fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Острівці безпеки на дорогах стали обов’язковими

Ostrivci bezpeky na dorogah staly obov'jazkovymy
Острівці безпеки мають з'явитися на нерегульованих дорожніх переходах, де немає світлофорів. Про це повідомляє сайт Мінрегіону України
Ostrivci bezpeky majuť z'javytysja na nereguľovanyh dorožnih perehodah, de nemaje svitloforiv. Pro ce povidomljaje sajt Minregionu Ukraїny
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  З 1 вересня 2018 року в Україні введено обовязкове облаштування острівців безпеки на нерегульованих пішохідних переходах через дорогу з чотирма і більше смугами руху. Якими мають бути безпечні ділянки. Відповідне правило позначено в нових Державних будівельні норми (ДБН) з проектування вулиць і доріг в населених пунктах. У частині підвищення рівня безпеки пішоходів вводиться обов’язкове облаштування острівців безпеки на нерегульованих пішохідних переходах через проїзну частину дороги з 4-ма та більше смугами руху. Згідно з ДБН, мінімальна ширина острівця безпеки в місці пішохідного переходу повинна бути не менше 2 м, мінімальна довжина —8 м. Вони можуть облаштовуватися на розділовій смузі або шляхом звуження смуг руху до 2,75 м і вигину осі смуги руху. Центральні острівці безпеки повинні відрізнятися за типом покриття, структурою або кольором, переважно бути піднятими над проїзною частиною з можливістю безперешкодного руху пішоходів, виділеними розміткою або мати зигзагоподібний вигляд з огорожею дорожнього безбарєрного типу. У разі неможливості облаштування безпечної ділянки на нерегульованому переході повинні бути передбачені пішохідні переходи, що мають справний світлофор або рух на яких керується регулятором. За словами заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лева Парцхаладзе, це посилить безпеку пішоходів та велосипедистів під час перетину проїзної частини та мінімізує кількість можливих дорожньо-транспортних аварій. Нові ДБН були розроблені фахівцями на заміну попереднім нормам, які діяли з 2001 року. До речі, цього місяця ми публікували матеріал про ключові тренди в організації міського простору для роботи та відпочинку.
Реклама 👇 Замовити

З 1 вересня 2018 року в Україні введено обов’язкове облаштування острівців безпеки на нерегульованих пішохідних переходах через дорогу з чотирма і більше смугами руху.

Якими мають бути безпечні ділянки

Відповідне правило позначено в нових Державних будівельні норми (ДБН) з проектування вулиць і доріг в населених пунктах. У частині підвищення рівня безпеки пішоходів вводиться обов’язкове облаштування острівців безпеки на нерегульованих пішохідних переходах через проїзну частину дороги з 4-ма та більше смугами руху.

Згідно з ДБН, мінімальна ширина острівця безпеки в місці пішохідного переходу повинна бути не менше 2 м, мінімальна довжина —8 м. Вони можуть облаштовуватися на розділовій смузі або шляхом звуження смуг руху до 2,75 м і вигину осі смуги руху. Центральні острівці безпеки повинні відрізнятися за типом покриття, структурою або кольором, переважно бути піднятими над проїзною частиною з можливістю безперешкодного руху пішоходів, виділеними розміткою або мати зигзагоподібний вигляд з огорожею дорожнього безбар’єрного типу. У разі неможливості облаштування безпечної ділянки на нерегульованому переході повинні бути передбачені пішохідні переходи, що мають справний світлофор або рух на яких керується регулятором.

За словами заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лева Парцхаладзе, це посилить безпеку пішоходів та велосипедистів під час перетину проїзної частини та мінімізує кількість можливих дорожньо-транспортних аварій. Нові ДБН були розроблені фахівцями на заміну попереднім нормам, які діяли з 2001 року.

До речі, цього місяця ми публікувалиОстрівці безпеки на дорогах стали обов'язковими 1Ключові тренди в організації міського простору для роботи та відпочинку матеріал про ключові тренди в організації міського простору для роботи та відпочинку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: