fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Парламент прийняв закон про рівні права чоловіків і жінок в армії

Parlament pryjnjav zakon pro rivni prava čolovikiv i žinok v armiї
Верховна рада України підтримала в другому читанні законопроект № 6109 про створення рівних умов і можливостей для служби жінок і чоловіків в Збройних силах України. За проект закону проголосували 247 парламентаріїв
Verhovna rada Ukraїny pidtrymala v drugomu čytanni zakonoproekt № 6109 pro stvorennja rivnyh umov i možlyvostej dlja služby žinok i čolovikiv v Zbrojnyh sylah Ukraїny. Za proekt zakonu progolosuvaly 247 parlamentariїv
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Законом визначається, що жінки проходять військову службу на рівних правах з чоловіками. Винятком є ​​випадки, передбачені законом. В чому зрівнюються права жінок і чоловіків. Рівні права включають: прийняття на військову службу за контрактом, призначення на посади, отримання військових звань. Виконання завдань військової служби, направлення у відрядження, залучення до відповідальності за порушення військової дисципліни, проходження військової служби у військовому резерві, виконання військового обовязку в запасі тощо. За інформацією порталу РБК-Україна,  раніше Юридична служба Збройних сил на своїй сторінці в Facebook надала розяснення щодо законопроекту. Зазначалося, що документ покликаний врегулювати три основні проблеми гендерної нерівності при проходженні військової служби: скасування обмежень щодо проходження служби військовослужбовцями-жінками в запасі; зрівняння вікового цензу для жінок і чоловіків при прийомі на військову службу. До прийняття закону контракт про проходження військової служби могли укладати жінки у віці до 40 років, а чоловіки — у віці до 45-60 в залежності від військового звання; уніфікація принципів призначення до складу добового наряду, направлення у відрядження і проходження військових зборів військовослужбовцями-жінками і чоловіками. Нагадаємо, раніше ми публікували інтервю з Віталієм Дейнегою, засновником благодійного фонду Повернись живим. З розмови можна дізнатися про те, як створювали чи не найпотужніший благодійний фонд в країні, який працює по всій лінії розмежування; як волонтери робили перші кроки на зустріч армії; про які суми допомоги йдеться та як зробити потоки коштів прозорими.
Реклама 👇 Замовити

Законом визначається, що жінки проходять військову службу на рівних правах з чоловіками. Винятком є ​​випадки, передбачені законом.

В чому зрівнюються права жінок і чоловіків

Рівні права включають: прийняття на військову службу за контрактом, призначення на посади, отримання військових звань. Виконання завдань військової служби, направлення у відрядження, залучення до відповідальності за порушення військової дисципліни, проходження військової служби у військовому резерві, виконання військового обов’язку в запасі тощо.

ФОП-звітність та сплата податків за кілька кліків — рекомендуємо сервіс Taxer.ua

Зареєструватися

За інформацією порталу «РБК-Україна»,  раніше Юридична служба Збройних сил на своїй сторінці в Facebook надала роз’яснення щодо законопроекту. Зазначалося, що документ покликаний врегулювати три основні проблеми гендерної нерівності при проходженні військової служби:

  • скасування обмежень щодо проходження служби військовослужбовцями-жінками в запасі;
  • зрівняння вікового цензу для жінок і чоловіків при прийомі на військову службу. До прийняття закону контракт про проходження військової служби могли укладати жінки у віці до 40 років, а чоловіки — у віці до 45-60 в залежності від військового звання;
  • уніфікація принципів призначення до складу добового наряду, направлення у відрядження і проходження військових зборів військовослужбовцями-жінками і чоловіками.

Нагадаємо, раніше ми публікувалиПарламент прийняв закон про рівні права чоловіків і жінок в армії 1Віталій Дейнега, «Повернись живим»: «Є ті, хто не читають новини з фронту — але допомагають нам» інтерв’ю з Віталієм Дейнегою, засновником благодійного фонду «Повернись живим». З розмови можна дізнатися про те, як створювали чи не найпотужніший благодійний фонд в країні, який працює по всій лінії розмежування; як волонтери робили перші кроки на зустріч армії; про які суми допомоги йдеться та як зробити потоки коштів прозорими.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: