які стартапи буде інвестувати фонд. За її словами, головна умова для отримання грантів від Фонду —  офіційна реєстрація компанії. У стартапів, які зареєстровані в інших юрисдикціях, також буде можливість отримати гранти. Головне, щоб більша частина команди перебувала в Україні. Шукають конкурентоспроможні стартапи на ранніх стадіях з сильними командами. Як зазначать, важливо, щоб компанія демонструвала потенціал до комерційного успіху.

Фонд шукає стартапи, які планують працювати в усьому світі, не тільки в Україні. Серед найбільш цікавих сфер — агротех, фінтех, медичні та біотехнології, кібербезпека, енергетика, інтернет речей, штучний інтелект, великі дані і блокчейн. Залучені раніше інвестиції від інших джерел будуть плюсом.

Скільки інвестуватиме Фонд у стартапи

Фонд буде інвестувати від $25 до $75 тис у гривневому еквіваленті. Сума залежить від запитів компанії та рішення експертного комітету. Надають гранти, тобто брати частку компаній не будуть. У планах на найближче майбутнє — залучити сторонні організації для інвестування в стартапи.

До слова, раніше ми публікувалиВ Україні створили Фонд розвитку інновацій 1Президент Франції — про штучний інтелект, стартапи, технології та владу ключові тези розмови президента Франції Еммануеля Макрона з редакцією видання WIRED.  Нещодавно він виступив із посланням щодо національної стратегії відносно штучного інтелекту та пообіцяв витратити €1,5 млрд урядових коштів протягом наступних 5 років на дослідження в цій сфері та перетворити Францію на осередок таких технологій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: