fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Без підозрілих тендерів: ProZorro удосконалює автоматичний фільтр

Bez pidozrilyh tenderiv: ProZorro udoskonaljuje avtomatyčnyj fiľtr
В ProZorro запрацювала система, яка автоматично шукає підозрілі закупівлі та відправляє їх на моніторинг державним аудиторам. Це дозволить аудиторам виявляти недобросовісних держзамовників на ранніх стадіях закупівлі та боротися із тендерними правопорушеннями. Інформацію про це поширили команди ProZorro та Державна аудиторська служба
V ProZorro zapracjuvala systema, jaka avtomatyčno šukaje pidozrili zakupivli ta vidpravljaje їh na monitoryng deržavnym audytoram. Ce dozvolyť audytoram vyjavljaty nedobrosovisnyh deržzamovnykiv na rannih stadijah zakupivli ta borotysja iz tendernymy pravoporušennjamy. Informaciju pro ce pošyryly komandy ProZorro ta Deržavna audytorśka služba
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Навіщо ProZorro запроваджує нову систему моніторингу. Раніше Державна аудиторська служба могла реагувати на порушення лише після торгів, коли договори вже підписані, а гроші — переказані. Весь обмін інформацією між замовниками та контролерами здійснювався у паперовій формі. Проте із прийняттям закону № 4738-д повноваження Держаудитслужби у сфері моніторингу закупівель розширилися. Закон зобов’язав замовників реагувати на рекомендації і зауваження в обов’язковому порядку. Технічно це стало можливим завдяки появі в ProZorro електронного кабінету Держаудитслужби, через який здійснюється моніторинг публічних закупівель. Ми є першими в світі, хто запускає автоматичну систему ризик-менеджменту закупівель. Наразі в переліку 35 ризик-індикаторів, за якими перевіряється кожен тендер. Їх можна поділити на дві групи. Перша — процедурна, тобто є чітке порушення законодавства у подачі, формах. А є індикатори вірогідні. Приміром, замовник дискваліфікував всі пропозиції, окрім найдорожчої. У даному випадку потрібно дивитися, адже можуть бути пропозиції від “фейкових” учасників, а може і пряме порушення закону, – зазначив Перший заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі України Максим Нефьодов (на головному фото — прим.ред.). Як працюватиме система після оновлення. В електронний кабінет інтегрована система ризик-індикаторів. Вона моніторить всі закупівлі та у разі виявлення підозрілих тендерів автоматично надсилає їх на перевірку державним аудиторам. Система реагує на 35 ризик-індикаторів. Приміром, замовник не підвантажив тендерну документацію, відсутній цифровий підпис, перевищені строки розгляду пропозицій, відсутній укладений договір. На основі даних від ризик-індикаторів Держаудитслужба України приймає рішення щодо проведення моніторингу. Окрім сигналів від системи ризик-індикаторів, приводом для моніторингу можуть стати звернення від громадських організацій, органів влади та місцевого самоврядування або ж інформація у ЗМІ. На відміну від розгляду скарг Антимонопольним комітетом України, початок моніторингу Держаудитслужбою не зупинятиме хід закупівлі. Моніторинг є превентивною мірою і спрямований на попередження порушень. До замовників, які вчасно реагуватимуть на зауваження аудиторів, штрафні санкції не застосовуватимуться. Якщо ж замовник так і не усуне виявлені під час моніторингу порушення, то аудитори можуть ініціювати проведення комплексної перевірки та накласти штрафи, – деталізував заступник голови Державної аудиторської служби Олександр Шкуропат. Загалом процедура триватиме 15 днів. При цьому всі етапи будуть публічними, а рішення про початок моніторингу Держаудитслужба має публікувати в ProZorro протягом 2 робочих днів з початку його ініціації. Вся комунікація аудиторів з замовником під час моніторингу також відбуватиметься через ProZorro. Всю інформацію щодо моніторингу можна буде невдовзі побачити в модулі публічної аналітики bi.prozorro.org. Раніше ми інформували, що ProZorro запустила підтримку процедур малої приватизації.
Реклама 👇 Замовити

Навіщо ProZorro запроваджує нову систему моніторингу

Раніше Державна аудиторська служба могла реагувати на порушення лише після торгів, коли договори вже підписані, а гроші — переказані. Весь обмін інформацією між замовниками та контролерами здійснювався у паперовій формі. Проте із прийняттям закону № 4738-д повноваження Держаудитслужби у сфері моніторингу закупівель розширилися. Закон зобов’язав замовників реагувати на рекомендації і зауваження в обов’язковому порядку. Технічно це стало можливим завдяки появі в ProZorro електронного кабінету Держаудитслужби, через який здійснюється моніторинг публічних закупівель.

«Ми є першими в світі, хто запускає автоматичну систему ризик-менеджменту закупівель. Наразі в переліку 35 ризик-індикаторів, за якими перевіряється кожен тендер. Їх можна поділити на дві групи. Перша — процедурна, тобто є чітке порушення законодавства у подачі, формах. А є індикатори вірогідні. Приміром, замовник дискваліфікував всі пропозиції, окрім найдорожчої. У даному випадку потрібно дивитися, адже можуть бути пропозиції від “фейкових” учасників, а може і пряме порушення закону», – зазначив Перший заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі України Максим Нефьодов (на головному фото — прим.ред.).

Як працюватиме система після оновлення

В електронний кабінет інтегрована система ризик-індикаторів. Вона моніторить всі закупівлі та у разі виявлення підозрілих тендерів автоматично надсилає їх на перевірку державним аудиторам. Система реагує на 35 ризик-індикаторів. Приміром, замовник не підвантажив тендерну документацію, відсутній цифровий підпис, перевищені строки розгляду пропозицій, відсутній укладений договір.

На основі даних від ризик-індикаторів Держаудитслужба України приймає рішення щодо проведення моніторингу. Окрім сигналів від системи ризик-індикаторів, приводом для моніторингу можуть стати звернення від громадських організацій, органів влади та місцевого самоврядування або ж інформація у ЗМІ.

На відміну від розгляду скарг Антимонопольним комітетом України, початок моніторингу Держаудитслужбою не зупинятиме хід закупівлі.

«Моніторинг є превентивною мірою і спрямований на попередження порушень. До замовників, які вчасно реагуватимуть на зауваження аудиторів, штрафні санкції не застосовуватимуться. Якщо ж замовник так і не усуне виявлені під час моніторингу порушення, то аудитори можуть ініціювати проведення комплексної перевірки та накласти штрафи», – деталізував заступник голови Державної аудиторської служби Олександр Шкуропат. Загалом процедура триватиме 15 днів. При цьому всі етапи будуть публічними, а рішення про початок моніторингу Держаудитслужба має публікувати в ProZorro протягом 2 робочих днів з початку його ініціації. Вся комунікація аудиторів з замовником під час моніторингу також відбуватиметься через ProZorro. Всю інформацію щодо моніторингу можна буде невдовзі побачити в модулі публічної аналітики bi.prozorro.org.

Раніше ми інформувалиБез підозрілих тендерів: ProZorro удосконалює автоматичний фільтр 1У «ProZorro.Продажі» з’явилися перші об’єкти малої приватизації, що ProZorro запустила підтримку процедур малої приватизації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: