fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

В Україні почав діяти закон «Про електронні довірчі послуги»

V Ukraїni počav dijaty zakon «Pro elektronni dovirči poslugy»
Закон, який вступив у силу відучора, 7 листопада, дозволить ввести в Україні сучасні електронні методи ідентифікації особистості. Зокрема MobileID, повідомив міністр юстиції Павло Петренко
Zakon, jakyj vstupyv u sylu vidučora, 7 lystopada, dozvolyť vvesty v Ukraїni sučasni elektronni metody identyfikaciї osobystosti. Zokrema MobileID, povidomyv ministr justyciї Pavlo Petrenko
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  В повідомлені Урядового порталу зауважують, що завдяки нормам закону збільшили кількість державних послуг, які може отримати кожен українець онлайн. Ключовий сервіс, який базуватиметься на новому законодавстві, стане MobileID. Про що йдеться в законі. Говориться про те, що персональні дані громадян будуть захищені, а електронна ідентифікація українських користувачів визнаватиметься в усьому світі. За словами Павла Петренка, важливою перевагою нового цифрового підходу є фіксація реального часу підписання електронних документів: Це захист бізнесу – достовірності й дійсності контрактів, які укладають он-лайн в режимі реального часу. Засіб ідентифікації через MobileID. Також очільник  Мін’юсту розповів про засіб ідентифікації особи — MobileID, який вже доступний громадянам. Розпізнавання через мобільний телефон дасть можливість отримувати державні послуги чи підписувати документи за допомогою мобільного пристрою. Як підкреслив Петренко, даний метод ідентифікації набагато надійніший за звичні для нас логін та пароль, його буде майже неможливо підробити чи викрасти злочинцям. Для того щоб скористатися послугою MobileID, треба звернутися до вашого мобільного оператора та оформити за допомогою паспорта й ідентифікаційного коду SIM-карту нового покоління. На неї буде записаний індивідуальний цифровий підпис, – сказав він. Нова технологія захищає дані за допомогою найсучасніших криптографічних алгоритмів, є доступною на всіх типах мобільних пристроїв, де встановлені операційні системи Android, iOS, Symbian тощо. Окрім цього, SIM-картки дають змогу працювати з декількома кваліфікованими сертифікатами одночасно, що зручно для громадян, які можуть виступати одночасно і фізичними, і юридичними особами. Також повідомляється, що Мін’юст розробив ще 2 документи, які унормують проведення процедури оцінки відповідності у сфері електронних довірчих послуг, затвердять порядок взаємного визнання українських та іноземних відкритих ключів й електронних підписів. Нагадаємо, в рамках спецпроекту 12 історій про незалежну Україну редакція Na chasi презентувала загальну картину того, як зараз виглядає електронна демократія в державі. В матеріалі, зокрема, розповідається про послугу MobileID.
Реклама 👇 Замовити

В повідомлені Урядового порталу зауважують, що завдяки нормам закону збільшили кількість державних послуг, які може отримати кожен українець онлайн. Ключовий сервіс, який базуватиметься на новому законодавстві, стане MobileID.

Про що йдеться в законі

Говориться про те, що персональні дані громадян будуть захищені, а електронна ідентифікація українських користувачів визнаватиметься в усьому світі. За словами Павла Петренка, важливою перевагою нового цифрового підходу є фіксація реального часу підписання електронних документів: «Це захист бізнесу – достовірності й дійсності контрактів, які укладають он-лайн в режимі реального часу».

ФОП-звітність та сплата податків за кілька кліків — рекомендуємо сервіс Taxer.ua

Зареєструватися

Засіб ідентифікації через MobileID

Також очільник  Мін’юсту розповів про засіб ідентифікації особи — MobileID, який вже доступний громадянам. Розпізнавання через мобільний телефон дасть можливість отримувати державні послуги чи підписувати документи за допомогою мобільного пристрою. Як підкреслив Петренко, даний метод ідентифікації набагато надійніший за звичні для нас логін та пароль, його буде майже неможливо підробити чи викрасти злочинцям.

«Для того щоб скористатися послугою MobileID, треба звернутися до вашого мобільного оператора та оформити за допомогою паспорта й ідентифікаційного коду SIM-карту нового покоління. На неї буде записаний індивідуальний цифровий підпис», – сказав він.

Нова технологія захищає дані за допомогою найсучасніших криптографічних алгоритмів, є доступною на всіх типах мобільних пристроїв, де встановлені операційні системи Android, iOS, Symbian тощо. Окрім цього, SIM-картки дають змогу працювати з декількома кваліфікованими сертифікатами одночасно, що зручно для громадян, які можуть виступати одночасно і фізичними, і юридичними особами.

Також повідомляється, що Мін’юст розробив ще 2 документи, які унормують проведення процедури оцінки відповідності у сфері електронних довірчих послуг, затвердять порядок взаємного визнання українських та іноземних відкритих ключів й електронних підписів.

Нагадаємо, в рамках спецпроекту «12 історій про незалежну Україну» редакція Na chasi презентувалаВ Україні почав діяти закон «Про електронні довірчі послуги» 1Електронна демократія в Україні: від революції до еволюції загальну картину того, як зараз виглядає електронна демократія в державі. В матеріалі, зокрема, розповідається про послугу MobileID.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: