Підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні нерозривно пов’язане з особистою культурою поведінки всіх учасників дорожнього руху. За словами ініціаторів кампанії, H-Road звертає увагу на проблеми, які актуальні безпосередньо для України, базуючись на соціальних дослідженнях та спостереженнях за поведінкою людей на дорозі.
Навіщо потрібні такі ініціативи
В останні роки чимало аварій у світі (й в Україні – у тому числі) стається саме через використання смартфонів за кермом чи під час перетину вулиці. У середньому, для переходу з одного боку вулиці на інший людині потрібно 10 секунд. За цей час у чаті або месенджері навряд станеться щось настільки термінове, що б не зачекало, поки власник смартфону дістанеться тротуару. Проте чимало українців продовжують обмінюватися повідомленнями чи гортають соцмережі на пішохідних переходах, ризикуючи власним здоров’ям.
Водії не відстають: за SMS чи листування в месенджері на законодавчому рівні в Україні відсутні відповідні штрафні санкції. Проте, щоби склалася небезпечна ситуація, водієві достатньо відволіктися лише на декілька секунд. Саме до цієї проблеми й намагається привернути увагу українців освітній проект H-Road.
Трохи світової статистики
За статистикою, у середньому кожна четверта аварія у світі спричинена відволіканням уваги водіїв та пішоходів на розмову, SMS або інтернет-сайти. Дослідження, присвячене цій проблематиці, провела компанія AT&T. Результати невтішні:
- 61% водіїв під час руху набирають текстові повідомлення за кермом;
- 33% користуються поштою;
- 28% використовують браузер;
- 27% гортають стрічку Facebook;
- 27% знімають відео на телефон;
- 17% роблять селфі;
- 14% постять фото в Instagram;
- 10% спілкуються в чатах.
Надсилання або читання повідомлень змушує водіїв відвести погляд від дороги, в середньому, на 5 сек. При русі зі швидкістю 80 км/год це означає, що водії проїжджають відстань у розмір футбольного поля майже наосліп.
Згідно з даними Національної ради безпеки США, використання смартфону під час водіння призводить до 1,6 млн аварій щорічно. За їхніми ж даними приблизно 660 тис водіїв використовують свої мобільні телефони під час руху, а відволікання на повідомлення чи дзвінок під час керування автомобілем стає причиною близько 25% аварій. Отже, використання смартфонів за кермом є масовим явищем у всьому світі, яке призводить до непоправних наслідків.
—Ми завжди вважали питання культури поведінки на дорогах надзвичайно важливими. Цього року мета кампанії – акцентувати увагу суспільства на проблемі використання смартфонів на дорозі. Ми дуже вдячні відомим в Україні медіа-діячам, які взяли участь у цьогорічному проекті, за те, що вони поділяють наші погляди та готові донести основну ідею кампанії до пересічних громадян. Також ми раді розширенню географії проекту H-Road: наші колеги з Сербії присвятили кампанію тематиці обов’язкового використання дитячих автокрісел, а у Казахстані – питанням формування культури безпечної поведінки дітей на дорогах
Деталі проекту в Україні можна прочитати на сайті hroad.org
Нещодавно ми писали, що Європарламент вимагаєЄвропарламент вимагає суттєво скоротити викиди від авто суттєво скоротити викиди від авто.
Вже чотири роки ми розповідаємо вам про нові можливості. Будемо вдячні за підтримку!
Додати коментар