Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Назване слово року за версією британських мовознавців

Nazvane slovo roku za versijeju brytanśkyh movoznavciv

Британський словник Collins назвав прикметник «одноразовий» (single-use) словом 2018 року, повідомляє The Guardian. З 2013 року частота вживання терміну збільшилася вчетверо
Brytanśkyj slovnyk Collins nazvav prykmetnyk «odnorazovyj» (single-use) slovom 2018 roku, povidomljaje The Guardian. Z 2013 roku častota vžyvannja terminu zbiľšylasja včetvero
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Одноразовий — термін, який відноситься до товарів, виготовлених з пластику і поліетилену. Зазичай такі продукти використовують один раз і потім викидають. Приміром склянки, трубочки і пакети. Як обирали слово 2018 року. Як розповіли укладачі словника, вживання цього слова збільшилася вчетверо за останні 5 років. В статті йдеться про те, що зображення пластику, який дрейфує океаном (пляшки, пакети, соломинки), стало поштовхом до глобальної кампанії  по скороченню використання пластику, який засмічує планету. Іншими претендентами на звання слова року були: plogging – фітнес-активізм, що допомагає в зборі сміття, floss – танець переможця в грі Fortnite, gammon – позначення чоловіка з консервативними поглядами, MeToo як окремий термін. У 2017 році словник Collins обрав як переможця термін fake news, який означає фальшиві новини, а в 2016 році – Brexit (слово, яке стало популярним на тлі виходу Великобританії з Євросоюзу). До слова, Європарламент схвалив заборону пластикових виробів одноразового використання на засіданні 24 жовтня 2018 року. Документ, який підтримали в парламенті, забороняє пластиковий посуд, пакети, трубочки для пиття, полістиролові контейнери для їжі та ватні палички.

«Одноразовий» — термін, який відноситься до товарів, виготовлених з пластику і поліетилену. Зазичай такі продукти використовують один раз і потім викидають. Приміром склянки, трубочки і пакети.

Як обирали слово 2018 року

Як розповіли укладачі словника, вживання цього слова збільшилася вчетверо за останні 5 років. В статті йдеться про те, що зображення пластику, який дрейфує океаном (пляшки, пакети, соломинки), стало поштовхом до глобальної кампанії  по скороченню використання пластику, який засмічує планету.

Іншими претендентами на звання слова року були:

  • plogging – фітнес-активізм, що допомагає в зборі сміття,
  • floss – танець переможця в грі Fortnite,
  • gammon – позначення чоловіка з консервативними поглядами,
  • MeToo як окремий термін.

У 2017 році словник Collins обрав як переможця термін fake news, який означає фальшиві новини, а в 2016 році – Brexit (слово, яке стало популярним на тлі виходу Великобританії з Євросоюзу).

До слова, Європарламент схвалив заборону пластикових виробів одноразового використання на засіданні 24 жовтня 2018 року. Документ, який підтримали в парламенті, забороняє пластиковий посуд, пакети, трубочки для пиття, полістиролові контейнери для їжі та ватні палички.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: