fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

МОЗ та Міносвіти пропонують скоротити час домашніх завдань

MOZ ta Minosvity proponujuť skorotyty čas domašnih zavdań
Новий навчальний рік у школах почався — і одразу 2 профільних міністерства в Україні виступили з проектом змін, які вони виносять на громадське обговорення. Реформи покликані змінити підхід до навчання та виконання домашніх завдань у школах та вдома
Novyj navčaľnyj rik u školah počavsja — i odrazu 2 profiľnyh ministerstva v Ukraїni vystupyly z proektom zmin, jaki vony vynosjať na gromadśke obgovorennja. Reformy poklykani zminyty pidhid do navčannja ta vykonannja domašnih zavdań u školah ta vdoma
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Санітарні правила, що регулюють практично всі питання навчання у школі, можуть змінитися вперше за 17 років, повідомили у Міністерстві охорони здоровя (МОЗ) України. Там разом із представниками Міносвіти розробили та пропонують новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти. У ньому сформульовано низку змін, які можуть докорінно змінити процес навчання та збільшити можливості для усіх категорій учнів. Що пропонують міністерства. Робоча група пропонує скоротити тривалість виконання домашніх завдань — не довше 1 години у 3–9 класах та 1,5 години у 10–12 класах. А для учнів першого і другого класів домашні завданні взагалі не рекомендовані. Також пропонують скасувати нормативи щодо відстані між партами, а в 1-4 класах рекомендовано облаштувати в навчальних приміщеннях місця для відпочинку та ігор. Крім того, в разі запровадження нових норм вчителі можуть використовувати сучасні технології — інтерактивних дошки, мультимедійні технологіґ та різні ґаджети. Після занять із застосуванням мультимедійних технологій проводиться фізкультхвилинка та гімнастика для очей, в кінці уроку – фізичні вправи для профілактики загальної втоми. Не забули в МОЗ і про харчування учнів. Щоденне меню шкіл має включати щонайменше 4 страви, а калорійність обіду повинна складати близько 30% від добової потреби в енергії для дитини відповідного віку. У розроблених рекомендаціях чітко визначена максимально допустима кількість цукру та солі для різних страв. Також у школах передбачена можливість організації кейтерингу. Зауваження та пропозиції приймаються Управлінням громадського здоровя МОЗ України до 28 вересня у письмовому або електронному вигляді на адресу: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7 або на електронну скриньку [email protected] Раніше ми публікували редакційну колонку стосовно того, які дисципліни варто було би викладати у школі з урахуванням сучасних реалій.
Реклама 👇 Замовити

Санітарні правила, що регулюють практично всі питання навчання у школі, можуть змінитися вперше за 17 років, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) України. Там разом із представниками Міносвіти розробили та пропонують новий «Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти». У ньому сформульовано низку змін, які можуть докорінно змінити процес навчання та збільшити можливості для усіх категорій учнів.

Що пропонують міністерства

Робоча група пропонує скоротити тривалість виконання домашніх завдань — не довше 1 години у 3–9 класах та 1,5 години у 10–12 класах. А для учнів першого і другого класів домашні завданні взагалі не рекомендовані. Також пропонують скасувати нормативи щодо відстані між партами, а в 1-4 класах рекомендовано облаштувати в навчальних приміщеннях місця для відпочинку та ігор.

Крім того, в разі запровадження нових норм вчителі можуть використовувати сучасні технології — інтерактивних дошки, мультимедійні технологіґ та різні ґаджети. Після занять із застосуванням мультимедійних технологій проводиться фізкультхвилинка та гімнастика для очей, в кінці уроку – фізичні вправи для профілактики загальної втоми.

Не забули в МОЗ і про харчування учнів. Щоденне меню шкіл має включати щонайменше 4 страви, а калорійність обіду повинна складати близько 30% від добової потреби в енергії для дитини відповідного віку. У розроблених рекомендаціях чітко визначена максимально допустима кількість цукру та солі для різних страв. Також у школах передбачена можливість організації кейтерингу.

Зауваження та пропозиції приймаються Управлінням громадського здоров’я МОЗ України до 28 вересня у письмовому або електронному вигляді на адресу: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7 або на електронну скриньку [email protected]

Раніше ми публікували редакційну колонкуМОЗ та Міносвіти пропонують скоротити час домашніх завдань 1«Якби ви вчились так, як треба»: 12 предметів для сучасної школи стосовно того, які дисципліни варто було би викладати у школі з урахуванням сучасних реалій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: