fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Безкоштовний кредит на реформи: Україна отримає 2 транші по 500 млн євро

Bezkoštovnyj kredyt na reformy: Ukraїna otrymaje 2 tranši po 500 mln jevro
Віце-президент Європейської Комісії Валдіс Домбровскіс, в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова та голова Національного банку Яків Смолій підписали кредитну угоду щодо отримання Україною макрофінансової допомоги Європейського Союзу на 1 млрд євро
Vice-prezydent Jevropejśkoї Komisiї Valdis Dombrovskis, v.o. ministra finansiv Oksana Markarova ta golova Nacionaľnogo banku Jakiv Smolij pidpysaly kredytnu ugodu ščodo otrymannja Ukraїnoju makrofinansovoї dopomogy Jevropejśkogo Sojuzu na 1 mlrd jevro
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Про надані транші повідомила прес-служба українського Мінфіну та видання Економічна Правда. Найближчим часом Міністерство фінансів спільно з Міністерством закордонних справ внесе пропозицію президентові щодо необхідності невідкладного подання на розгляд Верховної Ради проекту закону про ратифікацію цих міжнародних договорів, — зазначили у прес-службі профільного міністерства. Що це за транші і чому вони вигідні для України. Як зазначають в ЕП, транші макрофінансової допомоги в рамках цих домовленостей будуть розподілені рівномірно, по 500 млн євро кожний. Перший буде надано восени 2018-го після завершення cторонами внутрішніх процедур, необхідних для набрання чинності підписаних документів, та виконання Україною умов надання фінансування. Другий транш має надійти навесні 2019 року за результатами оцінки виконання Україною заходів з реформування відповідних секторів реалізації державної політики. Як зазначають журналісти ділового видання, позика надається за стандартною для таких договорів ставкою EURIBOR+0,2%. Враховуючи, що в останні роки EURIBOR має відємні значення (і вже наближається до показника -0,2%), фактично Україна користується цим кредитом безкоштовно. Тривалість кредитної програми складе 15 років. Як заявила очільниця Міністерства фінансів України, надана в рамках трьох попередніх програм макрофінансова допомога ЄС на суму 2,81 млрд євро мала як стабілізуючий ефект для фінансової системи держави, так і стала засобом інтенсифікації реформ у державі. В рамках співробітництва між Україною та Європейським Союзом, сторонами у 2014 – 2017 роках було реалізовано три програми макрофінансової допомоги Європейського Союзу. Сьогодні у рамках YES ми підпишемо документ про надання Україні від ЄС макрофінансової допомоги у сумі 1 млрд євро, про яку ми домовилися під час Саміту східного партнерства. Вдячний за таку підтримку України #YESUkraine2018 — Петро Порошенко (@poroshenko) September 14, 2018 Раніше у виданні Financial Times зявилася аналітична стаття з оцінкою поступу реформ за минулі 4 роки.
Реклама 👇 Замовити

Про надані транші повідомила прес-служба українського Мінфіну та видання «Економічна Правда». «Найближчим часом Міністерство фінансів спільно з Міністерством закордонних справ внесе пропозицію президентові щодо необхідності невідкладного подання на розгляд Верховної Ради проекту закону про ратифікацію цих міжнародних договорів», — зазначили у прес-службі профільного міністерства.

Що це за транші і чому вони вигідні для України

Як зазначають в «ЕП», транші макрофінансової допомоги в рамках цих домовленостей будуть розподілені рівномірно, по 500 млн євро кожний. Перший буде надано восени 2018-го після завершення cторонами внутрішніх процедур, необхідних для набрання чинності підписаних документів, та виконання Україною умов надання фінансування. Другий транш має надійти навесні 2019 року за результатами оцінки виконання Україною заходів з реформування відповідних секторів реалізації державної політики.

Як зазначають журналісти ділового видання, позика надається за стандартною для таких договорів ставкою EURIBOR+0,2%. Враховуючи, що в останні роки EURIBOR має від’ємні значення (і вже наближається до показника -0,2%), фактично Україна користується цим кредитом безкоштовно. Тривалість кредитної програми складе 15 років.

Як заявила очільниця Міністерства фінансів України, надана в рамках трьох попередніх програм макрофінансова допомога ЄС на суму 2,81 млрд євро мала як стабілізуючий ефект для фінансової системи держави, так і стала засобом інтенсифікації реформ у державі. В рамках співробітництва між Україною та Європейським Союзом, сторонами у 2014 – 2017 роках було реалізовано три програми макрофінансової допомоги Європейського Союзу.

Раніше у виданні Financial Times з’явиласяБезкоштовний кредит на реформи: Україна отримає 2 транші по 500 млн євро 1Болючий шлях, але реформи дають плоди — FT про економіку України аналітична стаття з оцінкою поступу реформ за минулі 4 роки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: