fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

В українських містах обмежать щільність забудови

V ukraїnśkyh mistah obmežať ščiľnisť zabudovy
В Україні введено граничні показники щільності населення мікрорайону у 150-450 люд / га, які допускаються в великих і найбільших містах. Про це повідомляє прес-служба Міністерства регіонального будівництва та житлово-комунального господарства України
V Ukraїni vvedeno granyčni pokaznyky ščiľnosti naselennja mikrorajonu u 150-450 ljud / ga, jaki dopuskajuťsja v velykyh i najbiľšyh mistah. Pro ce povidomljaje pres-služba Ministerstva regionaľnogo budivnyctva ta žytlovo-komunaľnogo gospodarstva Ukraїny
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Зміна будівельних норм має на меті покращити умови проживання у густонаселених міських районах. При плануванні нового мікрорайону показники щільності населення в великих та найбільших містах припускається підвищувати не більше ніж на 20%, тобто до 540 осіб / га, за окремими умовами: щоби на території мікрорайону обовязково розміщувалися підземні автостоянки або багатоповерхові гаражі, вбудовано-прибудовані дитсадки і створювалися озеленені відкриті тераси в житлових і громадських будівлях, — цитує ЛІГА заступника профільного міністра Лева Парцхаладзе. Як у містах зміниться підхід до розселення людей внаслідок цих змін. Раніше максимальна щільність населення визначалася на рівні 450 осіб на 1 га, але при наявності певного обґрунтування цей показник могли перевищувати в декілька разів, уточнив чиновник. В результаті в деяких районах наших міст щільність населення сягала 2000 осіб / га. Ми не можемо допустити таке підвищення щільності до тих пір, поки на місцях не буде розроблена актуальна комплексна містобудівна документація: це — генеральні плани населених пунктів, детальні плани територій та зонування, — наголосив Парцхаладзе. Розмір збільшення щільності визначається містобудівним розрахунком потреб в площі території мікрорайону. У разі розміщення нових житлових будинків на земельних ділянках в існуючих мікрорайонах при проведенні розрахунків граничної щільності населення слід враховувати населення, яке проживає в існуючих житлових будинках і новобудовах. До уваги також будуть брати показники забезпечення обєктами благоустрою, наявність обєктів повсякденного обслуговування в межах мікрорайону, а також розмір земельних ділянок, визначених під нове будівництво, забезпечуючи при цьому дотримання містобудівних, санітарних норм і протипожежних вимог. Раніше ми інформували про обмеження забудови в зелених зонах міст України.
Реклама 👇 Замовити

Зміна будівельних норм має на меті покращити умови проживання у густонаселених міських районах. «При плануванні нового мікрорайону показники щільності населення в великих та найбільших містах припускається підвищувати не більше ніж на 20%, тобто до 540 осіб / га, за окремими умовами: щоби на території мікрорайону обов’язково розміщувалися підземні автостоянки або багатоповерхові гаражі, вбудовано-прибудовані дитсадки і створювалися озеленені відкриті тераси в житлових і громадських будівлях», — цитує «ЛІГА» заступника профільного міністра Лева Парцхаладзе.

Як у містах зміниться підхід до розселення людей внаслідок цих змін

Раніше максимальна щільність населення визначалася на рівні 450 осіб на 1 га, але при наявності певного обґрунтування цей показник могли перевищувати в декілька разів, уточнив чиновник.

«В результаті в деяких районах наших міст щільність населення сягала 2000 осіб / га. Ми не можемо допустити таке підвищення щільності до тих пір, поки на місцях не буде розроблена актуальна комплексна містобудівна документація: це — генеральні плани населених пунктів, детальні плани територій та зонування», — наголосив Парцхаладзе.

Розмір збільшення щільності визначається містобудівним розрахунком потреб в площі території мікрорайону. У разі розміщення нових житлових будинків на земельних ділянках в існуючих мікрорайонах при проведенні розрахунків граничної щільності населення слід враховувати населення, яке проживає в існуючих житлових будинках і новобудовах. До уваги також будуть брати показники забезпечення об’єктами благоустрою, наявність об’єктів повсякденного обслуговування в межах мікрорайону, а також розмір земельних ділянок, визначених під нове будівництво, забезпечуючи при цьому дотримання містобудівних, санітарних норм і протипожежних вимог.

Раніше ми інформувалиВ українських містах обмежать щільність забудови 1В українських містах обмежать забудову в озеленених зонах про обмеження забудови в зелених зонах міст України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: