fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

МОН закупить тести для дітей з особливими освітніми потребами

MON zakupyť testy dlja ditej z osoblyvymy osvitnimy potrebamy
Міністерство освіти і науки має закупити сучасні тести, які допоможуть складати кращі програми розвитку для дітей з особливими освітніми потребами
Ministerstvo osvity i nauky maje zakupyty sučasni testy, jaki dopomožuť skladaty krašči programy rozvytku dlja ditej z osoblyvymy osvitnimy potrebamy
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Відповідну постанову прийняли в Уряді 22 серпня Про затвердження Порядку використання у 2018 році коштів, передбачених у державному бюджеті на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами. Мова йде про комп’ютеризовані тести для діагностики за шкалами оцінювання Векслера, Лейтера, Коннерса тощо. Як повідомляється на сайті міністерства, такі методики дозволяють оцінити невербальний та вербальний інтелект дитини. Її сприйняття і мислення, швидкість обробки інформації, робочу пам’ять і функціонування нейропсихологічних процесів, що лежать в його основі. Вони також забезпечують оцінку IQ, визначають здібності та потенціал дитини, набуті знання та навички. З чого складатимуться тести . Тести можна проводити навіть дітям, які не вміють читати і писати, або ж не промовляють деякі літери. За словами очільниці директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Лариси Самсонової, проведення такої комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини не лише підвищить кваліфікацію фахівців, але й значно розширить доступ дітей з особливими освітніми потребами до якісної освіти з урахуванням індивідуальних потреб кожної дитини. Передбачається, що комплект методик для кожного із 500 новостворених інклюзивно-ресурсних центрів складатиметься із: методики для визначення розладів аутистичного спектру; методики для діагностики синдрому дефіциту уваги та гіперактивності; методики для тестування невербального інтелекту і когнітивних можливостей; методики для тестування психолого-освітнього профілю; методики для тестування вербального інтелекту і когнітивних здібностей. Кожна методика комплектуватиметься електронним ключем для доступу до обробки протоколів дослідження, набором робочих бланків, книгами та матеріалами для тестування дітей. Окрім закупівлі сучасних методик для проведення комплексної оцінки розвитку дітей, планується також оплатити послуги з навчання фахівців інклюзивно-ресурсних центрів з використання цих методик. В МОН повідомляють, що восени ізраїльські фахівці проведуть семінари з інклюзії для керівників ІРЦ, директорів шкіл та вчителів в Україні. До слова, раніше розповідали про досвід засновника компанії LearnPeaks та CEO inCust Максима Роньшина — як він вирішив обєднати реальний та віртуальний світ для дітей, залежних від власних ґаджетів, створивши гру на основі звичайних кубиків.
Реклама 👇 Замовити

Відповідну постанову прийняли в Уряді 22 серпня «Про затвердження Порядку використання у 2018 році коштів, передбачених у державному бюджеті на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами».

Мова йде про комп’ютеризовані тести для діагностики за шкалами оцінювання Векслера, Лейтера, Коннерса тощо. Як повідомляється на сайті міністерства, такі методики дозволяють оцінити невербальний та вербальний інтелект дитини. Її сприйняття і мислення, швидкість обробки інформації, робочу пам’ять і функціонування нейропсихологічних процесів, що лежать в його основі. Вони також забезпечують оцінку IQ, визначають здібності та потенціал дитини, набуті знання та навички.

З чого складатимуться тести 

Тести можна проводити навіть дітям, які не вміють читати і писати, або ж не промовляють деякі літери.

За словами очільниці директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Лариси Самсонової, проведення такої комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини не лише підвищить кваліфікацію фахівців, але й значно розширить доступ дітей з особливими освітніми потребами до якісної освіти з урахуванням індивідуальних потреб кожної дитини.

Передбачається, що комплект методик для кожного із 500 новостворених інклюзивно-ресурсних центрів складатиметься із:

  • методики для визначення розладів аутистичного спектру;
  • методики для діагностики синдрому дефіциту уваги та гіперактивності;
  • методики для тестування невербального інтелекту і когнітивних можливостей;
  • методики для тестування психолого-освітнього профілю;
  • методики для тестування вербального інтелекту і когнітивних здібностей.

Кожна методика комплектуватиметься електронним ключем для доступу до обробки протоколів дослідження, набором робочих бланків, книгами та матеріалами для тестування дітей.

Окрім закупівлі сучасних методик для проведення комплексної оцінки розвитку дітей, планується також оплатити послуги з навчання фахівців інклюзивно-ресурсних центрів з використання цих методик.

В МОН повідомляють, що восени ізраїльські фахівці проведуть семінари з інклюзії для керівників ІРЦ, директорів шкіл та вчителів в Україні.

До слова, раніше розповідалиМОН закупить тести для дітей з особливими освітніми потребами 1Як українець створив кубики з доповненою реальністю для дітей про досвід засновника компанії LearnPeaks та CEO inCust Максима Роньшина — як він вирішив об’єднати реальний та віртуальний світ для дітей, залежних від власних ґаджетів, створивши гру на основі звичайних кубиків.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: