fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

4 типи корпоративних цінностей, які мають бути в компанії

4 typy korporatyvnyh cinnostej, jaki majuť buty v kompaniї
Як визначити корпоративні цінності вашої компанії? Де їх взагалі шукати? Як і в будь-якій сфери, тут є своя основа, на якій ґрунтується все решта. Про неї й поговоримо
Jak vyznačyty korporatyvni cinnosti vašoї kompaniї? De їh vzagali šukaty? Jak i v buď-jakij sfery, tut je svoja osnova, na jakij ğruntujeťsja vse rešta. Pro neї j pogovorymo
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Я не тільки перерахую 4 типи цінностей, необхідних компаніям, а й наведу приклади цінностей, що притаманні світовим лідерам. Отже, до 4 типів цінностей, які повинні бути в компанії, належать: Основні цінності Чіткі сформульовані цінності, які регулюють всі процеси, що відбуваються всередині компанії. Це щось типу внутрішніх законів життя, їх не порушують заради економічної вигоди, наприклад. Важлива особливість такого типу цінностей — вони принципово важливі для засновників компанії. Бажані цінності  В їх основі лежить перспектива. Наприклад, компанія хоче, щоб кожен працівник мав баланс між особистим життям та роботою. Але, якщо компанія молода, то на початкових етапах ця цінність переходить на задній план, адже спочатку компанії треба досягти певного рівня на ринку. Це те, до чого компанія прагне, ким вона хоче стати в майбутньому. Цінності для входу в компанію Їх основне завдання — допомогти під час прийнятті на роботу нових працівників. Ми часто зустрічаємо в описах комунікабельність, відповідальність, організованість. Такий тип цінностей найчастіше майже однаковий у більшості компаній, але це нормально. Другорядні цінності Це унікальні цінності кожної компанії, які, як вважає керівництво, є дуже важливими й відрізняють їх від конкурентів. Це може бути що завгодно: екологічність, рівність між керівником і підлеглим тощо. Найбільше компанії розповідають про свою основні цінності. На просторах інтернету/ в книжках можна знайти багато цікавих прикладів і, можливо, запозичити щось собі. Ось, наприклад, основні цінності онлайн магазину Zapoos: Викликати реакцію ВАУ завдяки сервісу Стимулювати зміни і керувати ними Веселитися і бути трохи дивним Бути авантюристом, креативним і відкритим до всього Прагнути до зростання і навчання Будувати відкриті і чесні відносини з допомогою спілкування Створювати позитивну команду та сімейний дух Робити більше з меншими витратами Бути пристрасним і віддаватись справі Бути скромним Всього 10 пунктів, але вони повністю описують діяльність компанії. Ще один приклад — Starbucks. Їх найважливіші цінності звучать так: Створювати гарну робочу обстановку і ставитися один до одного з повагою і гідністю Приймати різноманіття як один з компонентів бізнесу Starbucks — це найвищі стандарти якості в обсмажуванні й доставці кави Щоразу доставляти клієнтам задоволення Позитивно впливати на наше співтовариство і навколишнє середовище. Зрозуміти, що прибутковість — це запорука нашого майбутнього успіху. І останній приклад — IKEA, та їх цінності — це: Скромність і сила волі Брати приклад з лідерів Наважитися бути різним Бути єдиним цілим з командою і проявляти інтерес Ощадливість Постійне прагнення до оновлення Ухвалення та делегування відповідальності Дуже важливо сформувати загальний портрет компанії ще на старті. А далі, з часом, все можна змінювати та довершувати. Успіхів вам!
Реклама 👇 Замовити

Я не тільки перерахую 4 типи цінностей, необхідних компаніям, а й наведу приклади цінностей, що притаманні світовим лідерам.

Отже, до 4 типів цінностей, які повинні бути в компанії, належать:

ФОП-звітність та сплата податків за кілька кліків — рекомендуємо сервіс Taxer.ua

Зареєструватися

Основні цінності

Чіткі сформульовані цінності, які регулюють всі процеси, що відбуваються всередині компанії. Це щось типу внутрішніх законів життя, їх не порушують заради економічної вигоди, наприклад. Важлива особливість такого типу цінностей — вони принципово важливі для засновників компанії.

Бажані цінності 

В їх основі лежить перспектива. Наприклад, компанія хоче, щоб кожен працівник мав баланс між особистим життям та роботою. Але, якщо компанія молода, то на початкових етапах ця цінність переходить на задній план, адже спочатку компанії треба досягти певного рівня на ринку. Це те, до чого компанія прагне, ким вона хоче стати в майбутньому.

Цінності для входу в компанію

Їх основне завдання — допомогти під час прийнятті на роботу нових працівників. Ми часто зустрічаємо в описах «комунікабельність, відповідальність, організованість». Такий тип цінностей найчастіше майже однаковий у більшості компаній, але це нормально.

Другорядні цінності

Це унікальні цінності кожної компанії, які, як вважає керівництво, є дуже важливими й відрізняють їх від конкурентів. Це може бути що завгодно: екологічність, рівність між керівником і підлеглим тощо.

Найбільше компанії розповідають про свою основні цінності. На просторах інтернету/ в книжках можна знайти багато цікавих прикладів і, можливо, запозичити щось собі.

Ось, наприклад, основні цінності онлайн магазину Zapoos:

 • Викликати реакцію «ВАУ» завдяки сервісу
 • Стимулювати зміни і керувати ними
 • Веселитися і бути трохи дивним
 • Бути авантюристом, креативним і відкритим до всього
 • Прагнути до зростання і навчання
 • Будувати відкриті і чесні відносини з допомогою спілкування
 • Створювати позитивну команду та сімейний дух
 • Робити більше з меншими витратами
 • Бути пристрасним і віддаватись справі
 • Бути скромним

Всього 10 пунктів, але вони повністю описують діяльність компанії. Ще один приклад — Starbucks. Їх найважливіші цінності звучать так:

 • Створювати гарну робочу обстановку і ставитися один до одного з повагою і гідністю
 • Приймати різноманіття як один з компонентів бізнесу
 • Starbucks — це найвищі стандарти якості в обсмажуванні й доставці кави
 • Щоразу доставляти клієнтам задоволення
 • Позитивно впливати на наше співтовариство і навколишнє середовище.
 • Зрозуміти, що прибутковість — це запорука нашого майбутнього успіху.

І останній приклад — IKEA, та їх цінності — це:

 • Скромність і сила волі
 • Брати приклад з лідерів
 • Наважитися бути різним
 • Бути єдиним цілим з командою і проявляти інтерес
 • Ощадливість
 • Постійне прагнення до оновлення
 • Ухвалення та делегування відповідальності

Дуже важливо сформувати загальний портрет компанії ще на старті. А далі, з часом, все можна змінювати та довершувати. Успіхів вам!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: