fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

У Хмельницькому створили кластер з розвитку поновної енергетики

U Hmeľnyćkomu stvoryly klaster z rozvytku ponovnoї energetyky
Для збереження природи та розвитку поновної енергетики в Хмельницькому створили енергетичний кластер. Ініціатором підписання угоди виступила громадська організація 350.org, яка є українською гілкою всесвітнього руху 350.org за подолання кліматичної кризи. Про це повідомляється на сайті облдержадміністрації міста
Dlja zberežennja pryrody ta rozvytku ponovnoї energetyky v Hmeľnyćkomu stvoryly energetyčnyj klaster. Iniciatorom pidpysannja ugody vystupyla gromadśka organizacija 350.org, jaka je ukraїnśkoju gilkoju vsesvitńogo ruhu 350.org za podolannja klimatyčnoї kryzy. Pro ce povidomljajeťsja na sajti oblderžadministraciї mista
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Влада, промисловці, підприємці та громадські діячі Хмельницької області підписали меморандум, який стосується розвитку поновної енергетики. Яких результатів досягла Хмельницька область. У першому півріччі з поновних джерел енергії було вироблено 40,8 млн кВт-год електроенергії, з яких: 8,1 млн кВт-год — малими гідроелектростанціями; 17 млн кВт-год – сонячними електростанціями; 15,7 млн кВт-год – біогазовими установками. В області діє 29 малих ГЕС та 12 СЕС загальною потужністю 35 МВт. Всього до кінця 2018 року планується введення в експлуатацію 12 СЕС загальною потужністю понад 50 МВт. Сума інвестицій складе до $ 50 млн . В яких районах планується встановлення сонячних електростанцій: Віньковецький район — СЕС потужністю 2,8 МВт; Городоцький район — СЕС потужністю 10 МВт; Дунаєвецький район — СЕС потужністю 10 МВт; Кам’янець-Подільський район —дві СЕС загальною потужністю 20МВт; Летичівський район — дві СЕС загальною потужністю 6,5 МВт; Новоушицький район — дві СЕС загальною потужністю 4,5 МВт; Старосинявський район — СЕС потужністю 9 МВт; Чемеровецькому районі — дві СЕС загальною потужністю 15 МВт. Також до кінця року планується введення в дію II черги Теофіпольської ТЕС потужністю 10,5 МВт. Загальна вартість проекту близько 1 млрд грн. На додачу, за січень-серпень на заходи з енергозбереження та енергоефективості жителям Хмельницької області видано 844 кредити на загальну суму 28,3 млн гривень. З обласного та місцевих бюджетів на енергоефеективність на 2018 рік заплановано 94 млн. грн. На 1 вересня профінансовано 58,7 млн грн. Які заходи проводяться в області з енергоефективності . Як зазначено на сайті облради, сьогодні в області активно проводиться термомодернізація: замінюються котли на більш сучасні та економні, утеплюються будівлі, йде реконструкція мереж вуличного освітлення із заміною ламп на економні світлодіодні, утеплюються підлоги, впроваджується енергомоніторинг. На Хмельниччині скоротилося споживання газу у порівнянні з січнем-серпнем 2017 року на 24,7 млн м куб. або 9,1% (у 2017р. на 5,4%). Зараз у області працює 154 котельні на альтернативних видах палива, що становить 18% від загальної кількості всіх котелень. Нагадаємо,  мер Львова Андрій Садовий також підписав меморандум з Міжнародною кліматичною організацією 350.org щодо скорочення споживання електроенергії та поступового переходу міста на альтернативні джерела енергії.
Реклама 👇 Замовити

Влада, промисловці, підприємці та громадські діячі Хмельницької області підписали меморандум, який стосується розвитку поновної енергетики.

Яких результатів досягла Хмельницька область

У першому півріччі з поновних джерел енергії було вироблено 40,8 млн кВт-год електроенергії, з яких:

 • 8,1 млн кВт-год — малими гідроелектростанціями;
 • 17 млн кВт-год – сонячними електростанціями;
 • 15,7 млн кВт-год – біогазовими установками.

В області діє 29 малих ГЕС та 12 СЕС загальною потужністю 35 МВт. Всього до кінця 2018 року планується введення в експлуатацію 12 СЕС загальною потужністю понад 50 МВт. Сума інвестицій складе до $ 50 млн . В яких районах планується встановлення сонячних електростанцій:

 • Віньковецький район — СЕС потужністю 2,8 МВт;
 • Городоцький район — СЕС потужністю 10 МВт;
 • Дунаєвецький район — СЕС потужністю 10 МВт;
 • Кам’янець-Подільський район —дві СЕС загальною потужністю 20МВт;
 • Летичівський район — дві СЕС загальною потужністю 6,5 МВт;
 • Новоушицький район — дві СЕС загальною потужністю 4,5 МВт;
 • Старосинявський район — СЕС потужністю 9 МВт;
 • Чемеровецькому районі — дві СЕС загальною потужністю 15 МВт.

Також до кінця року планується введення в дію II черги Теофіпольської ТЕС потужністю 10,5 МВт. Загальна вартість проекту близько 1 млрд грн. На додачу, за січень-серпень на заходи з енергозбереження та енергоефективості жителям Хмельницької області видано 844 кредити на загальну суму 28,3 млн гривень. З обласного та місцевих бюджетів на енергоефеективність на 2018 рік заплановано 94 млн. грн. На 1 вересня профінансовано 58,7 млн грн.

Які заходи проводяться в області з енергоефективності 

Як зазначено на сайті облради, сьогодні в області активно проводиться термомодернізація: замінюються котли на більш сучасні та економні, утеплюються будівлі, йде реконструкція мереж вуличного освітлення із заміною ламп на економні світлодіодні, утеплюються підлоги, впроваджується енергомоніторинг.

На Хмельниччині скоротилося споживання газу у порівнянні з січнем-серпнем 2017 року на 24,7 млн м куб. або 9,1% (у 2017р. на 5,4%). Зараз у області працює 154 котельні на альтернативних видах палива, що становить 18% від загальної кількості всіх котелень.

Нагадаємо,  мер Львова Андрій Садовий також підписавУ Хмельницькому створили кластер з розвитку поновної енергетики 1Львів планує повністю перейти на поновні джерела енергії меморандум з Міжнародною кліматичною організацією 350.org щодо скорочення споживання електроенергії та поступового переходу міста на альтернативні джерела енергії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: