Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Український незаконно ув’язнений режисер номінований на премію від Європарламенту

Ukraїnśkyj nezakonno uv'jaznenyj režyser nominovanyj na premiju vid Jevroparlamentu

Український режисер Олег Сенцов потрапив у шорт-лист кандидатів на на здобуття премії Сахарова від Європейського парламенту. Про це у Twitter повідомив брюссельський кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Джозвяк
Ukraїnśkyj režyser Oleg Sencov potrapyv u šort-lyst kandydativ na na zdobuttja premiї Saharova vid Jevropejśkogo parlamentu. Pro ce u Twitter povidomyv brjusseľśkyj korespondent «Radio Svoboda» Rikard Džozvjak
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Олег Сенцов отримав 29 голосів, Середземноморські неурядові організації — 22 голоси і марокканський активіст Зефзафі — 16 голосів. На часі дізнатися більше про премію, на яку номінований український режисер. Що відомо про премію Сахарова . Остаточне рішення щодо переможця оголосять у Страсбурзі 25 жовтня. Нагадаємо, Сенцова на премію Сахарова номінувала Європейська народна партія, найбільша фракція в Європейському парламенті. Премія Сахарова за свободу думки є щорічною відзнакою Європейського парламенту. Вона започаткована 1988 року і вручається в 4 сферах: захист прав людини і його основних свобод; розвиток демократії і відстоювання верховенства права; повага до міжнародного законодавства; захист прав меншин. Нагадаємо, що українська письменниця Тетяна Малярчук здобула престижну німецькомовну премію. Письменниця з 2011 року живе в Австрії. З 2014 року пише німецькою. Публікується у Zeit Online. Раніше у соцмережі вона написала про участь у конкурсі. Разом зі нею брали участь іще 13 авторів. Вперше читатиму не переклад з української, а написаний німецькою художній текст. Ці читання проходять в Клаґенфурті з 1977 року, їх дивляться у прямому ефірі 300 тис людей. Текст, що став першим німецькомовним художнім твором Тані Малярчук, висвітлює брак цікавості молодого покоління до родичів похилого віку. Премія імені Інґеборґ Бахманн заснована 1977 року й видається в місті Клагенфурт, де народилася відома австрійська письменниця. Лауреат премії отримує 25 тисяч євро.
Реклама 👇 Замовити

Олег Сенцов отримав 29 голосів, Середземноморські неурядові організації — 22 голоси і марокканський активіст Зефзафі — 16 голосів. На часі дізнатися більше про премію, на яку номінований український режисер.

Що відомо про премію Сахарова 

Остаточне рішення щодо переможця оголосять у Страсбурзі 25 жовтня. Нагадаємо, Сенцова на премію Сахарова номінувала Європейська народна партія, найбільша фракція в Європейському парламенті. Премія Сахарова за свободу думки є щорічною відзнакою Європейського парламенту. Вона започаткована 1988 року і вручається в 4 сферах:

  • захист прав людини і його основних свобод;
  • розвиток демократії і відстоювання верховенства права;
  • повага до міжнародного законодавства;
  • захист прав меншин.

Нагадаємо, що українська письменниця Тетяна Малярчук здобула престижну німецькомовну премію. Письменниця з 2011 року живе в Австрії. З 2014 року пише німецькою. Публікується у Zeit Online. Раніше у соцмережі вона написала про участь у конкурсі. Разом зі нею брали участь іще 13 авторів. «Вперше читатиму не переклад з української, а написаний німецькою художній текст. Ці читання проходять в Клаґенфурті з 1977 року, їх дивляться у прямому ефірі 300 тис людей».

Текст, що став першим німецькомовним художнім твором Тані Малярчук, висвітлює брак цікавості молодого покоління до родичів похилого віку. Премія імені Інґеборґ Бахманн заснована 1977 року й видається в місті Клагенфурт, де народилася відома австрійська письменниця. Лауреат премії отримує 25 тисяч євро.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: