fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Чернівці визнали найдемократичнішим містом України

Černivci vyznaly najdemokratyčnišym mistom Ukraїny
Експерти Українського незалежного центру політичних досліджень, в рамках проекту USAID «Громадяни в дії» оцінили демократичність процедур місцевих рад, в яких прописані можливості жителів впливати на процес ухвалення рішень
Eksperty Ukraїnśkogo nezaležnogo centru polityčnyh doslidžeń, v ramkah proektu USAID «Gromadjany v diї» ocinyly demokratyčnisť procedur miscevyh rad, v jakyh propysani možlyvosti žyteliv vplyvaty na proces uhvalennja rišeń
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Лідерами демократичності у 2018 році стали: Чернівці – 90%. Київ – 76%. Хмельницький – 75%. Львів – 70%. Краматорськ – 66%. Найнижчі показники демократичності виявились у Харкова (38%) та Житомира (29%). Яка загалом ситуація з демократією в містах України. Загальна середня якість місцевої демократії в 2018 році в обласних центрах – 55%, зазначають автори дослідження. Вони також наголосили, що за минулі 2 роки значна кількість міських рад розширила можливості для жителів управляти своїми містами. Покращення ситуації досягнуто за рахунок запуску в містах нових інструментів місцевої демократії. Серед них — бюджети участі та механізм електронних петицій. За ці 2 роки 21 місто запустило бюджет участі, і ще 15 – електронні петиції. Лише 4 міста запустило місцеві ініціативи, і 3 – громадські слухання. Також відзначено загальний тренд на підвищення прозорості та підзвітності місцевого самоврядування громаді: покращились положення про звітування міського голови та депутатів(7 міст), положення про депутатські комісії (5 міст), а також регламент міської ради (7 міст). Загалом експерти проаналізували більше 300 рішень місцевих рад і вказали, що в 70 них протягом останніх 2 років вносились позитивні зміни, які розширюють можливості жителів впливати на процеси управління містом. Порівняно з 2016 роком загальний середній рівень демократичності українських міст зріс на 17%. Найбільший прогрес зробили міські ради Києва, Львова, Хмельницького та Рівного. Найгірше врегульовано загальні збори громадян (31%) та регламент виконавчого комітету міської ради (28%). Найкраще демократичне регулювання в нових інструментів місцевої демократії даютьелектронна петиція (94%) та бюджет участі (85%). У процесі підготовки дослідження Індекс демократичності міст - 2018 було проаналізовано 12 рішень міських рад, які регулюють механізми залучення громадян в управлінні своїм містом під час прийняття рішення, а також забезпечення прозорості, відкритості та підзвітності органів місцевого самоврядування. Під час дослідження охоплено 24 обласних центри. Воно тривало протягом травня-серпня 2018 року. Раніше ми інформували про те, як розвивається електронна демократія в Україні та які сервіси було створено протягом минулих 4 років.
Реклама 👇 Замовити

Лідерами демократичності у 2018 році стали:

  • Чернівці – 90%.
  • Київ – 76%.
  • Хмельницький – 75%.
  • Львів – 70%.
  • Краматорськ – 66%.

Найнижчі показники демократичності виявились у Харкова (38%) та Житомира (29%).

Яка загалом ситуація з демократією в містах України

Загальна середня якість місцевої демократії в 2018 році в обласних центрах – 55%, зазначають автори дослідження. Вони також наголосили, що за минулі 2 роки значна кількість міських рад розширила можливості для жителів управляти своїми містами. Покращення ситуації досягнуто за рахунок запуску в містах нових інструментів місцевої демократії. Серед них — бюджети участі та механізм електронних петицій. За ці 2 роки 21 місто запустило бюджет участі, і ще 15 – електронні петиції. Лише 4 міста запустило місцеві ініціативи, і 3 – громадські слухання.

Також відзначено загальний тренд на підвищення прозорості та підзвітності місцевого самоврядування громаді: покращились положення про звітування міського голови та депутатів(7 міст), положення про депутатські комісії (5 міст), а також регламент міської ради (7 міст).

Загалом експерти проаналізували більше 300 рішень місцевих рад і вказали, що в 70 них протягом останніх 2 років вносились позитивні зміни, які розширюють можливості жителів впливати на процеси управління містом. Порівняно з 2016 роком загальний середній рівень демократичності українських міст зріс на 17%. Найбільший прогрес зробили міські ради Києва, Львова, Хмельницького та Рівного.

Найгірше врегульовано загальні збори громадян (31%) та регламент виконавчого комітету міської ради (28%). Найкраще демократичне регулювання в нових інструментів місцевої демократії даютьелектронна петиція (94%) та бюджет участі (85%).

Чернівці визнали найдемократичнішим містом УкраїниЧернівці визнали найдемократичнішим містом України

У процесі підготовки дослідження «Індекс демократичності міст – 2018» було проаналізовано 12 рішень міських рад, які регулюють механізми залучення громадян в управлінні своїм містом під час прийняття рішення, а також забезпечення прозорості, відкритості та підзвітності органів місцевого самоврядування. Під час дослідження охоплено 24 обласних центри. Воно тривало протягом травня-серпня 2018 року.

Раніше ми інформувалиЧернівці визнали найдемократичнішим містом України 1Електронна демократія в Україні: від революції до еволюції про те, як розвивається електронна демократія в Україні та які сервіси було створено протягом минулих 4 років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: