fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

«Нобелівку» з фізики отримали науковці, що нестандартно працювали з лазерами

«Nobelivku» z fizyky otrymaly naukovci, ščo nestandartno pracjuvaly z lazeramy
Нобелівська премія з фізики за 2018 рік дісталася Артуру Ашкіну, Жерару Муру і Донні Стрікленд за винаходи в галузі лазерної фізики. Премію поділили Ашкін «за оптичний пінцет і його застосування в біологічних системах» та Мур і Стрікленд «за метод генерування ультракоротких лазерних імпульсів високої інтенсивності»
Nobelivśka premija z fizyky za 2018 rik distalasja Arturu Aškinu, Žeraru Muru i Donni Striklend za vynahody v galuzi lazernoї fizyky. Premiju podilyly Aškin «za optyčnyj pincet i jogo zastosuvannja v biologičnyh systemah» ta Mur i Striklend «za metod generuvannja uľtrakorotkyh lazernyh impuľsiv vysokoї intensyvnosti»
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Як інформує Нобелівський комітет, першим володарем став винахідник так званого оптичного пінцету. Цей винахід являє собою метод захоплення й утримання надзвичайно дрібних обєктів за допомогою тиску світла. Такий оптичний пінцет здатен захоплювати частинки, атоми, віруси, живі клітини. Прорив у цій технології було отримано у 1987 році, коли Ашкін використовував цей світловий пінцет для утримання живої бактерії без найменшої шкоди для неї. Що варто знати про інших володарів Нобелівської премії з фізики. Розробки Мура і Стрікленд створені на основі використання ультракоротких і дуже інтенсивних лазерних імпульсів. Для проведення надзвичайно точних операцій на мікрорівні в наукових експериментах чи медицині потрібен дуже дозований і дуже короткий промінь - наприклад, під час лазерної корекції зору. Детальні пояснення значимості обох відкриттів пояснив український науковець Антон Сененко: Раніше ми розповідали про володарів цьогорічної Нобелівської премії у сфері медицини.

Як інформує Нобелівський комітет, першим володарем став винахідник так званого «оптичного пінцету». Цей винахід являє собою метод захоплення й утримання надзвичайно дрібних об’єктів за допомогою тиску світла. Такий оптичний «пінцет» здатен захоплювати частинки, атоми, віруси, живі клітини. Прорив у цій технології було отримано у 1987 році, коли Ашкін використовував цей світловий «пінцет» для утримання живої бактерії без найменшої шкоди для неї.

Що варто знати про інших володарів Нобелівської премії з фізики

Розробки Мура і Стрікленд створені на основі використання ультракоротких і дуже інтенсивних лазерних імпульсів. Для проведення надзвичайно точних операцій на мікрорівні в наукових експериментах чи медицині потрібен дуже дозований і дуже короткий промінь – наприклад, під час лазерної корекції зору. Детальні пояснення значимості обох відкриттів пояснив український науковець Антон Сененко:

Раніше ми розповідали«Нобелівку» з фізики отримали науковці, що нестандартно працювали з лазерами 1Названо лауреатів Нобелівської премії з фізіології та медицини про володарів цьогорічної Нобелівської премії у сфері медицини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: