fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Оголошено лауреата Букерівської премії за 2018 рік

Ogološeno laureata Bukerivśkoї premiї za 2018 rik
Лауреаткою премії стала англійська письменниця Анна Бернс. Приз отримав її роман Milkman («Молочник»). Про це йдеться в повідомленні премії в Twitter
Laureatkoju premiї stala anglijśka pyśmennycja Anna Berns. Pryz otrymav її roman Milkman («Moločnyk»). Pro ce jdeťsja v povidomlenni premiї v Twitter
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  У повідомленні конкурсного комітету також йдеться, що письменниця родом з Північної Ірландії. Розмір її премії складе £50 тис. Хто увійшов до шортлиста Букерівської премії. В шортлист Букера крім Бернс увійшли: Дейзі Джонсон (Великобританія) з Everything Under; Робін Робертсон (Великобританія) c The Long Take; Рейчел Кушнер (США) з The Mars Room; Річард Пауерс (США) з The Overstory; Езі Едугян (Канада) з Washington Black. Відомо, що кожен письменник, що потрапив до короткого списку номінантів, отримає по £2,5 тис винагороди. Що це за премія та чому вона важлива. Букерівська премія (офіційна назва премії The Man Booker Prize) — найпрестижніша літературна нагорода, що з 1969 року щорічно вручається у Великій Британії. За 40 років Букерівська премія стала провідною в галузі літератури. Спочатку премію присуджували авторові, який проживає в одній з країн Співдружності або в Ірландії за роман, написаний англійською. З 2014 року можна висувати англомовних авторів і з інших країн світу. Першопочатково нагорода існувала як англійський аналог французької Гонкурівської премії. Спочатку вона існувала на кошти групи компаній Букер (англ. Booker), що виробляють продукти харчування. Вперше вручення нагороди відбулося в 1969 році. Тоді лауреат отримував 5 тис фунтів стерлінгів, пізніше ця сума зросла до 10, а потім до 15 і 20 тисяч фунтів. У 2002 році у премії зявився новий спонсор — компанії Мен груп (Man Group), що працює на ринку фінансових послуг. У результаті розмір премії, перейменованої на Мен-Букер зріс з 20 до 50 тис фунтів ($73 тис у 2002 році). У 2008 році грошовий еквівалент премії становив 50 тис фунтів ($100 тис). Номінантів та переможців визначає оновлюваний консультативний комітет, до якого входять два видавці та по одному представникові від письменників, літературних агентів, книгопродавців, бібліотек і Фонду Букерівської премії, голова Ради директорів Booker і ще одна посадова особа, що представляє компанію. Спочатку консультативний комітет формує список з представлених на премію книг (щорічно на здобуття премії претендують понад 100 книг). Той же комітет затверджує журі з 5 осіб. До нього входять знані літературні критики і письменники, вчені, громадські діячі. Влітку журі оголошує довгий список (long list), що включає 20-25 назв, а потім у вересні з довгого списку формується шість учасників короткого списку (short list) премії. Переможець Букерівської премії оголошується в жовтні на спеціальній церемонії. Нагадуємо, що раніше ми писали, хто отримав Нобелівську премію з фізіології та медицини.
Реклама 👇 Замовити

У повідомленні конкурсного комітету також йдеться, що письменниця родом з Північної Ірландії. Розмір її премії складе £50 тис.

Хто увійшов до шортлиста Букерівської премії

В шортлист Букера крім Бернс увійшли:

  • Дейзі Джонсон (Великобританія) з Everything Under;
  • Робін Робертсон (Великобританія) c The Long Take;
  • Рейчел Кушнер (США) з The Mars Room;
  • Річард Пауерс (США) з The Overstory;
  • Езі Едугян (Канада) з Washington Black.

Відомо, що кожен письменник, що потрапив до короткого списку номінантів, отримає по £2,5 тис винагороди.

Що це за премія та чому вона важлива

Букерівська премія (офіційна назва премії The Man Booker Prize) — найпрестижніша літературна нагорода, що з 1969 року щорічно вручається у Великій Британії. За 40 років Букерівська премія стала провідною в галузі літератури.

Спочатку премію присуджували авторові, який проживає в одній з країн Співдружності або в Ірландії за роман, написаний англійською. З 2014 року можна висувати англомовних авторів і з інших країн світу. Першопочатково нагорода існувала як англійський аналог французької Гонкурівської премії. Спочатку вона існувала на кошти групи компаній «Букер» (англ. Booker), що виробляють продукти харчування.

Вперше вручення нагороди відбулося в 1969 році. Тоді лауреат отримував 5 тис фунтів стерлінгів, пізніше ця сума зросла до 10, а потім до 15 і 20 тисяч фунтів. У 2002 році у премії з’явився новий спонсор — компанії «Мен груп» (Man Group), що працює на ринку фінансових послуг. У результаті розмір премії, перейменованої на Мен-Букер зріс з 20 до 50 тис фунтів ($73 тис у 2002 році). У 2008 році грошовий еквівалент премії становив 50 тис фунтів ($100 тис).

Номінантів та переможців визначає оновлюваний консультативний комітет, до якого входять два видавці та по одному представникові від письменників, літературних агентів, книгопродавців, бібліотек і Фонду Букерівської премії, голова Ради директорів «Booker» і ще одна посадова особа, що представляє компанію. Спочатку консультативний комітет формує список з представлених на премію книг (щорічно на здобуття премії претендують понад 100 книг). Той же комітет затверджує журі з 5 осіб. До нього входять знані літературні критики і письменники, вчені, громадські діячі.

Влітку журі оголошує довгий список (long list), що включає 20-25 назв, а потім у вересні з довгого списку формується шість учасників короткого списку (short list) премії. Переможець Букерівської премії оголошується в жовтні на спеціальній церемонії.

Нагадуємо, що раніше ми писали, хто отримавОголошено лауреата Букерівської премії за 2018 рік 1Названо лауреатів Нобелівської премії з фізіології та медицини Нобелівську премію з фізіології та медицини.

Теґи: конкурси
Джерело: Booker Prize

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: